Skocz do zawartości

Dostawca internetu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Kurde, w końcu Multimedia Polska się postarała. Podciągnęli światłowody na słupach i teraz ynternet malyna, nie ma co narzekać również na cenę, gdzie za 120 Mb/s płacę 59 zł, póki co na razie taką najwyższą ofertę mają, może kiedyś dadzą jeszcze większe przepustowości, no ale tak jak mówię, nie ma narzekania na takiego neta. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Aż takich jaj nie ma, tak raz-dwa w miesiącu muszę zresetować router bo mu coś odbije, ale połączenie jest w miarę ok. Nawet na konsoli idzie przez neta pograć z ludźmi. Spingowałem teraz WP (przyzwyczajenie z czasów gimbazy) i tak to wygląda:

 



Pinging wp.pl [212.77.98.9] with 32 bytes of data:
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=32ms TTL=57
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=26ms TTL=57
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=45ms TTL=57
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=33ms TTL=57

Ping statistics for 212.77.98.9:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 26ms, Maximum = 45ms, Average = 34ms

Odnośnik do komentarza

Orange wyeliminowałeś drogą naturalnej dedukcji, rozejrzyj się jeszcze po konkurencji - umowę mam od lipca 2017 i nie wiem na ile oferty zdążyły w tym czasie się zmienić. Na net nie narzekam, akurat w moim mieszkaniu zasięg jest spoko i sprawuje się ok.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad netem w domu. Opcje jakie mam to LTE (będzie działać sprawnie nadajnik obok), albo Orange Neostrada, nie światłowód do 80mbit, czyli strzelam, że to  kable telekomuny. (ewnetualnie Radiówki, ale to chyba lepiej LTE nie?)

I jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Aktualnie mam w domu Orange mobilny i play. Orange tańszy ale zasięg i prędkość słabiutko, play zapyerdala pełną rurą ale mam limit 100gb xd. Jak żyć.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Ja też zastanawiam się nad innym operatorem. Od czasów antycznych jestem związany z Toyą i generalnie wszystko śmiga, oprócz tego że na PS4 miewam duże problemy z połączeniami bezpośrednimi, tj. gdy gra szuka połączenia między dwoma graczami (np. w bijatykach czy PES-ie). Zwykle nie łączy mnie z Niemcami czy UK, za to z jakiś przyczyn nie ma problemu z Włochami czy Hiszpanami (gdzie z kolei pingi są ujowe). Nie wiem na ile to wina ustawień konsoli, ile samej konsoli, a ile łącza - kiedyś myślałem że to wina netcode gier, ale widziałem że u innych to normalnie działa, więc problem musi być u mnie. Niemniej cała reszta działa wypaśnie. Ok, ale do sedna.

 

Był u mnie akwizytor z UPC, mają u nas podciągnięty światłowód. Oczywiście umowa lojalka i najlepiej z dekoderem. Pytam się - czy mogę przetestować? A on że teoretycznie nie, ale można wziąć podpisać umowę, po czym po dwóch tygodniach ją zerwać. I ponoć ŻADNYCH opłat z tym związanych, ani aktywacyjna, ani abonamentowa. Coś mi tu śmierdzi, ale może ktoś już z was tak próbował? Bo jeśli faktycznie tak się da, to bym spróbował i zobaczył czy na innym dostawcy problem mam ten sam i wina jest już w samej konsoli...

Odnośnik do komentarza

Miałem internet z Toya i te problemy które opisujesz występują zapewne przez prywatne IP. Zaloguj się do eBOA i tam składasz wniosek o publiczne IP - problemy powinny ustąpić.

 

Czy mogę uzyskać publiczny adres IP?
Standardowo komputerom przydzielane są adresy statyczne z puli adresów prywatnych. Jest to w zupełności wystarczające do korzystania z większości usług sieci. Osoby potrzebujące publicznego adresu IP muszą wypełnić dodatkowy formularz, na którym trzeba uzasadnić konieczność jego posiadania. Formularz umieszczony jest na stronie pomoc.toya.net.pl w dziale "Pozostałe Instrukcje". Procedura taka podyktowana jest restrykcyjną polityką operatorów w zakresie przydziału adresów IP.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
38 minut temu, Mendrek napisał:

Ja też zastanawiam się nad innym operatorem. Od czasów antycznych jestem związany z Toyą i generalnie wszystko śmiga, oprócz tego że na PS4 miewam duże problemy z połączeniami bezpośrednimi, tj. gdy gra szuka połączenia między dwoma graczami (np. w bijatykach czy PES-ie). Zwykle nie łączy mnie z Niemcami czy UK, za to z jakiś przyczyn nie ma problemu z Włochami czy Hiszpanami (gdzie z kolei pingi są ujowe). Nie wiem na ile to wina ustawień konsoli, ile samej konsoli, a ile łącza - kiedyś myślałem że to wina netcode gier, ale widziałem że u innych to normalnie działa, więc problem musi być u mnie. Niemniej cała reszta działa wypaśnie. Ok, ale do sedna.

 

Był u mnie akwizytor z UPC, mają u nas podciągnięty światłowód. Oczywiście umowa lojalka i najlepiej z dekoderem. Pytam się - czy mogę przetestować? A on że teoretycznie nie, ale można wziąć podpisać umowę, po czym po dwóch tygodniach ją zerwać. I ponoć ŻADNYCH opłat z tym związanych, ani aktywacyjna, ani abonamentowa. Coś mi tu śmierdzi, ale może ktoś już z was tak próbował? Bo jeśli faktycznie tak się da, to bym spróbował i zobaczył czy na innym dostawcy problem mam ten sam i wina jest już w samej konsoli...

ogarnij sobie to https://www.upc.pl/internet/kup-internet-bez-zobowiazania/ zapłać więcej te 20zł przez 1 miesiąc i zobacz jak sie sprawuje, jak kiepsko to rozwiąż umowę, jak dobrze też rozwiąż umowę i weź to samo na lojalke.

Druga sprawa to ruter, ten dawany w zestawie z upc jest ujowy i trzeba się troche pobawić w konfiguracje, kup jakiś ogarnięty z dobrym softem i będzie zapierdzielać aż miło.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Podpytalem dostawce neta czy mają jakies fajne oferty obecnie, bo mam niezmiennie od ponad 3 lat 50/50mbps (symetryk) z modemem wifi + TV 100 kanałów za 46 zl.

 

Obecnie za 49 zł może byc upgrade do 100/100 i 156 kanalow. Kij z telewizja, ale 100 megow wydaje się kuszące za parę zeta więcej do streamingu w 4K plus sciagania gierek w tle.

 

Ile teraz u waszych prowajderow placicie bo trochę wypadłem z obiegu?

Odnośnik do komentarza

Za 5 dych wiecej mam 600 mb (upload 30 ale to dla mnie nie problem) plus tv z jakims pakietem sportowym (najtanszy pakiet z najlepszym netem). I w koncu mozna normalnie streamowac, bo wczesniej byla padaka.
Wez pod uwage, ze o ile nie pociagniesz tego przez kabel, to straty na wifi mozesz miec spore (zalezy mocno od odleglosci routera oczywiscie) i nagle z tych 100 mb sie moze zrobic 20-30, a do 4k to troche slabo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W UPC daję 59 zł za 120Mb download, upload jakiś marny, ale też mi na nim nie zależy. Na TV wyje.bane. Defaultowy router marny w chu.j i PS4 dwie ściany dalej już prawie nie łapie neta, ale to każdy znajomy z tym sprzętem na to narzeka. W tym samym pokoju/po kablu maks i raczej stabilnie, choć akurat jak to piszę, to mam jakieś spadki pierwszy raz od daaawna. Generalnie polecam, przy tym, co się odpier.dalało przy Netii (przynajmniej raz na miecha parę godzin albo pół dnia bez neta, śmieszna prędkość i żenująca oferta dla klienta, który zamierza odejść) to sam się sobie dziwię, że tak późno ich zlałem i uciekłem gdzie indziej. 

 

Oczywiście pewnie na ten moment za ten hajs można mieć ze dwa razy tyle, ale mam dość  śledzenia wszystkich ofert i skupiania się na tym. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...