Skocz do zawartości

Dostawca internetu


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, number_nine napisał:

@kislawadzięki wielkie za info. ciężko sie tam odnaleźć na tej stronie. u mnie raczej odpada antena zewnętrzna, ale z tym ruterem domowym i 90mb by uszło, o ile nie ma ukrytych limitów

Antenę możesz postawić nawet na parapecie a to jednak jest gameczendżer, poprzedni tmobile wyciągał u nas w porywach do 25 a tu potrafi i 150 lecieć. Limitów przynajmniej w ofercie którą mam nie ma żadnych, były miesiące że przebijałem 2tb i wciąż internet działał ok. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.11.2022 o 08:27, Bzduras napisał:

Który działał jak gówno. Co ciekawe, działanie jak gówno zbiegło się w czasie z ofertą "przejdź na T-mobile domowy światłowód już teraz!".

Korzystałem z tej oferty do czasu aż doszło światełko na początku tego roku i było stabilnie z wyjątkiem świąt. Wszystko to kwestia obciążenia danego bts'a plus dobra antena mimo. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Miałem neo z Orange i było ok. Rzadko bo rzadko, ale zawsze jak był jakiś problem to szybko rozwiązywali i technicy też ok jak przyjeżdżali. ALE robiłem cesje z użytkownika biznesowego na normalnego z innym nazwiskiem i cesja przeszła, ale nadal w bazie danych byłem jako biznesowy :) i zawsze był problem, żeby mnie znaleźli w bazie danych. Mówiłem o co chodzi, że była cesja, wlaciciele linii się zmienili ale nadal jestem jako użytkownik biznesowy i nic z tym nie zrobili aż do końca mojej współpracy z nimi. Zrezygnowałem z Orange bo miałem tansza alternatywę w postaci lokalnego światłowodu a Orange twierdziło, że nie może mi go dostarczyć :) mimo że jestem pewien, że ich kable leca w tych samych kanałach co obecnego dostawcy. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam, zmieniam miejsce zamieszkania i mam do wyboru 3 operatorów. Vectra, UPC lub Orange. Aktualnie posiadam na starym mieszkaniu Vectre. Ogólnie jestem zadowolony, lecz raz w miesiącu potrafi być zanik internetu i tv na kilka godzin.
Nie mam kompletnie doświadczenia z pozostałą dwójką. Ktoś może ma dłuższe doświadczenie z resztą?

Odnośnik do komentarza

Długie lata używałem UPC (net plus tv) i generalnie było okej. Co prawda nie obyło się bez jakichś drobnych upierdliwości typu zwiechy dekodera, zrywanie połączenia z netem, ale to sporadycznie na przestrzeni lat. Sam net stabilny, ping niewielki, do grania spoko. Tak sie zlozylo, ze teraz się przesiadam na Orange i póki co wszystko w porządku, ping jeszcze niższy, ale za krótko korzystam żeby w pełni wyrobić sobie o nich zdanie. :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja się zastanawiam nad zmianą operatora. Obecnie mam Toya (Łódź) płacę za full tv i internet 1GB nie całe 150 zeta, umowa na czas nieokreślony więc mogę zerwać, choć mam klauzulę stałej ceny bo w sumie już od kilku lat u nich mam i nic nie zmieniam (więc gdyby coś to place tyle samo), ale ostatnio Netia kusi 1GB neta, tv full za 100zł plus jakbym chciał eleven sport to + 10 zeta za pakiet wszystkich kanałów (z nadzieją, że jak viaplay się wyjebie z rowerka u nas to F1 wróci do nich). Tak czy srak 40-50 w kieszeni na msc. Netia ma "*" że po jakimś czasie abo leci w górę o 10 zeta. Do tej pory nie mailem z Toyą problemów a nie wiem jak jak Netia stoi. Ma ktoś jakieś doświadczenia z N? Jakość obsługi, czy te 1GB jest ok czy tylko do albo w jakimś określonym czasie godzinowym? Wiecie o co chosi jakby.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
W dniu 9.11.2023 o 22:35, mitra napisał:

Ma ktoś jakieś doświadczenia z N? Jakość obsługi, czy te 1GB jest ok czy tylko do albo w jakimś określonym czasie godzinowym? Wiecie o co chosi

Osobiście nie mam, ale mam inne przemyślenie. Nawet jakby te 1giga czasami spadało albo było np w nocy a w dzień dajmy na to trochę mnie, to wykorzystujesz te 1giga? Obecnie mam 300giga i nie czuję potrzeby więcej. Gry ściągają się błyskawicznie, w trakcie dnia możemy mieć odpalony Netlifx, Disney, NBA LP, wsio leci na full i jeszcze jest bufor. 

Odnośnik do komentarza

Ja też mam 1Gb/s i to jest zwyczajne quality of life. Steam spokojnie wyciąga przy takim łączu transfery powyżej 100 MB/s, ale konsole nie. Switch to już w ogóle ma strasznie słabą sieciową infrastrukturę i tam to jest tragedia z pobieraniem ale gierki mało miejsca zajmują. 

 

No i pamiętajcie ,że współczesne TV po wifi maksymalnie co wyciągną z tego złącza to 10% jego przepustowości po wifi, TV musiał by być spięty kablem do neta. 

 

3 godziny temu, balon napisał:

Obecnie mam 300giga

 

Wiem ,że czeski błąd ale 300 MB/s czy 300 Mb/s? Operatorzy podają zawsze w megabitach a was interesują megabajty czyli prędkość pobierania a nie nazwa łącza. To co wam podaje operator dzielicie przez 8. 

 

300 Mb/s na dzisiejsze czasy to jest już takie sobie łącze. Jak będziesz oglądał film w 4k to już druga osoba za wiele nie zrobi. 

 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Balon nie ma lacza 2.4Gbps, ale w sumie why not :red:

 

Streaming 4K to około 50Mbps do płynnego pobierania, więc przy 300 masz jeszcze od cholery pasma. Też mam 300Mbps (Netia) i ostatnio robiłem testy "przeciążeniowe", tj. jednocześnie żona ogląda coś 4K na Disneyu, ja ściągam grę 50GB na PS5  i jeszcze przeglądam YT na telefonie. Wiadomo, że pobieranie gry zwolniło, ale nikomu nic nie rwało.

 

Oczywiście nie zaszkodzi przy umowie wznowieniowej przejść na 600Mbps - 1Gbps, im więcej tym lepiej. Ciekawe tylko co dalej z Disneyem bo miałem rok za free, rok za 29zl, teraz chyba detalicznie jest po 37 zł jak samemu się kupuje.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

300 Mb/s na dzisiejsze czasy to jest już takie sobie łącze. Jak będziesz oglądał film w 4k to już druga osoba za wiele nie zrobi. 

 

To akurat bzdura, taki Netflix w 4k ma bitrate tylko 15Mbps, w Apple jest chyba najlepiej bo chyba koło 40 i to widać. Więc na 300Mb/s to możesz sobie jeszcze coś ściągać, grać i tak nie będzie problemu. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Steam spokojnie wyciąga przy takim łączu transfery powyżej 100 MB/s, ale konsole nie.

Ile na konsoli leci? Ja ma 500 z UPC i gierki na PS5 ściągam w zasadzie maks łączem bo 60-62 MB/s.

3 godziny temu, Ukukuki napisał:

No i pamiętajcie ,że współczesne TV po wifi maksymalnie co wyciągną z tego złącza to 10% jego przepustowości po wifi, TV musiał by być spięty kablem do neta. 

Pamiętam jakiś film Vincenta, że tv po kablu mają port 100Mb i jak chcesz mieć więcej przejściówka USB. Po wifi chyba lepsze wyniki były.

Streamingi to mogłyby mieć lepszą jakość bo 15Mb to jest śmiech, a nie 4K.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

Wiem ,że czeski błąd ale 300 MB/s czy 300 Mb/s?

Tfuuu źle napisałem, ofc 300Mbps. 

 

4 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

 

300 Mb/s na dzisiejsze czasy to jest już takie sobie łącze. Jak będziesz oglądał film w 4k to już druga osoba za wiele nie zrobi

 

Przy 300 tak jak pisałem w tym samym momencie leci u nas Netflix, Disney, NBA league pass i wsio w „4k”. 
Szczerze nie wiem do czego bym 1 giga wykorzystał? Gierki z abonamentów po 100 giga to w noc mi się z 2-3 pobiorą. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, balon napisał:

Tfuuu źle napisałem, ofc 300Mbps. 

 

Przy 300 tak jak pisałem w tym samym momencie leci u nas Netflix, Disney, NBA league pass i wsio w „4k”. 
Szczerze nie wiem do czego bym 1 giga wykorzystał? Gierki z abonamentów po 100 giga to w noc mi się z 2-3 pobiorą. 

 

To ci obniża jakość i nie oglądasz w 4k bo nie jest to fizycznie możliwe. Twoje łącze może przyjąć maksymalnie 37-38 MB/s. 

 

13 minut temu, balon napisał:

Szczerze nie wiem do czego bym 1 giga wykorzystał? Gierki z abonamentów po 100 giga to w noc mi się z 2-3 pobiorą.

 

No chcesz w coś zagrać teraz albo wyskoczyła łatka 20 GB to nie czekasz 10 minut tylko 3. Zwykłe quality of life i nic więcej. 

 

2 godziny temu, Square napisał:

Streamingi to mogłyby mieć lepszą jakość bo 15Mb to jest śmiech, a nie 4K.

 

Netflix ma tylko tak słabe 4k na rynku ale z tego co wiem już podnieśli. HBO ma około 25 Disney to samo. 

 

2 godziny temu, Square napisał:

Ile na konsoli leci? Ja ma 500 z UPC i gierki na PS5 ściągam w zasadzie maks łączem bo 60-62 MB/s.

 

90 ale nie jest to stałe niestety tylko w szczycie a na steam leci z maksymalną prędkością cały czas. 

2 godziny temu, Square napisał:

Pamiętam jakiś film Vincenta, że tv po kablu mają port 100Mb i jak chcesz mieć więcej przejściówka USB. Po wifi chyba lepsze wyniki były.

 

Raczej nie bo to ta sama karta więc jak coś to może zewnętrzna może pomóc. Tylko do TV nie ma sensu szybszej karty skoro 300mbs obsłuży wszystko co ten TV potrzebuje. 

2 godziny temu, bartiz napisał:

To akurat bzdura, taki Netflix w 4k ma bitrate tylko 15Mbps, w Apple jest chyba najlepiej bo chyba koło 40 i to widać. Więc na 300Mb/s to możesz sobie jeszcze coś ściągać, grać i tak nie będzie problemu. 

 

No netflix ma najsłabsze albo HBO już ma 25.  Plus dzieciak na yt i masz zapchane łącze. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ukukuki napisał:

Raczej nie bo to ta sama karta więc jak coś to może zewnętrzna może pomóc. Tylko do TV nie ma sensu szybszej karty skoro 300mbs obsłuży wszystko co ten TV potrzebuje. 

Może nowsze TV po 2021 mają lepsze bebechy.

 

18 minut temu, Ukukuki napisał:

90 ale nie jest to stałe niestety tylko w szczycie a na steam leci z maksymalną prędkością cały czas.

U mnie te 60 MB leci cały czas.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie tak. Realnie to to 1Gb/s to chyba mozna wykorzystać tylko jak ktoś baaardzo dużo ściąga ( co w tych czasach jest raczej rzadkością) albo dzieli to łącze z wieloma użytkownikami na raz typu jakies biuro. W domu dla kilkuosobowej rodziny to tylko wywalanie pieniędzy w błoto.

 

Ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...