Skocz do zawartości

Divinity Orginal Sin 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, balon napisał:

Dużo stracę jak nie grałem w jedynkę? No i  jest jakiś easy tryb dla noobow gatunku?

nie trzeba ogrywać jedynki dużo nie stracisz. Sam może ze 20 h w jedynce spędziłem jakoś mi nie podpasowała jak 2 . To inna historia ale są nawiązania i wspólny świat. Wiadomo lore zawsze lepiej znać ale ja sie bawiłem świetnie mimo tylko lekko napoczątej jedynce.

 

Tak jak easye pisze jest tryb fabularny w którym nie da rady zginać.  Proponowałbym jednak przynamniej oczko wyżej bo walka naprawdę świetna jest w tej grze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

W weekend zakończyłem pierwsze DOS. Zajęło mi to około 80 godzin. Chciałem zrobić krótką przerwę, ale pokusa zagrania w dwójkę była zdecydowanie silniejsza, więc mam już za sobą 5h a najchętniej posiedziałbym do rana.

Dotarłem do Fortu Joy i biorę wszystkie questy, rozmawiam z każdym, zbieram kompanów (gram jako Sebille; reszta to Prince, Fane i Lohse), przygotowuje plan rozwoju moich postaci. Nawet w tak krótkim czasie dostrzegłem, że DOS2 to zupełnie inna, wyższa półka niż poprzednia część. Niesamowite jak wszystko zostało usprawnione. Póki co zero zastrzeżeń co do jakiejkolwiek warstwy gry.

 

Larian wyrasta na jednego z moich ulubionych devów. O nowego Baldura jestem spokojny.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.09.2019 o 01:16, Bigby napisał:

W weekend zakończyłem pierwsze DOS. Zajęło mi to około 80 godzin. Chciałem zrobić krótką przerwę, ale pokusa zagrania w dwójkę była zdecydowanie silniejsza, więc mam już za sobą 5h a najchętniej posiedziałbym do rana.

Dotarłem do Fortu Joy i biorę wszystkie questy, rozmawiam z każdym, zbieram kompanów (gram jako Sebille; reszta to Prince, Fane i Lohse), przygotowuje plan rozwoju moich postaci. Nawet w tak krótkim czasie dostrzegłem, że DOS2 to zupełnie inna, wyższa półka niż poprzednia część. Niesamowite jak wszystko zostało usprawnione. Póki co zero zastrzeżeń co do jakiejkolwiek warstwy gry.

 

Larian wyrasta na jednego z moich ulubionych devów. O nowego Baldura jestem spokojny.

Mam ten sam skład tylko na gram Fane ;) ja mam za sobą ponad 120 godzin i powoli do końca się zbliżam. Gra dużo lepsza od 1 części

Odnośnik do komentarza

Mi też pewnie tyle zejdzie. Rozmawiam z każdym NPCem, a z niektórymi nawet po kilka razy (zaskakująco niektóre dialogi mocno się różnią, jeśli rozpoczynamy je jako Fane, Lohse czy np. Sebille), staram się robić wszystkie questy, czytam każdą notatkę i książkę, walki swoje zajmują.

 

Aż żałuję, że jestem też przy 30h w Baldurze i wypadałoby go skończyć pierwszego. :reggie:

 

Odnośnik do komentarza

Da się spokojnie grać, jest w miarę intuicyjnie, ale nie ma tej wygody, szybkości sterowania co w przypadku  klawiatury i myszki. Jedyną przewagą jest możliwość przyjmowania przez gracza dowolnej pozycji (może z wyjątkiem stania na głowie) podczas grania. 

Tak serio, to co mnie najbardziej denerwuje w tej grze, to właśnie ślamazarność sterowania padem, ale po paru godzinach zapomina się o tym. 

Odnośnik do komentarza

dla mnie największa bolączką jest ustawianie skrótów na pasku - do magi, ataków, przedmiotów itp. Wszystko trzeba robić po kolei, jakby nie można było np. kliknąć usuń wszystko i przypisz umiejętności automatycznie na pierwsze 2 zakładki. Podobnie z przedmiotami w ekwipunku - przenoszenie wszystkiego, podmiana ekwipunku, broni chowanie rzeczy do plecaka trwa bardzo długo.

Odnośnik do komentarza

Przygoda trwa dalej i po ponad 20 godzinach pewnie opuszczę Fort Joy, czyszcząc całą mapkę z sekretów i misji pobocznych. Przyznam szczerze, niektóre z nich były dość wymagające i z początku nie miałem pojęcia jak je rozwiązać. Zdarzyły się też takie sytuacje jak z podpalonym kolesiem, którego trzeba było najpierw teleportować w kałużę krwi, a potem szybko użyć na nim czaru błogosławieństwa - nie wpadłbym na to bez google'a. Jednocześnie ogromną satysfakcję sprawia, gdy w końcu pokona się np. najeżony pułapkami loch/jaskinię i zdobędzie nowy unikatowy oręż.

 

Muszę też niezwykle pochwalić pomysł z narratorem w dialogach, a i sam voice acting praktycznie wszystkich postaci jest wysokiej jakości. Mówiąc o dźwiękach wspomnę o muzyce, która jest genialna. Tytułowego utworu mógłbym słuchać bez przerwy.

 

Na ostateczny werdykt zdecydowanie za wcześnie, ale jeśli DOS2 utrzyma taki poziom przez większość czasu, to z marszu wskakuje na moją listę najlepszych gier ever.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po prawie 70 godzinach w końcu trafiłem do kolejnej lokacji - Bezimiennej wyspy. Poprzednie wyczyściłem chyba do cna (chociaż w tej grze to nigdy nie wiadomo).

 

Co tu dużo pisać - jak dla mnie absolutny majstersztyk. Ta gra ma tak niesamowite pokłady grywalności, że jak już przysiądę, to te 3-4 godziny zlatują w mgnieniu oka. 

Z minusów właściwie wypunktowałbym tylko automatyczne (i jakże irytujące) dodawanie nowych przedmiotów do paska skrótów, brak większego zróżnicowania jeśli chodzi o wygląd pancerzy i broni, oraz powtarzające się kwestie dialogowe npców, więc czytanie notatek czy przeglądanie ekwipunku polecam robić w lesie albo jakimś lochu. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze do fajnego opisu powyżej dodałbym fakt iż nie jest to tytuł na "szybkie" pogranie z pół godzinki lub godzinkę. Aby chłonąć fabułę i smaczki gameplayu, trzeba zrobić dłuższą sesję np po lekcjach* lub pracy* (* -nieodpowiednie skreślić). Bardzo podobają mi się teksty króla jaszczura i ogólne relacje pomiędzy postaciami. A muza? Do zgrania na empe trzy i do auta w sam raz :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...