Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 15.07.2019 o 16:57, estel napisał:

@czacha79

Zachecony opiniami kolegow z forum wzialem i kupilem RE2. Przeszedlem nawet jedna postacia i powiem Ci tak - bez nostalgii to oceniam tego szpila tak na 7+ moze 8. Jest fajny klimacik, jest ladna grafika, ale sama gra jest po prostu nudna. Biegasz po pomieszczeniach w kolko, zagadki sa mega proste, sa raptem 3 typy przeciwnikow, inventory jest ch*jowe. Jak nie jestes fanem albo nie grales za dzieciaka to mysle, ze spokojnie lyknij RE2 na jakiejs grubszej przecenie zeby sobie wyrobic opinie. Nie ma sensu sie napalac.

 

Właśnie ukończyłem czwórkę i różni się od dwójki pod wieloma względami. Podobnie remake jedynki. Czwórka jest genialna, walka jest strasznie absorbująca i przyjemna, choć moje pierwsze minuty były ciężkie xD. Czym się różni? Na przykład niektórymi zarzutami, które wytknąłeś dwójce. Otóż w czwórce jest bogaty bestariusz, są różne bronie, można podchodzić do walki taktycznie. Do tego są duże pomieszczenia, korytarze są tylko (acz są też budynki, wiadomo), gdy musisz przejść z jednej miejscówki do drugiej. Nie ma backtrackingu praktycznie, minimalny, gra jest liniowa, a „zagadki” są, bo są, żeby przejść dalej. Coby nie zarzucić czwórce to sama walka jest przednia moim zdaniem. I to zakończenie xD. A Leon jaki dżentelmen podczas gry :).

 

Ale mój ranking to i tak:

 

RE1 Remake

RE4

RE2 Remake

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Ta gra ma starą mechanikę w nowej oprawie. Dlatego ciężko podejść bez nostalgii. Re4 to pierwszy resident w którym sterowanie nie pamięta Gierka. Ma fajny balans między starymi schematami, trochę straszy jeszcze i sterowanie jest już dobre w miarę. Re5 dla mnie nie był już residentem. Re6 też nie dałem rady. To złe sterowanie w re1 mi zawsze dodawało klimatu bo walczysz nie tylko z zombie ale też właśnie z padem :yao:

Edytowane przez NemoKOF
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze gra się w tego Residenta, sterowanie jest ok (gram na alternate b), tylko trzeba pamiętać, o zmianie kierunku po zmianie kamery, to wszystko. Dopiero zacząłem, a już czuję ten klimat przygody. A odnośnie dłuższych loadingów nie doskwierają jakoś bardzo.

 

edit: 3:15 no to się zasiedziałem, klimat RE1 ma mega. Ta gra straszy.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.07.2019 o 23:33, zdrowywariat napisał:

Bardzo dobrze gra się w tego Residenta, sterowanie jest ok (gram na alternate b), tylko trzeba pamiętać, o zmianie kierunku po zmianie kamery, to wszystko. Dopiero zacząłem, a już czuję ten klimat przygody. A odnośnie dłuższych loadingów nie doskwierają jakoś bardzo.

 

edit: 3:15 no to się zasiedziałem, klimat RE1 ma mega. Ta gra straszy.

Ja te stare Residenty uwielabim. Jak normalnie olewam trofea tak w jedynce platyna nawet siadła. Zero też pieknie odnowione więc jak Cię wciągnie to polecam. Dla mnie odrobinę słabsze niż jedynka ale po prostu cholernie brakuje mi tych starych niemalże archaicznych residentów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja też uwielbiam, wsiąkłem na dobre, gram po nocach. Lubię to residentowe chodzenie tam i z powrotem i rozwiązywanie zagadek. Najlepsze jest to, że nic nie pamiętam, więc prawie że gram w nową grę xD. Zero też lubię, tylko nie mam miejsca na karcie, po skończeniu jedynki wezmę. Jednak jedynka to moja ulubiona część (szczególnie remake), po raz kolejny się w tym utwierdzam, nie tylko ze względu na sentyment. Jest po prostu najlepiej przemyślana, bo w dwójce, między posterunkiem, a laboratorium nie wszystko mnie się podobało. Czwórka jest równie dobra, co jedynka, ale to jest inny Resident. Oczywiście gram Chrisem na hardzie.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rezoo7 napisał:

 No ja już jestem na zmianie warty , z Huntera mi przemiło się walczy jak są dwa w pomieszczeniu ,jest adrenalina szczególnie jak się dawno nie zapisywało stanu ;)

 

Parę razy bym zawału dostał, raz jak chciałem podpalić trupa, a on wstał :). Jedyne do czego mogę się przyczepić, to za dużo sprayów i roślinek jest na hardzie, bo amunicji ciągle brakuje, a środków leczniczych mam cały kufer, powinno być 3 razy mniej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, zdrowywariat napisał:

 

Parę razy bym zawału dostał, raz jak chciałem podpalić trupa, a on wstał :). Jedyne do czego mogę się przyczepić, to za dużo sprayów i roślinek jest na hardzie, bo amunicji ciągle brakuje, a środków leczniczych mam cały kufer, powinno być 3 razy mniej.

To nożem ich! 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...