Skocz do zawartości

Hollow Knight


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

No już tak ciężko nie jest, parę charmów zdobyłem. Ta gra ciągle zaskakuje, bo cały czas coś nowego dostajesz, nowe skille, ja myślałem, że już mam a wszystko, a tu kolejna nowość. I jakie to jest wielkie, dużo eksplorowania, a gram 15 godzin. No gra rozpiedala wszystko na atomy. 53.99 zł to jak za darmo.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Już 23 godziny gram w tego arcysztosa i końca gry nie widzę :pawel:. Fajny patent i zabawa z charmami jest, że możesz je układać w combosy, które mają wpływ na danego charma, no niesamowite. Postać też jako tako już ulepszona i nawet nie wiem czy już do pełna jest czy jeszcze, coś będzie do zdobycia, wszystkie 3 skille do miecza zdobyte. Najlepsze też są, że niektóre lokacje co się zmieniły po ostatnich wizytach po walkach z bossami, na jeszcze jakieś dzikie uje muje mocniejszych wonszów. Rozyebuje ten indyk wszystkich indyków.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak Cię Axiom Verge nudził, a też miało trochę eskplorowania (dla mnie to taka se gra była, skończyłem tego axioma w bólach, a w ori nie grałem), to w HK masz tego 2-3 więcej. Fabuła i lore tej gry też stoi na wysokim poziomie, ogólnie w grze możesz się zgubić, bo nie wiesz, co robić dalej, jest uczucie zaszczucia i osamotnienia, za rączkę gra nie prowadzi. Grafika i klimat jest nieziemski i to coś mocno trzyma przy grze, eksplorowanie i backtracking aż tak nie nuży, z  przyjemnością odwiedzam lokacje, które już przeorałem, a to ze względu na oprawę dźwiękową, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Ja jeszcze po 30 godzinach gry nie mam wszystkiego, co jest możliwe do zdobycia. No jak tam chcesz, ja od siebie dodam, że bardzo polecam, bo to jest Metroidvania przez wielkie M. Hollow Knight/10 i tylko 53.99 zł, a oferuje mnóstwo grania.

Edytowane przez Faka
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak Ficek mówi, ten Axiom to tak nawet nie stało koło tego HK. Btw różnorodność przeciwników to totalnie powala na kolana, jest ich od cholery, nie wiedziałem, że twórcy byli tyle w stanie wymyślić i potem przenieś je do gry, no Team Cherry robi to dobrze, za co szacun jak robiło to dwóch kolesi.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

(pipi) sie znacie. Co to za bluzganie na Axioma.

 

Axiom za(pipi)isty. Hollow Knight tez dobry.

 

Fajna gra, ale kuleje system walki niestety. Za malo mozliwosci. Nie ma nic efektownego. 

 

Natomiast lore, klimat, mozliwosc kombinowania z charmami, MUZYKA, MIEJSCOOOWKIII. Za(pipi)ista gra. Polecam serdecznie. Spokojnie starczy na 20+ godzin.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

System walki kuleje? To chyba gramy w inną grę. Tutaj system walki stoi na wysokim poziomie ze względu na charmy, które możesz sobie ustawić build jaki chcesz. Możesz być defensorem, no kim chcesz, możesz być magiem. Na niektórych bossów trzeba kombinować jak ułożyć build i jak go pokonać. System walki kuleje, większej bzdury już nie widziałem XD.

 

Tutaj masz tyle kombinowania z walkami, że akrobacje musisz robić z bossami. Stawanie w miejscu i nawalanie jak pod siebie tutaj nic nie da. Niektóre walki z bossami dają nieźle popalić.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.06.2018 o 21:14, Faka napisał:

System walki kuleje? To chyba gramy w inną grę. Tutaj system walki stoi na wysokim poziomie ze względu na charmy, które możesz sobie ustawić build jaki chcesz. Możesz być defensorem, no kim chcesz, możesz być magiem. Na niektórych bossów trzeba kombinować jak ułożyć build i jak go pokonać. System walki kuleje, większej bzdury już nie widziałem XD.

 

Tutaj masz tyle kombinowania z walkami, że akrobacje musisz robić z bossami. Stawanie w miejscu i nawalanie jak pod siebie tutaj nic nie da. Niektóre walki z bossami dają nieźle popalić.

Chodzi mi o to, ze nie ma za bardzo kombinowania już w samej walce. Tak możesz sobie ustawić charmy i stawiać bardziej na czary albo na techniki. No ale walka sprowadza się do walenia w kwadrat i unikania. Standardowo jak na metroidvanie. Wolałbym może jakaś jedna dodatkowa broń i możliwość przełączania w locie. Może jakieś granie na statusy jak zatruwanie czy ogień.

 

Czepiam się, wiem, ale nic nie poradzę ze chciałbym żeby ta gierka była jeszcze lepsza! ;)

Odnośnik do komentarza

Sztos nad sztosami, gra skończona po 51 godzinach i 100%, tylko ujowy ending dostałem. Cóż porobię jeszcze inne zakończenia gry, powalczę z opcjonalnymi bossami, arenę ostatnią zrobić i jeszcze parę rzeczy tam zostało. Jeszcze mogę pograć w steel soul mode, jedna śmierć i kuniec gry :mevek:

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Możesz wrócić, masz save przed samą walką z finałowym bossem i za co można zrobić dobre zakończenia, wszystkie spokojnie zrobisz. Jeśli chodzi o charmy to na eksploracje to mam gathering swarm, wayward compass, quick shot, long nail, soul catcher, grubsong i thorns of agony. A na bossów to różnie, zależy jak wygląda walka - ale jak już mam podać to hiveblood (swoją drogą OP charm), quick shot, long nail, grubsong i thorn - a jak jest źle to przemodelowuję na semitank z quick focusem, defenderem, mushroom, baldur.

 

Mocny spoiler dotyczącej jednej lokacji, jak ktoś jeszcze nie przeszedł niech nie wchodzi.

 

Spoiler

White palace, chryste, co za lokacja, która jest jak nic innym platformerskim wyzwaniem, naprawdę, życzę wam wytrwałości i cierpliwości. Jezu, ile się namęczyłem i napociłem przechodząc to dziadostwo. Serio, byłem już na skraju załamania nerwowego przez tą gównianą lokację. Dobrze, że można zatrzymać switch, odpocząć, ochłonąć na parę godzin i dalej próbować. Nigdy więcej.

 

 

Szanuję kolesia, który dał radę przejść bez damage'u.

 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...