Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze 12h za mną. Jestem w 3 rozdziale, mam nadzieje, że jest dużo więcej lokacji jak miasto z drugiego. Niesamowicie genialny utworek przygrywa podczas ekslporacji w dzien (spokojniesza wersja w nocy to nie to samo) - aż chce się po prostu biec przed siebie od tak żeby trochę powalczyć i pozbierać różne badziewia. Moje wrażenia:

 

Walka: zdaje się być mocno złożona i niestety nadal chaotyczna. Nie lubię real timowych systemów bo chce mięc pełną kontrolę nad każdą akcją każdego bohatera. Dlatego zawsze bede preferować turowe systemy. Na tę chwilę myślę że mniej więcej ogarniam. Wygrywam w każdym razie i nie robię tego naciskając na pałę cokolwiek co sie naładuje z ataków specjalnych. To co wkurza to fakt, że czasem wystarczy zrobić 1-2 lvl i nagle starcia stają się dużo łatwiejsze. Rex ma 18 lvl i już teraz widać że grind nie ma sensu. Starcia z potworami na zbliżonych poziomach nie dają za dużo expa a walki niestety trwają za długo jak na takie standardowe potyczki - tutaj wina może być po mojej stronie bo a) tak na 100% nie ogarniam i b)w tamtym tygodniu ukonczyłem DQ7, które walki ma natychmiastowe a ostatniego bossa zrobiłem szybciej niż tutaj ostatnie potyczki drugiego rozdziału. Zobaczymy jak będzie dalej, stawiam że wszystkich tajników systemu nie odblokowałem.

 

Questy: głowne to mistrz i tyle wystarczy. Poboczne są nudne. Jak znowu widzę jakiegoś ciecia który chce ileś tam składników z czegoś tam co rośnie w dupie na drugim koncu mapy to mocno nie chce mi sie tam biegać wiedząc że lvl nie zrobie, kasy nie zarobie a gdzieś tam w tle mam za(pipi)istości zadań głownych. Dodatkowo questy gdzie itemy mam z zabawy w salvage to też troche sztuka dla sztuki. Sama czynność fajna ale jak robię to tylko dla itemków i kolejny raz mi nie siada to trochę wkurza. Nawet Skyrim miał ciekawsze poboczne questy.

 

Dubbing: lubie brytolskie akcenty i nie lubię za dużo słuchać japonskiego więc zostanę przy tych EN (a zbrodnia Veliusie to jest to co ktoś tam wkleił kilka stron wczesniej a nie to ;) )

 

Technikalia: na początku myślałem że te zmiany jasności to spowodowane pogodą bo miałem tylko na powietrzu ale widać to nie chmury skoro każdy narzeka. Tryb HH to różnica generacji niestety. Pogram w drodze do pracy ale chyba tylko żeby zrobić questy poboczne. Szkoda mi psuć sobie wrazenia z głównego wątku. 

 

Mam nadzieję, że w świetle ostatnich doniesień Xeno X będzie na switchu najdalej na święta przyszłego roku. Z przyjemnością ogram wszystkie gry z tej serii. Jak na razie świetny zakup i w koncu jakis duzy tytuł na Switcha dla mnie. Obym znalazł dużo czasu na granie w tygodniu :D 

Odnośnik do komentarza

Jutro wreszcie zagram i będę was gonił, bo widzę, że nieźle ciśniecie do przodu. 

Karwasz ależ mnie ciekawi, czy wersja portable wykrzywi mi mordę w grymasie zniesmaczenia - hmmm. A może obraz w portable będzie dla mnie akceptowalny.

Mam nadzieję, że jednak będzie akceptowalny, bo gram tylko i wyłącznie  w wariancie przenośnym - po pierwsze lubię tak grać, a po drugie nie chcę sobie Switcha rozjehać tym żałosnym dokiem.

No ale jak wyglądać to będzie padacznie, to zakupie odpowiedni kabel USB - C - podstawkę od HORI już mam, i jakoś to będzie :) 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, kazuyoshi napisał:

Jutro wreszcie zagram i będę was gonił, bo widzę, że nieźle ciśniecie do przodu. 

Karwasz ależ mnie ciekawi, czy wersja portable wykrzywi mi mordę w grymasie zniesmaczenia - hmmm. A może obraz w portable będzie dla mnie akceptowalny.

Mam nadzieję, że jednak będzie akceptowalny, bo gram tylko i wyłącznie  w wariancie przenośnym - po pierwsze lubię tak grać, a po drugie nie chcę sobie Switcha rozjehać tym żałosnym dokiem.

No ale jak wyglądać to będzie padacznie, to zakupie odpowiedni kabel USB - C - podstawkę od HORI już mam, i jakoś to będzie :) 

Gra względem trybu TV wygląda słabo ale jakoś nie przypominam sobie RPG na jakikolwiek inny HH który byłby chociażby blisko. W zasadzie to nie ma jRPG z takim rozmachem jak ten więc nadal będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Co za giera :obama: co za system walki. Zeby po 17h dalej dokladac nowinki (i to jakie) to chyba tylko chinscy developerzy potrafia. To jak tu mozna kombinowac z kombosami w trakcie walki jest po prostu fenomenalne. Zle rozplanujesz walke -> lejesz mobka 2 minuty, dobrze -> gasisz go w 20 sekund. Zasadzenie break -> topple doprawione 3 levelowym sealem chyba mi sie nigdy nie znudzi. A juz wiem ze to nie to koniec i mozna cisnac jeszcze dalej. Do tego blade'y, rozne zywioly, rozne ataki, akcesoria, core'y tutaj kazub moglby doktoraty dopiero pisac, wspanialy tytul

Odnośnik do komentarza

Cos tam rozkminilem w systemie i o jesuu....doktorat z tego mozna pisac, nie dziwie sie teraz recka bo gdy ktos walilby na pale jak ja przez pierwsze 10h to mogl byc zawiedziony, a tam sie ukryra row marianski

 

Po dwoch chapterach ogien, wstawki i starcia epic jak w dragon ballu, ogolnie pyra dosc mocno wzorowana na kos-mos z ich xenosagi tylko tam takiego love watku nie bylo

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Ficuś napisał:

Cos tam rozkminilem w systemie i o jesuu....doktorat z tego mozna pisac, nie dziwie sie teraz recka bo gdy ktos walilby na pale jak ja przez pierwsze 10h to mogl byc zawiedziony, a tam sie ukryra row marianski

 

Po dwoch chapterach ogien, wstawki i starcia epic jak w dragon ballu, ogolnie pyra dosc mocno wzorowana na kos-mos z ich xenosagi tylko tam takiego love watku nie bylo

Ciekawostka :

kos-mos jest w xenoblade 2 jako Blade.

 

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero ide dalej z fabula bo kilka godzin biegałem po polach, lałem goryle, dostawałem lanie od innych goryli, prawie wygralem walke z wyzszym level unique potworem, który mnie zaatakowal, ale zawolal kumpli i skonczylem jako pasztet dla nich, potem sobie porobilem questy, kwiatki i jagody zbieralem a potem mialem walke o ZYCIE z inna bestia i walnalem takie combo na pól ekranu i długie i takie szly duze cyfry ze dzieki temu wygralem :obama:

 

Co za gra :banderas:

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...