Skocz do zawartości

Dostawca internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Mobilny T-mobile, niestety - wynajmuję mieszkanie, a w nim jest magiczne 2Mbps, więc wbiłem w to i wziąłem net na swoją rękę.

 

69zł miesięcznie, DL 20Mbps (2,4GHz)/40Mbps (5GHz), UL 12Mbps.

 

Jedyną dobrą opcją jest to, że to jedyny internet od sieci komórkowych, który nie ma żadnych ograniczeń co do transferu danych w miesiącu.

To jest 100% pewne, że nie założą Ci żadnego lejka? Tak czytam tę ofertę tmobile Internet MAX za 79.99 zł i przeglądam również dokumenty w pdf, żadnego haczyka nie znalazłem odnośnie nakładania lejka. Jeśli to prawda, to oferta jest bardzo atrakcyjna. Będę musiał nad tym się zastanowić, żeby założyć na kwadracie ten internet.

Odnośnik do komentarza

Wierzę kumplowi, porządny chłop z niego. Haczyków nie ma, też studiowałem umowę przed podpisaniem. Po 130GB w ciągu dwóch tygodni nadal wszystko targa tak jak na początku. Na takiej ofercie właśnie mi zależało, bo nie wyobrażam sobie ściągania giereczek na kąsole z jakimiś śmiesznymi limitami transferu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, nie gram online. Na speedtest ping waha się w granicach 25-32, więc w miarę znośnie. Podejrzewam, że da się grać, jeśli masz w miarę ludzki zasięg LTE (u mnie 3 krechy to maks, na 3G jest stałe 5 kresek i stabilniejszy transfer)

Odnośnik do komentarza

zje,bałem i zamiast brać DLS-Young wziąłem zwykłe DSL, więc bodajże 17 euro (mogło być 15) i po 12 miesiącach będzie 30 euro/m-c

wysłałem nawet rezygnację (po niemiecku, mailem, tak jak zresztą opisują u siebie na stronie, więc wszystko zgodnie z ich procedurami i zrozumiałe dla każdego pracownika tam u nich) żeby mi anulowali zamówienie na to DSL i wtedy bym zamówił znowu, ale DSL-Young no i nic, olali to i przyszli przyłączyć i tak :D.

 

no niech już będzie, i tak bym na mobilne internety do czasu przyłączenia dobrej oferty wydał tyle co bym oszczędził, więc jeden pies raczej


dostawca to 1und1.de jakby co

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ten internet MAX niby bez limitów, jak jakiś mi założą to dam znać.

 

No i cwanie to sobie rozkminili - 19,99 za abonament i 50zł raty za urządzenie (czytaj: jak zerwiesz umowę przed czasem to oprócz kary umownej nadal musisz bulić ratę za router). Innej szansy na ludzkie internety nie miałem, inaczej wbiłbym w tą opcję

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

jak macie możliwość instalacji normalnego netu z kablówki/światłowodu nie pchajcie sie na miłość boską w lte :pawel: od 10 lat jestem na mobilnym necie i latam od sieci do sieci i przy obecnej generacji konsol i wagi gierek(czesto +/gb gierki trzeba targać) to nie ma racji bytu, co do grania online jest ok, dupy nie urywa, ale ciagłe updaty czy to konsoli czy kompa zayebią ci limit w 3 dni. Aktualnie mam w play 2 umowy na 100gb i 50gb lte potem spada prędkość do 1Mb/s. no mało to, nie ma mowy tu o komfortowym korzystaniu, musze z konsolą chodzić do znajomych by zassać gierki albo poaktualizować sprzet, prędkość lte tez jest bajką marketingową, te prędkości chyba tylko w warunkach laboratoryjnych osiągają. mieszkam w warszawie na ochocie i nie ma mowy o transferze wyższym niż 1,5MB/s sporo jeżdżę i monituruję speedtestami mobilny net dla sportu, mam nawet ten "ultra lte" i poza mordorem to nie ma pełnej pary.

 

u mnie jest na tyle groteskowa sytuacja, że z sąsiadami napisaliśmy petycje do orange by zainstalowała nam centrale w bloku, 20 metrów dalej w bloku już jest światłowód a 100 metrów dalej.. główna centrala techniczna Orange :pawel: jeszcze zaznaczyliśmy że pokryjemy koszta. Dostaliśmy info że nie bo za mała liczba mieszkańców w bloku.

 

Jak wie jak rozwiązać taki problem że każda firma sie wypina to proszę o info, słyszałem ze są małe firmy co lubią takie zadania specjalne może jakąś znacie?

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

W sumie, prędkość to jedno, ale stabilność łącza też ma kluczowe znaczenie. Więc może i przy tak niskiej prędkości, ale dobrym i stabilnym łączu można więcej niż przy teoretycznie szybszym necie.

 

 

 

krupek nie zmieniaj się nigdy, nawet jak ci będą palce ucinać

Odnośnik do komentarza

W sumie, prędkość to jedno, ale stabilność łącza też ma kluczowe znaczenie. Więc może i przy tak niskiej prędkości, ale dobrym i stabilnym łączu można więcej niż przy teoretycznie szybszym necie.

Tak ale ja dostaje białej gorączki jak gra na live sciąga mi się wolniej niż te 100-120mb/s a filmy z sieci ciągnę często po 20-30gb. 6mb/s to dla mnie w dzisiejszych czasach abstrakcja. Netflix/youtube w 4k to chyba na tym nawet nie ruszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...