Skocz do zawartości

Dostawca internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zrobic aby dzialalo u mnie 5ghz. Moj obecny netia spot dziala w 2.4 ghz. No i tu jest problem. Nie wiem ktory ruter moge zastapic netiaspotem (bo zakladam ze to musi byc z funkcja modemu, opis sa dla mnie niejasne bo nie lapie sie w tych skrotach) czy jedynym wyjsciem jest np podpiecie nowego rutera przez enthernet do netiaspot ? (wydaje sie glupie )

https://www.x-kom.pl/p/575299-router-tenda-ac8-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html#Opis

https://allegro.pl/oferta/szybki-router-ruter-wifi-ac-1200mb-s-gigabit-5ghz-9377320276

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery-adsl/router-asus-router-asus-dsl-n16

ktorys sie nadaje? 

 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Szymek napisał:

Chcialem zrobic aby dzialalo u mnie 5ghz. Moj obecny netia spot dziala w 2.4 ghz. No i tu jest problem. Nie wiem ktory ruter moge zastapic netiaspotem (bo zakladam ze to musi byc z funkcja modemu, opis sa dla mnie niejasne bo nie lapie sie w tych skrotach) czy jedynym wyjsciem jest np podpiecie nowego rutera przez enthernet do netiaspot ? (wydaje sie glupie )

https://www.x-kom.pl/p/575299-router-tenda-ac8-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html#Opis

https://allegro.pl/oferta/szybki-router-ruter-wifi-ac-1200mb-s-gigabit-5ghz-9377320276

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery-adsl/router-asus-router-asus-dsl-n16

ktorys sie nadaje? 

 

Wszystkie z podanych mają małe wsparcie społeczniości, a same firmy mniejsze doświadczenie. 

EDIT: tenda może być, nie wiedzieć czemu przeczytałem parametry wcześniejszego modelu


Całkiem niezłe pokrycie sieci ma tp-link archer C7 i bywał w promocjach do 200zł,

jak będziesz ustawiał sobie sprzęt, to możesz napisać do mnie PMkę, to ci wyjaśnię jak optymalnie ustawić kanały i częstotliwość.

Pozdro

Edytowane przez Zdunek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Czy jak w nowym bloku jest niby jeden dostawca, z którym dogadał się developer to czy on jakos ma prawo zablokowac innych na tych samych kablach? Czy takie praktyki sa zgodne z prawem? Niestety ale to co moge tam brac jest drozsze i nie koniecznie lepsze niz inny lokalny provider.

W teorii nie ma blokowania operatorów,

w praktyce już różnie. Osobami decyzyjnymi w tej sprawie najczęściej jest zarząd/ developer i to oni podejmują decyzję o potencjalnym wprowadzeniu nowego operatora.
Często jest tak że dla nowych inwestycji zgłaszali się operatorzy i w ramach cichego przymierza instalowali bezpłatnie np. infrastrukturę TV/ radio dla budynku co jest na rękę developerowi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, pawelgr5 napisał:

No u mnie z tym montarzem tak było. Teraz sie dowiedzialem 'Tu Pan ma ulotke i do nich trzeba zwonic bo z nimi podpisalismy". Wolałbym jednak mieć wybór.

Czyli to jest umowa która zakazuje podłączenia innego operatora? Dziwne.

Kiedyś były popularne takie gadanie, że monopolista, itd. W większości przypadków to nieprawda, często po prostu wygodniej tak powiedzieć administracji czy zarządowi, bo nie muszą podejmować się dodatkowych prac, albo operator faktycznie coś tam pomógł po cichu w innych sprawach.
Wydaje mi się, że nie powinno to kolidować.
a blok z którego jest roku? z tego co kojarzę, to nowe obiekty muszą mieć niezależną infrastrukturę teletechniczną.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dzieki chlopaki za odpowiedz. Zalezy mi aby byla dobra jakosc sygnalu po WIFI oczywiscie w tej cenie.

@Zdunek fajnie ale mi te liczby nic nie mowia xD Gamon w tym jestem i trzeba do mnie prosto :) Czyli Ty polecasz abym rozejrzal sie za c7 a darowal te ktore linkowalem?

Co to Tendy to czytalem opinie ze to jeden z nielicznych w tej cenie oferujacy 10/100/1000 (swiatlowody maja wlaczyc pod koniec roku u mnie na wsi) zakladam ze chodzi o predkosc. No i ten ruter mam pod nosem takze juz dzis moglbym testowac. 

Ruter z drugiego linka znowu posiada niby nowa technologie podwojnego przesylania sygnalu przez sciany czy jakos tak. Czy ogolnie co nie wezme bedzie dobrze ?  

@Zdunek dziekuje pieknie za odpowiedz :lapka:  c7 na Allegro to obecnie koszt 2x wiekszy niz c6 (150 zl) a wiecej jak 200 nie chce wydac. Albo wezme ta Tende dzis albo c6 zamowie przez neta 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Szymek napisał:

Dzieki chlopaki za odpowiedz. Zalezy mi aby byla dobra jakosc sygnalu po WIFI oczywiscie w tej cenie.

@Zdunek fajnie ale mi te liczby nic nie mowia xD Gamon w tym jestem i trzeba do mnie prosto :) Czyli Ty polecasz abym rozejrzal sie za c7 a darowal te ktore linkowalem?

Co to Tendy to czytalem opinie ze to jeden z nielicznych w tej cenie oferujacy 10/100/1000 (swiatlowody maja wlaczyc pod koniec roku u mnie na wsi) zakladam ze chodzi o predkosc. No i ten ruter mam pod nosem takze juz dzis moglbym testowac. 

Ruter z drugiego linka znowu posiada niby nowa technologie podwojnego przesylania sygnalu przez sciany czy jakos tak. Czy ogolnie co nie wezme bedzie dobrze ?  

Kiedyś konfigurowaliśmy routery w setkach, a nawet w tysiącach i mi coś się owaliło, że najlepiej mi się pracuje z tp-linkami, ale to subiektywne odczucie.
Najmniej zawiech, małe utraty pakietowe, łatwa konfiguracja, wszystko możesz pobrać z DHCP.

 

10/100/1000 to jest obsługa prędkości na danym porcie,

kolejno 10Mb/s, 100Mb/s i 1 000Mb/s. W przypadku połączenia światłowodowego posiadanie gigowego portu to niezbędnik.

Po samych parametrach natomiast widać, że te sprzęty przesłane przez ciebie mają zbliżone, jak nie lepsze.
aha, i ten Asus z linka Ci nie zadziała, bo jest ADSL.

Ten z allegro zaś możesz się przejechać bo on ma chyba te same anteny co tp-link1200, w opisie nie ma info dokładnego o specyfikacji, tylko jakiś bełkot.

Z tych 3, to tenda, ale ja sam bym brał tp-linka.

 

Pozdro

Edytowane przez Zdunek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Panowie, czy ktoś z Was korzystał może z ulgi na internet i odliczał go sobie przy rozliczaniu PIT-u? Na e-urządz widnieje informacja o załączeniu formularza, ale nigdzie go nie mogę znaleźć - jest jedynie prośba o podanie kwoty do odliczenia. Za siec płacę misięcznie 44.90zł co w stali roku daje mi jakieś 540zł. To jest kwota do wpisania w tym formularzu? 

Odnośnik do komentarza

Ja to odliczenie wpisywalem zawsze do pitu. A przynajmniej do programu ktory mi taki pit generowal. Ale to bylo lata temu bo wtedy wprowadzili jakies obostrzenie ze nie mozesz co roku odliczac i przestalem. Takze moze dzis chca do tego ekstra formularze. W sumie bym se odliczyl za rok, musze wglebic sie w te okresy karencji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tak, to co z faktur od dostawcy. Tylko sprawdz bo w tej uldze jest limit do chyba 700 iles zlotych. Takze jak ktos placi powiedzmy 100zl/miech to nie moze odliczyc 1200, tylko ten limit.

 

Ale ty masz 540 wiec luz. No ale zrob double checka bo jak pisalem, dawno odliczalem, moze sie cos pozmienialo.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Dostawca właśnie mi przypomniał, że kończy się aktualna dwuletnia umowa i przechodzi na czas nieokreślony (jest to moja druga umowa z nimi - ta obecna wnosiła dużo lepsze warunki niż ta z początku świadczenia usługi). No to podpytałem co mogą zaoferować, bym podpisał kolejny cyrograf na dwa lata, zamiast wisieć na bezterminówce.

Obecnie mam symetryk 100/100 Mbps, około 150 kanałów, router & dekoder w cenie. Za wszystko bulę 50 zeta na miesiąc, więc całkiem korzystnie imho.

Podrzucili kilka ofert i najtańsza (w tej samej cenie co aktualna) zawiera:

300/50 Mbps (szybszy download, spada upload), 77 kanałów (bez tefałenuf, bez kanałów dziecięcych, sportowych etc., no bida nawet jeśli i tak na dalsze kanały rzadko się obecnie zapuszczam).

Nawet za bardzo nie mam się co zastanawiać nad "upgradem" bo trochę szybsze pobieranie patchy do gierek nie jest raczej taką wartością dodaną.

Odnośnik do komentarza

Do nas przyszly jakies laski i zaproponowany 1Mb dzielony. No nie wiedzialem co to bylo ale lepsze stale lacze niz 0202122. Potem kolega pokazal mi torrenty i moj rozwoj popkulturowy wystrzelil.

 

W ogole dzisiaj komp potrafi od rana do wieczora chodzic a wtedy zostawilem pierwszy raz uwczesnego pc na noc zeby cos sciagalo. Nie spalem prawie tej nocy xD Myslalem, ze cos sie spier.doli z obciazenia.

Odnośnik do komentarza

No to były czasy. Kazza i jedno mp3 w godzinę! Potem emul i ta dolina jak wchodziła osiołkowi czarna opaska na oczy :(

 

Boże pamiętam modem do gniazdka tel na impulsy. Potężne jakieś 56 Kbps. Pamiętam jak odpaliłem pierwszy raz nba.com (trochę trwało wczytanie  www :€ ). Czułem się jakbym wstąpił do raju. To był niesamowity przeskok z działu NBA w telegazecie :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...