Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy. Często, żeby się wyrobić firmy mają różne rzeczy, chipy. Mam telefony Samsunga, XCover 3 dla monterów u mnie w firmie, gdzie są inne ekrany do tego stopnie, że ciężko uwierzyć że to to samo. Może się okazać, że jest chip jakiś w 2-3 wersjach i problem dotyczy jednej, ciężko tak wcześnie coś powiedzieć i wyrokować.

 

Płytki są drukowane tak ogólnie, od lat tego się nie robi ręcznie, jak to jest spartolone to kaplica, ale widać po doświadczeniach, że są jakieś różnice w egzemplarzach.

 

@ogqozo - albo chcesz grać wcześnie i się z tym liczysz, albo czekasz i tyle. Jak będzie ulepszona to tą sprzedam i wezmę nową tak jak wziąłem 3DSa. Gwarancja 2 lata jest, jak się rozpadnie w tym czasie, to wymienią. Z mojego prywatnego doświadczenia z firmą Sony - najlepszy był zawsze drugi model ;-) Poprawiali wszystko a jeszcze nie oszczędzali.

 

Ja chciałem sobie tą Zeldę jednak sprawdzić a nie mam czasu na stacjonarki już po prostu. Także dla mnie Switch gdzie MOGĘ grać na TV ale nie muszę to świetna sprawa. Liczyłem, że będę mógł grać na WiiU w łóżku, ale nie sięga i obraz jest rozmazany, to nie to na co liczyłem.

 

Jeśli masz w co grać, albo masz tyle życia, żeby siedzieć i grać w chacie to Switch ci potrzebny nie jest. Ja mając niezłego PC, XONE, PS4, PS3, WIIU gram od kilku lat głównie na Vicie, 3DS i telefonie. Zresztą, powoli wyprzedaje te sprzęty bo to kurzem zarasta i przestaje mieć na to miejsce, XONE już poszedł w cholerę, w 2 gry na nim zagrałem, trzecią (Killer Instinct) mam też na PC więc mi nawet szkoda nie było.

Odnośnik do komentarza

Dobra, pogralem dziś trochę w zelde na tv i to makabra lekka co chwila mi rozlaczalo joya (całkiem!) albo gubil zasięg i nie reagował. Problem lekko ustal jak skorzystałem z rad Wiesława, no ale bez jaj, gdzie to można reklamować, czy można wymienić samego joya? Gdzie jest milicja?!

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

xone były problemy z napędem, ale dało rade to w domowych warunkach naprawić (wystarczyło potrząsnąć kolckiem xd), no i w polsce na premierę były słynne chrabąszcze xd

 

I tak jak Ogqozo pisze, czekam na New Nintendo Switch 3ds U.

Odnośnik do komentarza
Gość Kyo

Co się działo? Bo z ps4 kojarzę tylko tandetne pady i plastik. Z xbonem to się już chyba kompletnie nic nie działo

Działo. Napęd nawał, jakieś zgrzyty były etc

Odnośnik do komentarza

Powyłączałem dzisiaj wszystko co po WiFi chodzi, razem z routerem i dalej jest to samo. Nie mogę ręki z joyconem położyć na nodze bo się gubi :yao:

 

Ktoś już się pokusił o fix wymagający lutownicy:

 

 

W zasadzie jeden drucik i nagle lewy zaczyna działać lepiej niż prawy.

Edytowane przez chmurqab
Odnośnik do komentarza

Mój lewy joycon też traci zasięg, a więc to wada konstrukcyjna i Nintendo powinno się tym zająć, macie jakieś plany, bo mnie to akurat drażni, co prawda można kupić za pół roku nowe joycony już bez tej wady, ale chyba gwarancja to obejmuje?

 

Z wifi też konsola ma ewidentnie problem, gdy jest za daleko.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Co się działo? Bo z ps4 kojarzę tylko tandetne pady i plastik. Z xbonem to się już chyba kompletnie nic nie działo

ja swoje ps4 wymieniłem 3 dni po premierze bo miałem wypluwający płyty odtwarzacz :D  Oj ps4 na początku nieźle dało popalić najwierniejszym fanom. Xbox one był mniej awaryjny ale tylko dlatego że ms nauczył się po tragicznej premierze x360. Kto nie miał RoD'a niech pierwszy rzuci kamieniem. W sprzętach nintendo dotychczas wszystko działało. Przynajmniej mi. Fakt miałem tylko wii, wii u i 3ds'a więc pewnie się nie znam :)

Odnośnik do komentarza

No historia PlayStation 3 to też dobry przykład, ile może ulepszeń przejść jeden sprzęt, od bananowego pada i czcionki ze Spider-Mana poczynając. Na szczęście konsola żyła długo, był więc na to czas.

 

 

A Nintendo może nie tyle jest znane z jakiejś awaryjności (Wii trochę ludzi rozsierdzało, ale raczej samą nieznajomością mechanizmu), co z faktu, że zawsze po jakimś czasie wychodzi wersja, o której myślisz "wow, to powinno tak być zawsze". Czasami po prostu za późno i kryminalnie niewykorzystana przez twórców gier, jak Motion Plus (chlip, ile na to można było zrobić świetnych rzeczy, mam nadzieję, że kiedyś motyw wróci) czy też pamięć do N64. W przypadku GaCka był to może "tylko" bezprzewodowy pad i broadband adapter, które gdyby były integralną częścią konsoli mogły sporo dać. Och, Wavebird, cóż to cudo było na tamte czasy...

 

W przypadku kieszonek było zawsze wiele. Liczne ulepszenia GameBoya. GBA SP z akumulatorem i światłem. DS Lite ze sto razy lepszym kształtem i ekranem. New 3DS z efektem 3D, dzięki któremu nie dostawałeś nudności przy celowaniu ruchowym w Okarynie. Wszystkie te rzeczy po prostu dawały uczucie, że teraz jest... jak być powinno.

 

 

 

Tylko Wii U w sumie nie naprawili, bo widocznie tego nie dało się już naprawić. Ale Switch zdaje się mieć spory potencjał do dopracowania.

Odnośnik do komentarza

 

Ktoś już się pokusił o fix wymagający lutownicy:

 

 

W zasadzie jeden drucik i nagle lewy zaczyna działać lepiej niż prawy.

Wygląda to obiecująco. Może się ogarną z rewizją joyconow do premiery Mario, a może nawet do Q3

 

 

Najlepsze jest to, że na płytce drukowanej jest fabryczne miejsce z kontaktem i kulką "cyny" do przylutowania takiego drucika - antenki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.