Skocz do zawartości

Borderlands 3


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Do premiery jeszcze kawałek czasu więc wstrzymałbym się z tą "chooyowatością". Rozumiem głosy sceptyków. Są pewne podstawy by nie być podjaranym KOLEJNYM kawałem softu w świetcie Vault Hunterów, ale...by zrozumieć ogrom miodu jaki leje się z ekranu w trakcie masakrowania tych wszystkich stworków z kosmosu, szaleńców wysadzających się granatami, opasłych kafarów z tarczami, którzy nie śpieszą się by umrzeć, ale i tak zaraz zjedzą kilo ołowiu zakrapianego kwasem, który stopi ich ścierwa w try miga, trzeba zainwestować zacznie więcej czasu niż jedno (:laugh:) playthrough. Kiedy wykoksujesz Salvadora czy Kriega do granic możliwości, ogarniesz SWÓJ build i jego synergię ze sprzętem, który dźwigasz na sobie wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa. Dopiero wtedy zaczyna się taniec śmierci. Sal i Krieg uwalniają swoje demony w taki sposób, że czasem chaos jest wszędzie, niewiele widać prócz pękających korpusów, wybuchów, a to wszystko w akompaniamencie wrzasków agonii, jakichś niedorzecznych ostatnich słów denatów i kwestii wykrzykiwanych przez katów. Reszta postaci stawia na przejrzystość pola walki i strategię, ale również potrafią zadać ofiarom wiele cierpienia.

Ktoś wspomniał, że loot-shootery poszły o wiele dalej i marka Borderlands jest w doopie. Możliwe. Ale nie zmienia to faktu, że jeśli B3 będzie choć tak dobre jak B2 to żegnaj Destiny 3. Siłą Borderlands jest to, że nie chce być czymś innym, moim skromnym zdaniem. Przecież do dziś streamy z B2 cieszą się niezłą popularnością. Baza fanów jest spora, a urośnie jeszcze bardziej.

Obecnie czekam tylko na to.

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No i mamy oficjalną zapowiedź Borderlands 3!

 

borderlands_3_cap_1-1152x653.jpg

 

Pierwszy teaser to jedna z lepszych zapowiedzi ostatnich lat. Serio, rozpływam się nad tym zwiastunem, bo od razu przypomina wejściówkę Black Sails. I w fajny sposób teasował wracających bohaterów. Kapitalne wykonanie, długość i preludium do tego co miało nadejść...

 

A nadszedł zwiastun, który na pierwszy raz odrzucił mnie trochę muzyką. Nie do końca to pasowało do tego co było wcześniej w zwiastunach serii. W połowie w końcu wchodzi fajny beat ale całość wydaje mi się niespójna przez co trochę źle mi się go pierwszy raz oglądało. Za 2, 3, 4 i 5 razem było już lepiej i dużo smaczków można było wyłapać ;)

 

iFv6nnb8FErffUAvmZRdXd-650-80.jpg

 

Startowa czwórka Vault Hunterów. Tak jak przed dwójką i przed Pre-Sequelem, tutaj mam podobnie - od razu rzuca się w oczy faworyt! Tym razem nie jest nim laska, a ten gigantyczny robot. Liczę na kogoś w swojej zayebistości w stylu Loader Bota z Tales from the Borderlands. A to prawdopodobnie nawet jest on :) Andy Burch znów będzie odpowiedzialny za pisanie, więc o poziom jestem spokojny. ;) Ta laska w hełmie obok niego to postać z tech dema sprzed dwóch lat.

 

2qZAiCE9VSJnA38LtYpHsA-650-80.jpg

 

Look at this little psycho! Tiny Tina będzie siać MAYHEM! Morda i Brick też zaliczają fajny upgrade designu.

 

EihFgUqWgJJHRSPe8zkp9F-650-80.jpg

 

Nowi villani. Z trailera mam największe obawy o nich. Nie odezwali się słowem, na razie tylko na chwilę się zaprezentowali i tyle. A pod tym względem jest średnio. Jedne z najważniejszych postaci moim zdaniem zaliczają najsłabszy design. Handsome Jack to wysoko postawiona poprzeczka, której jak do tej pory Gearbox nigdy nie przebił, ale zobaczymy. Może się mylę i pisarze wzniosą się na wyżyny.

 

xywJqmuFcqcfPASHFEmKBe-650-80.jpg

 

Dla mnie największy love letter z całego zwiastuna. 90% czasu w Borderlands 2 przegrałem Maya - najlepszy Vault Huner w serii! I co to za laseczka obok niej? :)

 

WCCFborderlands34.jpg

 

Baroness, Sir Hammerlock i koleś, którego nie kojarzę. Mnóstwo postaci wraca, to jedna z mocniejszych stron serii, nie dziwota że idą z tym na całość.

 

sg2zn3kZZ84W5xfJ9tZot7-970-80.jpg

 

RHYS! Troy Baker wraca i mocno liczę, że jego będzie w tej części bardzo, bardzo dużo. Ale co to do diaska za pedofilski wąs? :D

 

 

A co do samego zwiastuna. Mówiąc szczerze to jestem trochę zmieszany, a z drugiej zadowolony. Cieszy mnie to, że w końcu zapowiedzieli 3 część. To co Gearbox ostatnio z B3 odwalał wołało o pomstę do nieba. To studio to żadna święta krowa branży, a GB za takie się właśnie uważa. Na swoim koncie mają więcej fuckupów niż sukcesów i gdyby nie Borderlands to już dawno by nie istnieli.

 

Ale na szczęście Borderlands im wychodzi. Gra nie ma słabej odsłony w całej serii i mocno liczę, że B3 utrzyma poziom. Trailer jednak ostudził mój zapał pod kątem technikaliów. Z niego przeskok wydaje się minimalny. Już większe wrażenie zrobiło na mnie demo technologiczne 2 lata temu. No ale poczekam na pierwszy oficjalny gameplay, który zapewne będzie miał komentarz i twórcy pogadają trochę o technologii. Z drugiej jednak strony cel-shading jest bardzo charakterystyczny i wielkiego postępu ciężko się spodziewać, choć głownie liczyłem na upgrade oświetlenia i efektów cząsteczkowych. To wszystko może pokażą na gameplayach, zobaczymy.

 

Ale animacja tego T-Rexa w zwiastunie to jednak tragedia. Era wczesnego PS2. :D

 

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Voytec napisał:

Nowi villani. Z trailera mam największe obawy o nich. Nie odezwali się słowem, na razie tylko na chwilę się zaprezentowali i tyle.

No skoro w całym zwiastunie nie ma ani jednej wypowiadanej przez kogoś kwestii to skąd to zdziwienie, że się nie odezwali? :)

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Square napisał:

No skoro w całym zwiastunie nie ma ani jednej wypowiadanej przez kogoś kwestii to skąd to zdziwienie, że się nie odezwali? :)

No wiem, wiem. Trochę się czepiam. Po prostu nie wyglądają dla mnie za bardzo interesująco :P

 

Fajna analiza trailera. Gość bierze pod lupę każdą zaprezentowaną broń.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ten trailer to duże rozczarowanie, wygląda to jak troszkę podciągnięte  Pre Sequel.

Dalej te drewniane animacje, środowisko pewnie znowu bez fizyki i zero zniszczeń no ale milion kolorowych broni.

Ciekawe czy będzie chociaż cykl dnia nocy + warunki pogodowe. Ta seria prosi się o konkretne nowości.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figaro napisał:

 

Okładka roku? Okładka roku.

 

O kurde, toć to wygląda jak te wszystkie Maryjne lub Chrystusowe kościelne obrazy np. Matka Boska Częstochowska, Matka Boska z Ratajów, Matka Boska Stalingradzka... każde miasto ma swoją matkę boską zapewne :pope:

 

Fajny styl, zapewne pewne środowiska, mogą czuć się oburzone ale ta w Borderlandsach nigdy nie przejmowali się zawartością i sacrum często było sprowadzone do profanum.

 

Mam nadzieję że w trzeciej odsłonie pojawi się cała ekipa z Tales of Borderlands, było tam kilka przekozackich wyrazistych postaci :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Figaro napisał:

Nie rozumiem tych problemów. Czy ESG to nie jest po prostu launcher, kolejna ikonka na pulpicie? 

W chwili obecnej nie. Oprócz problemów z bezpieczeństwem konta brakuje wielu ważnych funkcji typu save'y w chmurze.

 

Rozumiem, że pewnie kupę kasy mają z tej umowy z Epiciem, ja jednak zagłosuję portfelem i nie kupię. W innym przypadku byłby pre-order nawet dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...