Skocz do zawartości

Internet


czarek250885

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem podobny problem z UPC (rozłączanie gier online, problem z wczytywaniem niektórych stron itp.) i wszystko się rozwiązało jak przywrócili mi IPv4 (po telefonie na infolinie i odpowiadaniu na pytania czy resetowałem router i czy na pewno sprawdzałem na kablu udało sięto załatwić w 5 minut). Po zmiane wszystko śmiga bez problemów od tygodnia. (zero disconnectów w gierkach online)

opis ze strony UPC:
IPv6 - problemy

Jeszcze nie wszystkie usługi działają w pełni kompatybilnie z protokołem IPv6. Dlatego skontaktuj się z nami w sytuacjach, gdy:

  • nie działają niektóre gry na platformie PS4 lub Steam
  • nie działają niektóre funkcje telewizorów Smart TV
  • używasz funkcji routera takich jak port forwarding, port triggering lub bridge
  • używasz drukarki marki HP i obserwujesz trudności z połączeniem z siecią
  • niektóre strony otwierają się powoli lub nie chcą się wczytać
Edytowane przez karmaster
literówka
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.11.2021 o 10:02, karmaster napisał:

Ja miałem podobny problem z UPC (rozłączanie gier online, problem z wczytywaniem niektórych stron itp.) i wszystko się rozwiązało jak przywrócili mi IPv4 (po telefonie na infolinie i odpowiadaniu na pytania czy resetowałem router i czy na pewno sprawdzałem na kablu udało sięto załatwić w 5 minut). Po zmiane wszystko śmiga bez problemów od tygodnia. (zero disconnectów w gierkach online)

opis ze strony UPC:
IPv6 - problemy

Jeszcze nie wszystkie usługi działają w pełni kompatybilnie z protokołem IPv6. Dlatego skontaktuj się z nami w sytuacjach, gdy:

  • nie działają niektóre gry na platformie PS4 lub Steam
  • nie działają niektóre funkcje telewizorów Smart TV
  • używasz funkcji routera takich jak port forwarding, port triggering lub bridge
  • używasz drukarki marki HP i obserwujesz trudności z połączeniem z siecią
  • niektóre strony otwierają się powoli lub nie chcą się wczytać

gdzie to moge sprawdzic, wchodzac w router zdalnie ?

Odnośnik do komentarza

Wchodząc zdalnie tzn. ze przez 192.168.0.1? Bo chyba nie rozumiem do końca.
Ale jeśli tak, to w ConnectBoxie jak masz IPv6 to w ogole nie ma opcji do zmiany trybu pracy z routera na modem + nie da się ustawić forwardingu portów ani DMZ. (jest za to dostępnych wiele ustawień pod IPv6).

Jeżeli jesteś w tej sieci to najprościej wejść na https://test-ipv6.com/ i zobaczyć wynik:
image.png.ba8ea7a1a5c0ca208215dc91b486c21b.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie odnośnie działania routera:

 

Od tygodnia mam światłowód, kupiłem też pod to router. Na kablu i na wi-fi mam taki transfer jak powinien być. Zauważyłem jednak że czasem spada po wi-fi do 50 mb z 300 mb i tak zostaje. Ide wtedy do routera, wyłączam i włączam zasilanie i ppo chwili znowu wraca na 300 mb. Wiecie co zroobić żeby co pare dni nie musieć restartować routera żeby trzymał transfer?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.12.2021 o 08:19, LiŚciu napisał:

Pytanie odnośnie działania routera:

 

Od tygodnia mam światłowód, kupiłem też pod to router. Na kablu i na wi-fi mam taki transfer jak powinien być. Zauważyłem jednak że czasem spada po wi-fi do 50 mb z 300 mb i tak zostaje. Ide wtedy do routera, wyłączam i włączam zasilanie i ppo chwili znowu wraca na 300 mb. Wiecie co zroobić żeby co pare dni nie musieć restartować routera żeby trzymał transfer?

Może być kilka powodów. Nawet coś takiego jak ułamane kable. Kabel nawet jak wydaje się być cały, to może nie stykać do końca i dlatego czasami zaczyna przerywać albo zwalniać połączenie. Ja miałem coś takiego. Ale w tym przypadku najlepiej zadzwonić do operatora, bo może też być problem po jego stronie i kwestia jednego telefonu może rozwiązać sprawę.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Zamówiłem dziś internet światłowód w INEA 1Gb/s, wziąłem umowę bez zobowiązań i poprosiłem o publiczne IP, które jest zmienne. Kiedyś na prywatnym IP miałem problemy z otwartym NAT w grach sieciowych. Teraz zastanawiam się czy na ograniczonym NAT, przy prywatnym IP są tak naprawdę jakieś zauważalne ograniczenia i czy warto dopłacać 10zl do tego publicznego IP, jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kolos28 napisał:
19 godzin temu, easye napisał:
Warto dopłacić, bo sam masz pełna kontrole nad portami na routerze.

A co z bezpieczeństwem w sieci, czytałem, że bardziej się wystawiamy na ataki? W sumie nie jestem jakimś multi graczem, trochę CoDa czy FIFA i to wszyskto, a podobno te gry spoko działają z Nat ograniczonym.


Niebezpieczna to jest dziurawa implementacja UPnP w tanich i nieaktualizowanych routerach. Samo wystawienie i przekierowanie wymaganych portów(jak i odpowiednio zaimplementowane i skonfigurowane UPnP) nie jest niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

W sumie to nowoczesne TV mają kartę ethernet często ograniczoną do 100mbps, a telewizor mam podłączony po kabelku. Jakbym chciał wyciągnąć max, ile daje dostawca łącza, musiałbym przejść na wifi. A i tak nic nie tnie w YT 4K, 100 mbps przy tym bitrate (ok 50mbps jest potrzebne dla filmów 4K streamowanych z neta) w pełni wystarcza.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.12.2021 o 08:19, LiŚciu napisał:

Pytanie odnośnie działania routera:

 

Od tygodnia mam światłowód, kupiłem też pod to router. Na kablu i na wi-fi mam taki transfer jak powinien być. Zauważyłem jednak że czasem spada po wi-fi do 50 mb z 300 mb i tak zostaje. Ide wtedy do routera, wyłączam i włączam zasilanie i ppo chwili znowu wraca na 300 mb. Wiecie co zroobić żeby co pare dni nie musieć restartować routera żeby trzymał transfer?

 

Doszedłeś do tego o co tam chodziło? Czasami miałem tak, ale po WiFi w kompie. Nie musiałem nawet restartować routera, tylko wchodziłem w ustawienia zaawansowane klikałem save nic nie zmieniając i wszystko było ok. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Plugawy napisał:

 

Doszedłeś do tego o co tam chodziło? Czasami miałem tak, ale po WiFi w kompie. Nie musiałem nawet restartować routera, tylko wchodziłem w ustawienia zaawansowane klikałem save nic nie zmieniając i wszystko było ok. 

Wyglada jakby się dotarło bo od dłuższego czasu jest gitara. Nie wiem co miało wpływ na to ale jest OK

Odnośnik do komentarza

Był serwisant w sprawie mojego internetu (i tv). Diagnoza - słaby sygnał na końcu instalacji. Ze skrzynki Toya jest ok. Sugestia serwisanta, że gdzieś w mieszkaniu jest rozgałęźnik i tam jest problem. A sam tego nie zlokalizuje - cała instalacja (w mieszkaniu i klatka schodowa) poprowadzona w ścianach.  

Trochę, to smutne - zamawiasz od nich usługę, przychodzi instalator i nawet nie sprawdza, czy wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...