Skocz do zawartości

Hollow Knight


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to jest wlasnie najlepsze ze wchodzisz na nowy teren masz troche geo gdzie na poczatku jest bieda i z jednej strony chcesz eksplorowac a z 2 masz sranko czy za rogiem cie nie zamiotą a mapy nie ma ławka uj wie gdzie.
To jest przemyślana mechanika budująca klimat tej gry.
Ale zgadzam sie ze znacznik postaci nie powinien zabierać miejsca na charmy.
Do bossow tez nie jest daleko od ławki, ogarnijcie sobie questa z kwiatkie co trzeba na grób zanieść bez hita, to jest daleko a nie do bossa....


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

5 lokacji po części zwiedzone. Łatwo nie jest. Modlszki w drugiej fazie walki mnie leją, Master of Soul także. Kilka prób i odechciewa się znowu do nich dreptać od ławki. Zaczynam eksplorować Fog Canyon może tam będzie łatwiej i wskoczy coś ciekawego. Do tego miałem ponad 1500 geo i idąc po duszę ukatrupili mnnie po drodze i nie odzyskałem już tamtej kasiory ehhh więcej pokory mi trzeba :)

Odnośnik do komentarza

Komentarz zawiera mini spoilery.

 

@Schranz1985 I co w tym fajnego? Niczego nie można tak zaplanować, a potem tracisz pieniądze, których na początku jest mało i zostaje irytacja. Kilka takich sesji i większość graczy się zniechęci (o jak mnie to wkurza w DS... do tego stopnia że żadnego nie ukończyłem, raz przebrnąłem przez Demon's Souls (podobno najtrudniejszy) i w game+ poległem na śmieciu, który miał duszę dla kowala, a co za tym idzie zablokował moją dalszą grę...). Czysty idiotyzm i silenie się na replikę soulsów. Naprawdę w dupie z taką mechaniką; można powiedzieć że przeszedłem grę i w obecnej formie nie mam ochoty nigdy więcej jej ponownie zaczynać. Jak kiedyś złamią PS4 to specjalnie usiądę do tego by zmienić ceny w sklepach i ilość energii bossom na... racjonalne.

 

Gdyby nie ten absurdalny poziom trudności plus kilka innych drobnych rys to z czystym sumieniem dałbym 10/10. Ale przez to że cały panteon jest abstrakcją (już widzę jak ktoś kończy boss rush bez straty energii na najwyższym poziomie trudności... nawet jakiś baran na YT w komentarzach pisał, że trenował kilka miesięcy, więc da się... gratuluję mu marnowania życia); przez to że nie jestem w stanie pokonać szefa trupy, ani nawet Promiennika; przez to że nie jestem w stanie przejść przez Path of Pain i przez brak game+ to dla mnie 7/10. Być może jestem miękki, być może (w slashery mi zupełnie nie idzie, a szczytem moich umiejętności jest platyna w DMC), ale to jest tak ekstremalnie przegięte, że nawet nie chce mi się próbować kolejne razy bo nie dostrzegam żadnego postępu. A sądząc po trofeach na PS4 to 98.9% graczy jest podobnego zdania na ten temat. ;p

 

Kwiatek taki daleki nie jest (i lepiej zrobić go przed infekcją Rozdroży, ale nawet po, trudne nie jest mając amulet za odnalezione wszystkie robaki (jakby co: jest w grze mapa ich rozmieszczenia)). W sumie jakieś 5min. drogi. Jak się rozpadnie to na szczęście można wrócić i zacząć jeszcze raz (poza tym kwiatki można rozdawać postaciom (z czym związane jest jedno z zakończeń gry), po skończeniu questa jest ich nieskończona liczba tam gdzie się prawilnie zaniosło). To tak na wypadek jakby kto się obawiał słowa unique. ;p

 

@bulaxyz82 Kasę odzyskujesz w Błotoryjach (na maksa w prawo, od "złodzieja jajek ze Spyro", za śmierdzące jajko, a jaj też jest chyba nieskończona ilość bo jest sklepikarz co je za ~100g sprzedaje w kanałach). Podobno. Mnie się zawsze udawało wrócić po cień.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja jestem fanem soulsborne(wszystkio zplatynowane i poprzechodzone x razy) i to co cie irytuje mnie nakręca do dalszej gry i w dupie mam ze ktos tam odpuści te gry.

 

Ja demonsa przeszedłem wiele razy w różnych wersjach i jak tylko wydadzą remaster to lecę pierwszy do sklepu.

Dla mnie to jest fundament tej serii tak samo jak stamina.

Mogli by w tej grze z tego zrezygnować ale dla mnie to jest fajne bo czuję te zagrożenie i ręce się pocą jak na 1hp musisz zaorac moobka aby sie podleczyć itd.

 

Platyna z reguły powinna być trudna nikt nie karze przechodzić gry na 110%.

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Platyna powinna pokrywać wszystko co jest do zrobienia w grze. Od tego jak gra jest trudna, 30 lat temu wymyślono opcję "zmień poziom trudności na" (a więc nie pochwalam także trofeów za stopnie).

 

Z mojego bardzo subiektywnego punktu widzenia przechodzenie kilka razy takich gier to strata czasu, w który mogę upchnąć inne gry, poznać inne światy i inne historie, a nie podchodzić miliardowy raz do duszka z gównem bo ktoś zasnął na klawiaturze i mu w damage() ustawił irracjonalną wartość.

 

PS: 112% nie 110. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Wpadło mi dzis trophy za odkrycie wszystkich lokacji, charmow też chyba ze 4 szt. tylko brakuje.
Chyba zaraz będzie koniec giereczki, jestem troche zawiedziony niskim poziomem trudności bossow.
Praktycznie każdy padł do 10 prób a wielu za 2 czy 3 razem.
Niby dużo tych bossow ale jakos specjalnie nie zapadają w pamięci.
Elementy platformówkowe tez proste, takie Ori bylo o wiele trudniejsze jak sobie przypomnę.
Ale kreacja swiata, te lokacje, jak to sie wszystko pięknie składa w jedna całość to chylę czoła.
Teraz 5 dni przerwy, a później sie pomyśli czy będą chęci do platynowania.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wróciłem do gierki po przerwie i powiem szczerze że nam trochę problemów.
Przede mną ostatni boss którego na razie odpuściłem bo jest dosyć wymagajacy a chce porobić resztę rzeczy.
Przede wszystkim wymaxowalem broń, znalazłem quiskslash i zrobilem 2 arenę (zaskakująco łatwa)
Chcialem wymaxowac ten charm od grimm troupe co ci pupil pomaga i atakuje...
I tu pojawiły sie schody.
Powiem szczerze że ten boss dla mnie był o wiele trudniejszy od watcher knights.
Potrzebowałem ze 30 prób aby go rozwalić, dzięki bogu są momenty ze da się podleczyć bo było by krucho.
Do tego grey prince zote czeka i tu tez póki co nie daję rady, jest mega ciężko.
Licznik w menu pokazuje mi 93%.

Zrobiłem sobie teraz unbreakable strenght 15k farmy trochę też mnie zmęczyło, czy to pomoże nie wiem bo naprawdę trzeba mieć rozpracowanych tych bossow a i trochę szczęścia potrzeba.
75e8745d3afa698fdc510d58397d5cd9.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No to jeszcze Ci do mnie trochę brakuje, choć akurat ja Radianta nie rozwaliłem (tak samo jak szefa trupy, więc wypędziłem sk*nów ;p).

 

Bestiariusz masz cały? Są ludki, które nie wliczają się do tego trofeum jak np. ten robotnik co naprawia uszkodzony znak przy wyjściu (szansa na spawn to podobno 2%). Mark of Hunter też się wlicza do procentów tak samo jak ten znak za Path of Pain w White Palace. No i chyba zapomniałeś jeszcze o Panteonie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Da się wbić 112% za jednym podejściem bo widzę że są dwie trofki które ze sobą kolidują w sensie trzeba wybrać jedno z dwóch zakończeń - Banishment Trophy i Ritual Trophy. Za każdą wpada pucharek więc tutaj luz save load i są dwa pucharki ale w ostateczności i tak grę trzeba skończyć na którymś save żeby mieć wszystko. Za Banishment dostajemy charma który oczywiście się wlicza do % zakończenia natomiast za Ritual dostajemy final upgrade (tylko nie wiem czego bo w opisie trofka tego nie sprecyzowali) I tutaj pytanie czy grę trzeba przejść z konkretnym zaskoczeniem (jeżeli tak to którym) żeby wbić 112%? Zakładam że chodzi o Banishment ale wolę się upewnić, no chyba że coś poyebalem w opisie tych zakończeń :/

Odnośnik do komentarza

Macie może jakieś protipy na Nightmare King Grimm. Po tych 80 godzinach spędzonych w tej cudownej grze stwierdzam że ten boss póki co jest największym przekotem i poziomem trudności grubo odstaje od reszty. Silny (jeden strzał 2 kreski energii) i piekielnie szybki. Masakruje mnie w kilkanaście sekund i szukam jakieś dobrej taktyki na niego :/ Wczoraj rozpykalem jego pierwsze "wcielenie" ale to było nic w porównaniu co teraz odpieyrdala :wallbash:

 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

@Ryo-San Jak to czego? Charma. Jak ich wywalisz to dostajesz inny w zamian LV4 do obecnego LV3. Może nie zauważyłeś, ale po każdej sesji lamp, zwiększa się siła tych summonów. :P A procentowo wychodzi to samo bo i tu jest charm i tu jest charm, a tego bossa i tak spotkasz w panteonie (taka przegięta arena m.in z boss rush, więc życzę bardzo bardzo dużo powodzenia jako, że jest to boss przed przed ostatni w kolejne bez leczenia pomiędzy... :P). Jeśli zdecydujesz się na banicję to pamiętaj by dostać wyrzygane trzy charmy od larwy w lewym namiocie (potrzebne jest na to 8+10+15 tysiaków) bo nikt inny w grze nie oferuje tych upgrade'ów.

 

PS: Zakończeń gry to jest ze 4 albo 6. Nie pamiętam. Jak zrobisz questa z grzybem to zawsze będzie do obejrzenia jako dodatkowy po właściwym.

 

PPS: Jeśli celujesz w 112% to uważaj też na kilka wrogów, którzy znikają po infestacji pierwszej lokacji i są zastępowani mocniejszymi odmianami.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Berion napisał:

@Ryo-San Jak to czego? Charma. Jak ich wywalisz to dostajesz inny w zamian LV4 do obecnego LV3. Może nie zauważyłeś, ale po każdej sesji lamp, zwiększa się siła tych summonów. :P A procentowo wychodzi to samo bo i tu jest charm i tu jest charm

Kompletnie nie rozumiem co do mnie napisałeś :dunno:

No a co do banicji to właśnie tutaj jest "pucharkowy" problem chyba. Bo jak zdecyduje się na banicję to nie wpadnie mi trofka za doprowadzenie questa do końca (Nightmare's End) natomiast jak go pokonam to nie dostanę tych 3 charmów od larwy o których piszesz a jak mniemam są one potrzebne żeby wbić 112%? Oczywiście da się to zrobić wrzucając save w chmure po pokonaniu NKG. Pytanie więc czy te 3 charmy są potrzebne do 112%?

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

No masz ten medalik, który założony sprawia, że lata sobie taki mini summon i napier*a w zło. Quest z tymi ćwokami polega na wygaszaniu lamp (chyba, nie pamiętam), pojawia się jakiś cieć do utłuczenia i tak ze trzy razy po trzy w różnych miejscach mapy. Po każdej takiej sesji, zwiększa się moc tego charma. Za bossa, którego nie możesz pokonać jest ostatni upgrade.

 

Co do trofeum to nie wiem. Zawsze masz pendrive'a i eksport save'a, więc zawsze możesz ich zbanować, przywrócić save'a i dalej się wachlować z absurdalnym poziomem trudności. Chyba że to tak tylko na PS4 można. ;] Nie wiem na czym grasz, a ja innego "next gena" na oczy nie widziałem. Wnioskując po "PSN ID" (nie ma już PSN, jest SEN @administracyja ;]) to też PS4.

 

Ja wybrałem ścieżkę banicji, uciułałem złotówki na upgrade'y, zebrałem wyplute i pożegnałem się z tą hołotą. Wyszedłem z założenia, ze szkoda mi nerwów i czasu. W każdym razie ja konfliktów w trofeach nie widzę.

 

PS: Skończyłem grę na 108% i to jest szczyt moich połączeń aksonowych. Kto przebije? ^^

 

PPS: Można przyfarmić walutę na "bankierce" [spoiler!] tylko trzeba jej dać od razu 4 kafle, bo przy trzech już znika. Potem jak ją się odnajdzie można wyciągnąć chyba trzy razy tyle ile się oddało.

 

 

//w między czasie edytowałem poprzedni komentarz, powinien być bardziej zrozumiały

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Spoko teraz wszystko jasne. Tak mam już tego charma naładowanego na LV3 dlatego mogę z nim się tłuc. Nie dość że jest piekielnie trudny to jeszcze dostał buff'a (wcześniej nie trzeba było mieć założonego grimmchilda żeby móc z nim walczyć więc 2 sloty były wolne teraz niestety grimmchild musi być założony żeby zacząć walkę) Trochę mnie zmatwiłeś z tym 112% bo już od X godzin mam infected crossroads z mocniejszymi mobami i obawiam się że wcześniej mogłem coś przeoczyć) Oczywiście celuje w platynę ale wiem że jest jeszcze panteon i to właśnie przez ten boss rush platyna w HK została uznana za najtrudniejszą w 2k18

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...