Skocz do zawartości

Divinity Orginal Sin 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, easye napisał:

Szkoda, ze dopiero teraz przeczytałem post Bansaia jak kraść w grze xD

Piękna jest ta gra! *rozmowa z wiszącymi na kiju głowami, które próbują nas namówić nas na otwarcie skrzynki xDDD

  Pokaż ukrytą zawartość

[WESOLEK] Powiedz ze nie masz do tego glowy

 


powiedz ze wolisz znajomosci o bardziej cielesnym charakterze

*przewraca oczami*

powiedz mu, ze wydaje sie sztywny - jakby kij polknal

*jego wzrok kipi nienawiscia

powiedz, ze nie chciales go urazic, Zapytaj, czy mozecie sobie podac rece jak przyjaciele!

*zaczyna udawac, ze mnie nie widzi

Przepros ze go urazilas i ze lubisz stroic sobie zarty, niech zatka uszy palcami.

*Odcieta glowa zamyka oczy i udaje martwa

 

a później podchodzimy do kolejnej xDDDDD
 

 

:dynia:

 

Edit: bez sensu jednak ta wiedzma, przerobie go na 100 na Death Knight, zarowno fizyczne jak i nekromancja bedzie pod reka!

 

Czulem sie jak jebaniutki demon rozkminy jak na to wpadlem.

 

Robilem heisty niczym w Ocean's Eleven.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rewelacja, jak jeszcze zagadujesz 2,3 postacie na raz. Po prawie 30h zaczalem od nowa, wiem wiecej, pare rzeczy na pewno zmienie, Fane bedzie jako inkwizytor, bo od poczatku mam dwureczna bron i dostep do nekromancji, no i trzeba zlodziejstwo min 3 postaciom dac xD

Odnośnik do komentarza

jest 

Spoiler

musisz atakować Lohse resztą party w swoich turach jak straci chyba z 3/4 hp to walka się przerwie 

 

persuasion checkiem tam się nic nie zdziała, zawsze odpali się walka 

 

a po co złodziejstwo na 3 postaciach?

Edytowane przez messer88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

w sumie nie mam złodzieja w ekipie i pomyślałem, że jak poswiece po 1 punkcie to będę mógł przynajmniej w forcie wykrasc wszystkie interesujące księgi, ewentualnie na początku pogram krasnoludem i jego zrobię złodzieja. Bo rozumiem, że jak 1 postacią mam informację, że NPC został już okradziony, to mogę spróbować kolejna? Czy nie? im im wyzszy poziom zlodziejstwa, tym wiecej mozna ukrasc?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tak, wystarczyło na 1 level wrzucić komuś dodatkowo poza Fane i można okradać raz jeszcze, w ten sposób zabiorę wszystkie interesujące ksiegi zanim rusze dalej, a wymaksuje tylko na Fane.

W Inkwizatorze mam podnosci glownie sile/inteligencje i kondycje? i ostatnie pytanie - od bystrości zalezy, ktora postac pierwsza zaczyna walke?

Wczoraj pierwszy raz użyłem śpiwora przez przypadek, człowiek przeszedłby grę bez wiedz, że tak łatwo można odzyskiwać zdrowie między walkami xD

 

Odnośnik do komentarza

jezu easye ale ty kombinujesz, wiecej czasu spędzisz na robieniu drużyny idealnej niż na normalnym graniu

ja to pierwsze party zrobiłem na czuja, zobaczyłem co i jak w 1 akcie, potem pyk respec, w którym zrobiłem poprawki i jedziemy, zero czytania w necie

a nieidealna drużyna jest nawet lepsza, bo trzeba więcej kombinować i się ciekawiej gra po prostu

 

Odnośnik do komentarza

Ale to mi się najbardziej Dahaka podoba, do tego stopnia, że zamiast czekać do 2 aktu wolałem zacząć od nowa, bo sam fakt ile ksiąg zostawiłem w forcie przez brak wiedzy nie dawał mi spokoju. To, że tej grze trzeba poświecić 100% uwagi, zastanowić się jak ma wyglądać nasza drużyna, jak połączyć klasy, czy zrobić maga bojowego, czy może inkwizytora z nekromancja, inwestować w pirokineze, czy polimofe, a może hydrozofia - to jest całe piękno tej gry! Te 16 stron, które tylko trochę pomogły na początku, w 1 grałem bardzo dawno, ale wiedziałem na co się nastawić przy 2ce - nowe osoby mogą być aż przytłoczone możliwością opcji, zwłaszcza na forum, dla których nowy Assasin jest przegięty pod względem "grindu" :dynia:

Ja zaś dzięki tym opcjom nie mogę się od paru dni oderwać od ekranu...

 

Messer - Inkwizytora póki co robiłem 1:1 siła z kondycją i czasami inteligencja, żeby nie ginął za szybko, ale nie czuje jakiś wielkich różnic między magiem bojowym, gdzi w zasadzie tylko inteligencje pakuje.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Grać w rpg, który czerpie garściami z papierowych rpgów przy użyciu wikipedii? 
W tej grze naprawdę ciężko być poszkodowanym, bo decyzje w questach i to od czego się je zacznie to kwintesencja mechaniki no, ale co kto lubi.
Dodam od siebie, że na wyższych levelach warto poswiecić po 2 pkt (na 20 lvl maks 4) w atrybuty jak str/dex/con/int. Dlatego, że dzięki temu postać może nosić praktycznie
każdy ekwipunek w grze. Jednym z minusów jak czułem podczas przechodzenia gry to własnie zbyt dużo korzysci wynikających z samych premii z ekwipunku niż to 
jakie dają obrony do pancerzy, przez co wolałem np. na 14 lvl magu nosić item z 9 lvl, bo nie znalazłem niczego wartego uwagi na aktualnym poziomie. 
Dlatego zwiększając atrybuty z których nie korzystamy, zwiększamy także pulę itemów, które możemy nosić, a tych jest od groma. 
Rozwój w tej grze wcale nie jest oczywisty bo np. taki mag ubierając hełm "dla wojownika" zyska +2 do hydrozofii i przywołania dlatego, że nie poskąpił 3 punktów w siłę.

Czekam niecierpliwie na trzecią częsć. 
 

Odnośnik do komentarza

No ja po tych poświęconych godzinach jestem póki co zadowolony z drużyny. 

Czy grając Inkwizytorem który zadaje obrażenia fizyczne o Siły, powinienem też pakować cześć punktów w inteligencję, jeżeli zależy mi na nekromancji? 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

RPG życia! Co prawda, jak przy jedynce - parę stron w temacie, paru użytkowników - szkoda, dla mnie jedna z tych gier, której nie wyłączę, póki nie przejdę, a na końcu jeszcze będzie mi przykro, że już koniec...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nawet po parudziesięciu godzinach człowiek ciągle poznaje coś nowego w tej grze. Nie wiedziałem, ze zjadając ciała można nauczyć się czarów - szkoda, że nie wziąłem tego talentu jako 1 dla Lohse.

Jeżeli ktoś ma problem by okraść handlarza w stylu Bansaia, zagadując innych świadków to polecam zdjąć maskę z Fane, poczekać, aż ten ucieknie na bezpieczną odległość i wtedy spróbować xD

Dopiero w 2 akcie wsadziłem pierwsze runy do ekwipunku, bo myślałem, że są jednorazowe ^^, okazuje się, że każdą można zdjąć przed sprzedażą rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ano własnie - to jest jedna z tych gier, która nawet po 100h  wciąż potrafi czymś zaskoczyć. Trochę nie doceniałem Deszczu, dla mnie jeden z najlepszych skilli w grze, zwłaszcza, jak jak mamy jeszcze kogoś z magią wiatru/piorunów. Kompletnie za to rozczarował mnie Blood Rain - z czyms to Bansai łączyłeś, że zabijałeś 1 skillem? Sam czas tez wynika, z obsługi samego pada - gra sie wolno, zwłaszcza jak trzeba pozaznaczać rzeczy do sprzedażny, zmienić sobie skróty skilli, przenieść coś między ekwipunkami, dodać skróty itp.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no gra mocno nawiązuje do niektórych wydarzeń z 1 części, ale nie jest też tak, że kompletnie nie będziesz wiedział o co chodzi, bo w końcu to nowi bohaterowie. Jest tryb fabularny, jeżeli w standardowym nie dawałbyś rady, w każdej chwili można zmienić poziom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...