Skocz do zawartości

Hollow Knight


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

To jakieś zwykłe robaki były, raczej na pewno je masz. Niestety nikt nie ma listy, które wchodzą do znaku (czyli i trofeum), a które nie, bo jest ich znacznie więcej (z tego co wiem, owady z DLC (zintegrowane w naszym przypadku) nie wchodzą do puli). Jest trochę takich rzadkich, które i wtedy się nie wliczały (jak ten pod studnią, z szansą na spawn ponoć 2%).

 

Spójrzmy prawdzie w oczy, nie zrobisz tej platyny. ;p Tam jest m.in boss rush z nie tylko zwiększoną ilością obrażeń jakie zadają, ale są wszyscy pod rząd i jeszcze dodane kolce/przepaście. Zupełny absurd to jest. Na dodatek, do procentów liczy się też znak za przejście Path of Pain... Też jestem "kompletonistą", ale to co deweloper wymyślił by sztucznie wyżyłować poziom trudności jest po prostu głupie (i tak znajdą się obrońcy co ledwo do 60% dobili, "w d* byli i g* widzieli", ale znawcy z nich nad znawców, mistrzowie nad mistrzami ;)). Na samą myśl wraca do mnie ta frustracja, że nie mogę mieć wszystkiego, w bądź co bądź tak dobrej grze. Ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, pewnego dnia będzie możliwy błyskawiczny dump/restore wszystkich RAM w wirtualizatorze i wtedy 112% się zaświeci w menu, a platyna na liście. O! :D

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Pewnie mam tylko chyba żeby dany przeciwnik został zapisany w "księdze mobów" to trzeba go zabić x razy. 

A co do platyny to pewnie będzie tak jak piszesz i polegnę pewnie nawet nie na 60% ale na 6% : ) No ale przynajmniej spróbuję, chociaż to pewnie i tak strata czasu będzie.

Biorąc pod uwagę koorewski poziom trudności tego pucharka to dziwi mnie że blisko 3% graczy którzy zaczęli tą grę wbili platynę. W innych grach gdzie w porównaniu do tej platyna jest wręcz dziecinnie prosta procentowo wygląda to dużo gorzej. Tak wiem że w gry AAA (bo je głownie mam na myśli)zaczyna miliard ludzi a platynę wbija ułamek z nich ale HK to też nie jest jakaś niszowa produkcja tylko marka znana już dobrze w szeroko pojętym gejmingu. Zresztą w takim Guacamelee platynę wbiło 2.4% graczy a w HK jak już pisałem 3% (2.84% dokładnie). A przecież poziomy trudności obu tych pucharków są wręcz nieporównywalnie.

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Aby się pojawił to wystarczy go chyba nawet ciachnąć, ale pełny opis to tak, za zabicie n razy i akurat na pewno do trofeum potrzeba pełnych. Z tego co kojarzę, miałem 147/147 (czyli 149 spotkałem bo King Grimma i Radianta nie pokonałem).

 

Miałem na myśli "growy" procent, nie "trofeowy".

 

Inna pula. Weź pod uwagę że ludzi grających w samograje jest więcej niż ludzi wybierających tak niszowe tytuły. A Hollow Knight jest niszowy bo jest to grafika 2D, ręcznie malowana, gra dla niedzielnego gracza bardzo trudna (dla nas nie jest, pomijając tych kilka aspektów, nazwijmy to, "post game'ingowych"), a do tego z gatunku metroidvanii. Wybierają ją więc w większości świadomi klienci, to i więcej procentów jest za masterowanie. Tak ja to oceniam. La Mulana EX ma mniej więcej taki sam hardkor, te same wady/zalety i też platynę ma ze 3%.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Platyna to zayebiste wyzwanie w HK. Nie wiem ile dam radę wycisnąć z tej perełki ale dzisiaj czytałem i oglądałem trochę materiałów odnośnie świata i lore. Co oni tam wymyślili za swiat, postacie i w ogóle historię. Śmiało można to porównać z tym co stworzył Yoko Taro. 

 

Dzisiaj patrzyłem wyzwania w Godmaster. To wychodzi jakieś 10+ h do masterowania walk z bossami i do tego w dwóch wariantach. Masakra jakaś. 

 

Odnośnik do komentarza

Ja myślałem że White Palace mam już za sobą (zdobyłem drugą część do kingsoul'a). Zręcznościowo to było naprawdę cholernie trudne(do tej pory bezapelacyjnie najtrudniejszy moment zręcznościowy w calej grze) ale postanowiłem sprawdzić co to jest to Path of Pain o którym wspomniał @Berion i muszę powiedzieć że chyba nawet nie będę robił podejścia bo to jest kooorwa tak chore że nie mam pytań O.O Może jakbym dostał dożywocie i naczelnik więzienia pozwoliłby mi grać w gierczki to bym się zastanowił ale tak? Mowy koorwa nie ma! Oglądałem filmiki i od samego patrzenia spuchły mi kciuki :/ Masakra. Ten etap przypomina mi trochę Super Meat Boy'a (niestety nie grałem jeszcze) @sprite coś dla Ciebie! (chyba że już to przeszedłeś. W sumie to bym się nawet nie zdziwił)

 

 

Edytowane przez Ryo-San
  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

@Ryo-San Ano. :D

Tak, choć czuję się niezły w platformerach to Biały Pałac momentami przyprawiał mnie o wściekliznę (a przedchodziłem bez miodowego charma :/). Sam odkryłem Path of Pain, ucieszony wbijam że jakiś mega uber sekret... i tak mną to potrząsnęło, że odłożyłem grę na kilka dni...

 

A tak jeszcze mi się przypomniało: nie zabijaj kowala (o ile tego jeszcze nie zrobiłeś ;p). Jest puchar za to.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Ja też. Zatłukłem go za te dumpingowe ceny i przez skrzywienie samurajowe po tylu Tenchu, Ran itd. ;p

 

- - -

 

Dobrze, że nie ma kary za te dusze w prawym górnym rogu mapy, bo choć zasilają tylko o 1, to i tak postanowiłem wyczyścić cały cmentarzyk. ;p A przy okazji: tego mściciela da się zabić? Po sparowaniu przyjmuje obrażenia, ale wytrwałem tylko kilka minut (nienawidzę QTE...).

Odnośnik do komentarza

Kowala nie zabiłem (nawet nie wiedziałem że można) ale pucharka (na PS4) za to nie ma (chyba że coś przeoczyłem)

Mściciela można zabić ale najpierw trzeba zabić wszystkie duchy na cmentarzu (jedno uderzenie tym czerwonym mieczem) i na samym końcu tak samo walimy w mściciela i po nim. Bo w takiej normalnej walce to jest nie do pokonania.

Odnośnik do komentarza
 

Jak kupisz ostatni upgrade to kowal poprosi abyś wypróbował na nim nowy miecz. Więc nie wyprobywuj tylko go olej. Potem spotkasz go jak się skuma z kimś w Błotoryjach i będzie dziękować, że go nie usiekłeś wtedy.

A trofeum nie ma, racja. Pomyliłem z wersją steemową.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jedyne sklepy to te w Błotoryjach. Czyli dwa. Podobno doszedł jeden zwykły klucz (czyli czwarty) w DLC, ale nie w sklepie, a z ludka za areną (potrzebne wszystkie i tak bo każdy coś otwiera).

 

Cztery, ale oprócz waluty to trzeba jeszcze specjalne kamyki znosić, które są poukrywane tu i tam. Na ostatni upgrade chyba trzy sztuki idą, na przed ostatni dwa, na wcześniejszy jeden. Chyba tak to idzie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Tak Pale Ore. Łącznie jest ich 6 i tyle rzecz jasna potrzeba żeby ulepszyć broń na full (plus oczywiście Geo).

Jeden jest w Ancient Basin gdzie trzeba zabić dwa Mawleksy. Drugi dostajemy jak zaniesiemy 300 esensji Seerowi w Resting Grounds. Trzeci jest na szczycie Crystal Peak, czwarty za pokonanie Noska w Deepnest. Piąty za uratowanie 31 grubsów i ostatni w Colloseum of Fools za przejście drugiego etapu.

@Nemesis ja bym na spokojnie eksplorował, zbierał geo i szukał tych pale ore które aktualnie możesz zdobyć. 

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

https://gonintendo.com/stories/337023-fangamer-explains-why-hollow-knight-s-retail-release-was-missing?fbclid=IwAR2GqgQbiNvUKq43IR46XHJymz8EW9Fx8_LICyYYVh6cjBPR0SJJVkHeIe4

 

Brak ostatniego DLC na cardzie to błąd Fangamera; kolejne reprinty będą miały wszystkie DLC na nośniku, więc jak ktoś chce pełną wersję fizyczną niech wstrzyma się na razie z zakupem.

 

Akurat dzisiaj odebrałem swoje pudełko i chyba będę do nich pisał w kwestii wymiany :/

Edytowane przez Dajzner
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.05.2019 o 00:43, Ryo-San napisał:

Ja myślałem że White Palace mam już za sobą (zdobyłem drugą część do kingsoul'a). Zręcznościowo to było naprawdę cholernie trudne(do tej pory bezapelacyjnie najtrudniejszy moment zręcznościowy w calej grze) ale postanowiłem sprawdzić co to jest to Path of Pain o którym wspomniał @Berion i muszę powiedzieć że chyba nawet nie będę robił podejścia bo to jest kooorwa tak chore że nie mam pytań O.O Może jakbym dostał dożywocie i naczelnik więzienia pozwoliłby mi grać w gierczki to bym się zastanowił ale tak? Mowy koorwa nie ma! Oglądałem filmiki i od samego patrzenia spuchły mi kciuki :/ Masakra. Ten etap przypomina mi trochę Super Meat Boy'a (niestety nie grałem jeszcze) @sprite coś dla Ciebie! (chyba że już to przeszedłeś. W sumie to bym się nawet nie zdziwił)

 

 

Ja to przeszedłem, a z true bossem sobie nie mogłem poradzić :rotfl:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...