Skocz do zawartości

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.


pawelgr5

Rekomendowane odpowiedzi

Dead Cells i Cuphead to podobny poziom must-have'owości i kultowości. Cuphead to wręcz perfekcyjne dzieło sztuki w gatunku, w którym od dekad praktycznie nie wychodzą gry, a Dead Cells to zapewne kolejny krok rozwoju gier, który zaispiruje całe pokolenie "indyków" w najbliższych latach. Bierz jak uważasz. Ja jeszcze nie grałem w Cupheada na Switchu i trochę się zastanawiam, czy w ogóle dam radę z drugą połową gry na joyconach. Wszystkie gry tego typu sprawiają mi spore problemy na joyconach, zwłaszcza w trybie handheld. Jeśli jesteś w stanie grać w Cuphead, to oba są must-have.

 

 

Co do Wargroove - nie wiem, co dokładnie ten Zagajewski miał powiedzieć, ale warto pamiętać, że to jest już zauważalnie inna gra, niż ta, którą dostali recenzenci. Oczywiście jej ogólna natura się nie zmieniła, ale developerzy nie byli jak twórcy Fire Emblema i jak usłyszeli w dniu premiery "ok, to i to jest złe", to szybko to zmienili w dość intensywnych patchach. Walki można znacznie przyspieszyć, a także zapisać grę w ich trakcie, do tego wprowadzono poziomy trudności (choć nadal hard jest traktowany jako "właściwy" i tylko on daje gwiazdki), zmieniono menusy tak że wszystko jest bardziej zrozumiałe. Jak dla mnie, nadal żadne arcydzieło, ale znacznie łatwiej się cieszyć tym co jest bez tych najbardziej irytujących problemów.

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Balans też będzie znacząco zoptymalizowany, wraz z całym większym dodatkiem który jeszcze wyjdzie w przyszłości. A potem jakiś czas po tym pewnie zrobią kolejny update, jak wyciągną wnioski z tego, co ludzie zrobili z modami, które zostaną w tymże wprowadzone. Coż, XXI wiek, czasami jak chcę w coś pograć to muszę poczekać parę lat od premiery żeby było w co.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ogqozo napisał:

Dead Cells i Cuphead to podobny poziom must-have'owości i kultowości. Cuphead to wręcz perfekcyjne dzieło sztuki w gatunku, w którym od dekad praktycznie nie wychodzą gry, a Dead Cells to zapewne kolejny krok rozwoju gier, który zaispiruje całe pokolenie "indyków" w najbliższych latach. Bierz jak uważasz. Ja jeszcze nie grałem w Cupheada na Switchu i trochę się zastanawiam, czy w ogóle dam radę z drugą połową gry na joyconach. Wszystkie gry tego typu sprawiają mi spore problemy na joyconach, zwłaszcza w trybie handheld. Jeśli jesteś w stanie grać w Cuphead, to oba są must-have.

 

 

Co do Wargroove - nie wiem, co dokładnie ten Zagajewski miał powiedzieć, ale warto pamiętać, że to jest już zauważalnie inna gra, niż ta, którą dostali recenzenci. Oczywiście jej ogólna natura się nie zmieniła, ale developerzy nie byli jak twórcy Fire Emblema i jak usłyszeli w dniu premiery "ok, to i to jest złe", to szybko to zmienili w dość intensywnych patchach. Walki można znacznie przyspieszyć, a także zapisać grę w ich trakcie, do tego wprowadzono poziomy trudności (choć nadal hard jest traktowany jako "właściwy" i tylko on daje gwiazdki), zmieniono menusy tak że wszystko jest bardziej zrozumiałe. Jak dla mnie, nadal żadne arcydzieło, ale znacznie łatwiej się cieszyć tym co jest bez tych najbardziej irytujących problemów.

 

Poradzić sobie nie mogę z Celeste (c side - chapter 7) na tych drętwych analogach ze switcha więc trochę się obawiam Cuphead'a

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gregor var Emreis napisał:

 

Mam kasę i monety na koncie PL, a przy migracji na inny kraj chyba się to traci. A to z RPA wiem, kupowałem w ten sposób kilka gier

Monet nie tracisz migrując ( mam mnóstwo monet rozsianych po całym globie ;) ), ale kasa na końcie faktycznie utrudnia migrowanie .

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza

Dlatego ja zawsze przelewam dokładnie tyle kasy ile potrzebuje na dany tytuł. Nie ma problemu, żeby skorzystać w dowolnym momencie  z promocji w innym regionie, bo na obecnym jest jeszcze kasa.

Potwierdzam to co napisał Rezoo7, monety nie przepadają przy zmianie regionu. 

Odnośnik do komentarza

Grałem w już dość wiele gier 2D zarówno na Switchu, jak i na normalnym padzie (preferowany Microsoftu oczywiście) i różnica jest czasami ogromna, dlatego o tym wspominam. Niektórych momentów po prostu nie mogę zrobić w trybie handheld. Sam fakt, że jest krzyżak Hori, tak wiele chyba nie zmienia, bo kwestia jest taka, że w trybie handheld samo sięganie krzyżaka - w taki sposób, żeby szybko po nim zamiatać kciukiem cały czas - jest dla mnie nie do zrobienia. Dlatego niektóre gry, albo po prostu określone fragmenty, musiałem przynajmniej wyjąć joycony ze Switcha, żeby wygodniej złapać za te przyciski krzyżakowe. I już wtedy zupełnie inny był poziom trudności. 

 

Cupheada i tak mam w kolejce na karcie, bo to jest taka gra, że mogę w niej zginąć 50 razy pod rząd i spróbuję bossa po raz 51. Ale nie wiem, czy się nauczę grać w trybie handheld.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Polecam: https://stores.horiusa.com/split-pad-pro-daemon-x-machina-edition/

 

Wielkie, nie ma wibracji, nie jest bezprzewodowe (tylko handheld) i nie ma motion controls. Jest za to najwygodniejsze do grania przenośnie i najbardziej zbliżone do dużego pada. Jakbyście mieli po pół pada z każdej strony switcha. No i nawet d-pad lepszy niż w pro controllerze (nie łapie przypadkowo dwóch kierunków) 

 

Samego joya z d-padem hori też polecam. Też mam I daje radę. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A do mnie padzik 8bitdo w końcu przyszedł, idę się ogarnąć, a później Celeste będzie grane po raz 14 chyba xD. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, wszystkie knefle, analogi i krzyżak bardzo fajnie chodzą, no zobaczymy jak się na tym gra :).

 

i chooy nie mogę go sparować, podłączyłem przez USB, żeby się podładował.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, sprite napisał:

Weź go najpierw podłącz do kompa i ściągnij nowy firmware + ultimate software do kastomizacji pada. 

 

Potem trzymasz przycisk parowania przez 2s i ustawiasz go w grip/order.

 

Nie mam kompa? :) Ale dzięx sparowałem już. A odnośnie ustawień pada, nie lubię siedzieć w opcjach, bo później mam problem, co wybrać, jest jakaś standardowa? xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...