Skocz do zawartości

Divinity Orginal Sin 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

37 minutes ago, Pauli87 said:
  Hide contents

Dobra doszedłem do fortu i czarny kot zaczął za mną chodzić. Wyczytałem że kota trzeba gdzieś w miejsce jakieś doprowadzić. Kot jednak z tego co widzę nie chodzi po pnączach. Jak  pójdę dalej to zgubię tego kota? Jak to jest z tym kotem? Dajce jakies rady...

 

Spoiler

Czy ktoś od Ciebie z drużyny ma perk do rozmowy ze zwierzętami? Jak nie to od razu go komuś daj. Bardzo się przydaje. Kota chyba do tawerny trzeba odnieść, ale kurczę to było tak dawno jak ogralem, że mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Sedrak napisał:
  Ukryj zawartość

Czy ktoś od Ciebie z drużyny ma perk do rozmowy ze zwierzętami? Jak nie to od razu go komuś daj. Bardzo się przydaje. Kota chyba do tawerny trzeba odnieść, ale kurczę to było tak dawno jak ogralem, że mogę się mylić.

 

 

Spoiler

Tak mam tą umiejętność, ale akurat w tym przypadku wiele z niej nie wynika. Na razie mam dwie postacie, więc będę zostawiał kota z opiekunem, a po planszy będę poruszał się druga postacią. Mam nadzieję że kota nie stracę :)

 

Edytowane przez Pauli87
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.06.2022 o 23:05, messer88 napisał:

Ale skilla daje jak nie zginie. 

 

Jakiego skilla? Wszystkie skille kupisz u kupców. 

 

Ogólnie w tej grze trzeba przestawić mindset. Tutaj jest tego tyle ze nie ogarniesz wszystkiego. Starałem się czyścić w miarę wszystko ale i tak fabula czasami tak się sama klaruje, że co rusz musisz zmieniać nie dość ze skille to punkty doświadczenia rozdawać z wyczuciem. Ja robiłem tak ze punkty rozdawałem po jakimś czasie bo nigdy nie wiedziałem jaki skill co potrzebuje, a to latania czasem się przydawało, a to coś innego. 

Gra moloch, ale wciąga niesamowicie, jedna moja walka z trudniejszym przeciwnikiem trwala czasami godzinami. Czasem łapałem sie na tym ze juz grubo po północy bylo, a ja dopiero rozpracowuje przeciwnika od paru godzin. 

 

Niesamowita gra. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Finalowe starcie w tej grze to najtrudniejsza rzecz jaka znam w grach wideo.

 

mnostwo przeciwnikow. bardzo silnych. kazdy ma chyba 10 AP bo lataja po mapie i napierdalaja. kilka podejsc mialem ale juz nie mam pomyslow. druga faza sie zaczyna - mimo, ze inwestowalem w inicjatywe to najpierw ture ma 4 gosci wroga i praktycznie juz jestem w defensywie az zdechne.

 

albo taki ze mnie lamus

 

 

edit: dobra poszlo. chryste, ale przeginka. cala gra byla zajebiscie trudna, ale ten koniec to juz serio.

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, gra sie super. Nie ma wersji ps5 wiec nie ma 60 fpsow itd. Loadingi sa tylko przy wczytywaniu sejwa i tragedii nie ma. Sterowanie leganckie.

 

calosc zajela mi 75h, ale nie zrobilem wszystkiego. mysle, ze mozna zejsc do 60, lub grac dobre 100.

 

podsumowujac - gra swietna, ale dla mnie za trudna. moze jestem lamus i nie mialem dobrych buildow albo zaden ze mnie strateg, ale byly momenty gdzie walki udawalo sie ogarnac tylko „sposobami” wczytujac sejwa i ustawiajac madrze ekipe przez walka. Najlepsze byly te starcia gdzie na dzien dobry 3 typow ma ruchy i napierdalaja takimi czarami, ze wlasciwie od razu load bo jeden moj nie zyje, dwoch polamanych a czwarty ma 10 statusow nalozonych ;)

 

ciekawe subquesty, fajni bohaterowie, sporo humoru. no zdecydowanie polecam.

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Ölschmitz napisał:

byly momenty gdzie walki udawalo sie ogarnac tylko „sposobami” wczytujac sejwa i ustawiajac madrze ekipe przez walka.

 

8 godzin temu, oFi napisał:

nie zrobiłem questow dla moich kompanów i w ostatniej misji zostalem sam jak palec, bo wszyscy umarli

Grałem w jedynkę ale to jest właśnie fantastyczne, że nawet w najtrudniejszej walce można znaleźć sposób żeby zniwelować przewagę przeciwnika.

No i każde starcie może wyglądać inaczej w zależności od tego kogo mamy w drużynie, jakie decyzje podjęliśmy itp. Ja szanuję takie coś mocno w grach.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.08.2023 o 23:02, Ölschmitz napisał:

Finalowe starcie w tej grze to najtrudniejsza rzecz jaka znam w grach wideo.

 

mnostwo przeciwnikow. bardzo silnych. kazdy ma chyba 10 AP bo lataja po mapie i napierdalaja. kilka podejsc mialem ale juz nie mam pomyslow. druga faza sie zaczyna - mimo, ze inwestowalem w inicjatywe to najpierw ture ma 4 gosci wroga i praktycznie juz jestem w defensywie az zdechne.

 

albo taki ze mnie lamus

 

 

edit: dobra poszlo. chryste, ale przeginka. cala gra byla zajebiscie trudna, ale ten koniec to juz serio.

ZDecydowanie nie udały ci się buildy, ale to normalne za 1 razem że je źle poprowadziłeś. Ja za drugim podejściem kosiłem wszystko jak zły, nawet to co mi sprawiło poważny problem za pierwszym razem. 
Ogólnie przywołanie summona i teleportacja czynią tą grę banalna.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2023 o 15:18, Schranz1985 napisał:

Ile h?
Jak to działa na ps5?
Chodzi mi o interfejs menusy i loadingi.
Nigdy nie grałem w takie gry, a zaciekawiony BG3 wpadłem na pomysł żeby kupić divinity 2 .

Miło, że forumek wreszcie odkrywa tego gema :). Imo dobre odniesienie wersji konsolowej do tego, co będzie w BG3, aczkolwiek ten drugi to jednak zupełnie inna, wyższa liga. Będzie też 60 fps. 

 

Ograłem obie części na PS4, z racji braku wtedy dobrego PC i naprawdę pozytywne wrażenia, jeżeli chodzi o sterowanie itp. 

 

Pamiętam, że pierwszy akt był też w kilkudniowym early access i na premierę nie było problemów. 

 

U mnie jedynka zajęłą 83h, a dwójka 85h. 

Odnośnik do komentarza

A ja miałem już skończone 2/3 gry i nagle zaczął się załączać niebieski ekran.  Nie mogłem pójść dalej.  Wczytywanie starszych sejwow nic nie dało.  Nawet wymiana dysku nic nie dała.  To jedyna gra w której załączył mi się niebieski ekran,  przez którego nie mogłem pójść dalej. Cyberpunk też mi się załączał ale wczytywałem od nowa i można było grać dalej. Wydaje mi się że optymalizacja divinity pod ps4 jest kiepska.

Odnośnik do komentarza

Jak mam zrobić żeby postacie szły za mną? Mam coś takiego, że jak zteleportowałem mojego głównego bohatera na obszar i potem z powrotem, to reszta postaci nie podąża za mną... albo jak przechodzę krasnoludem przez dziurę to on się potem zawiesza i nie idzie za resztą drużyny. (gram na ps5)

Edytowane przez Rotevil
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...