Skocz do zawartości

Divinity Orginal Sin 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, messer88 napisał:

Czy któreś z gotowych postaci są wyraźnie lepsze pod względem ich osobistych questów od reszty? @blantman @Dahaka, kto tam jeszcze skończył?

 

btw trzeba sobie chyba rozpisać party wcześniej bo w jedynce pamiętam że wybór skilli i całej reszty statsów w kreatorze to sporo czasu mi zajął xd

 

 grałem krasnoludem i miałem w party Sevillę, fane'a i ifana. cała trójka była świetna ale krasnolud jako main to średnio więc bym go olał całkowicie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Basior napisał:

Hm a to nie można mieć wszystkich w party albo podmieniać w trakcie?
I jak to jest z tworzeniem swojej postaci? Nie ma sensu, bo zajmuje slot? Żadnej fabuły dla takiej postaci nie ma?

Nie ma sensu tworzyć postaci lepiej wziąć do party oraz maina te z historią dodają fajną fabułę. Postacie swtorzone przez ciebie to białe kartki bez historii.

 

Nie chce zdradzać za dużo fabuły ale powiem tak: W pewnym momencie musisz wybrać na stałe członków drużyny. Nie możesz przez całą grę zmieniać drużyny. W prologu jeszcze możesz poekperymentować ale w pewnym momencie będziesz musiał wybrać. Gra z tego co pamiętam akcentuje ten moment więc go nie przegapisz :)

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, messer88 napisał:

ja chyba pocisnę wstępnie lohse enchanterka, ifan summoner, sebille ranger i się zastanawiam nad fane/krasnalem pod tanka. Jaszczurki nie chcę.

 

a tak z ciekawości patrzę na cyfrę w pss to przy preorderze można se już pykać akt I no (pipi)a kuszą ale wolę pudełko

Fane najważniejszy jeżeli chodzi o lore świata. Jego postać jest chyba najbardziej powiązana z głównym wątkiem i dodaje dużo ciekawych dialogów do głównego wątku.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, estel napisał:

Ogrywam teraz jedynke i nie jest az tak wciagajaco. Mimo to nabilem chyba z 50h juz, jak nie lepiej, wiec zle tez nie jest ;)

 

Tak czytam opinie w necie i praktycznie wszyscy mowia, ze dwojka jest na poziomie Baldur’s Gate 2 co dla mnie stanowi absolutny top topow. Nie moge sie doczekac, bedzie sztos!

Bardziej chodziło o to że divinity 1 do divinity 2 to jak baldurs 1 do baldura 2. Wszystko jest większe, lepsze i bardziej przemyslane a i fabularnie lepiej siada. Chociaż dla mnie obecnie to najlepszy crpg więc pewnie i lepszy od baldura w każdym względzie poza fabułą. Tutaj drugie wrota z dodatkiem nadal lepsze.

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowanie bardziej cenię Baldura 1. Dwójeczka była dla mnie zbyt przegadana do tego brakowało mi tej wolności w odkrywaniu mapy z Baldura 1. W 1 można było zostawić fabułę i podróżować jak w Fallout 1 i 2. 

 

Co do Divinity 2 ogram na konsolach bo mój laptop nie zapewni już tego komfortu co przy 1. Mam nadzieje ,że się nie odbiję jak od jedynki gdzie odpadłem po 20h, fabuła była taka nijaka.

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.08.2018 o 09:12, Ukukuki napisał:

Ja zdecydowanie bardziej cenię Baldura 1. Dwójeczka była dla mnie zbyt przegadana do tego brakowało mi tej wolności w odkrywaniu mapy z Baldura 1. W 1 można było zostawić fabułę i podróżować jak w Fallout 1 i 2. 

 

Co do Divinity 2 ogram na konsolach bo mój laptop nie zapewni już tego komfortu co przy 1. Mam nadzieje ,że się nie odbiję jak od jedynki gdzie odpadłem po 20h, fabuła była taka nijaka.

Ja przy jedynce odpadlem po 10 h a 2 kocham także jest nadzieja.

Odnośnik do komentarza

Na początku nie mogłem się wkręcić w historyjkę, zniechcał nieprzejrzysty dziennik z questami, do tego brak horyzontów i patrzenia w niebo :D Gdzieś tak do 6 h  myślałem że to nie dla mnie i wystawie w poniedziałek na allegro.....po około 10 h ....widziałem już tylko wypaśną  grafikę z piękną muzyką, ze świetnie przemyślanym systemem turowy...  Duży plus to wpływ na moją wyobraźnie podczas dialogów dzięki świetnej narracji i opisywanych reakcji bohaterów bo nie wszystko co sie widzi musi być fajne a ten zabieg wypada tutaj wyśmienicie i czuję się jakbym czytał jakąś baśnie  :) Jednym słowem PRZYGODA, od której jak narazie ciężko się oderwać i chłone dialogi jak przy Wiesku 3 
Mam nadzieję że szybko mnie nie znudzi, ogólnie jest trudna, jedna potyczka potrafi trwać nawet do 2 h a jeszcze jak zaczniesz powtarzać to zastanawiam się czy do RDR2 sie wyrobie.  Satysfakcje daje tryb  klasyczny, choć trudny to nie zamierzam schodzić niżej ...jak narazie mocne 9 /10

Odnośnik do komentarza

pewnie jestem ślepy ale za (pipi) nie mogłem tego wczoraj zrobić xD chcę spakować do plecaka kilka itemów żeby sobie potem go wrzucić na pasek z zawartością - no i nie widzę zbytnio gdzie jest jakaś opcja przeniesienia itemów w inventory do backpacka. Gra ktoś tu na konsolkach i może wie? @Bansai?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, messer88 napisał:

pewnie jestem ślepy ale za (pipi) nie mogłem tego wczoraj zrobić xD chcę spakować do plecaka kilka itemów żeby sobie potem go wrzucić na pasek z zawartością - no i nie widzę zbytnio gdzie jest jakaś opcja przeniesienia itemów w inventory do backpacka. Gra ktoś tu na konsolkach i może wie? @Bansai?

 

kilka itemow = R3 - klikasz Xem na itemy, potem na plecak, kwadrat, put into.

jeden item = mozna jak wyzej, albo kwadrat, hold in hand, kwadrat ne plecak - put into

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dostałem grę, ściągnąłem patcha i czasu starczyło by stworzyć/wybrać postać i rozpocząć grę. Waham się pomiędzy Ifan ben-Mezd a szkieletem (Fane). Czy ma znaczenie dla fabuły albo questów którą postać wybiorę jako główną? Bo jak rozumiem w toku gry pozostałe postacie fabularne będę mógł przyłączyć do grupy i np. tworząc w menu jako własnego Ifana wojownika będę mógł poznać historię przyłączonego  do grupy Fane?

 

No i pytanie dodatkowe: czy łotrzyk ma w tej grze zajęcie? Np. włamywanie się do skrzyń, otwieranie zamkniętych drzwi itp?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, friedrich napisał:

Dzisiaj dostałem grę, ściągnąłem patcha i czasu starczyło by stworzyć/wybrać postać i rozpocząć grę. Waham się pomiędzy Ifan ben-Mezd a szkieletem (Fane). Czy ma znaczenie dla fabuły albo questów którą postać wybiorę jako główną? Bo jak rozumiem w toku gry pozostałe postacie fabularne będę mógł przyłączyć do grupy i np. tworząc w menu jako własnego Ifana wojownika będę mógł poznać historię przyłączonego  do grupy Fane?

 

No i pytanie dodatkowe: czy łotrzyk ma w tej grze zajęcie? Np. włamywanie się do skrzyń, otwieranie zamkniętych drzwi itp?

Po kolei.

 

Tak będziesz mógł poznać historie jak postać dołączy do ciebie w trakcie przygody ale...

1. Możesz mieć maks 4 postacie w drużynie z 6 w późniejszym etapie gry tych co nie wybierzesz już nie będziesz mógł wybrać

2. Każda z postaci stworzonych przez twórców ma właśną historie czasem lepszą czasem gorszą ale nie są to białe kartki. Jeżeli chcesz zobaczyć jak najwięcej z tego co twórcy ci zaoferowali to musisz grać 4 postaciami w teamie z listy już stworzonych. Masz wtedy 4 nowe ciekawe wątki w świecie gry.

3. Każda postać ma swoich wrogów i sprzymierzeńców. Niektórzy mają też bardzo przykrą złą sławę i zależnie od tego kogo bierzesz na maina możesz mieć inne dialogi z npc.

 

 

To tak w skrócie o wyborach postaci.

 

Co do łotrzyka to dla mnie jedna z najlepszych klas w grze. Kombo łotrzyk mag i wszyscy leżą na późniejszym etapie gry. Nie pamiętam już jak to było z predefiniowanymi postaciami czy miały statsy jakoś podwyższone w danej dziedzinie. Można i tak w trakcie gry każdego w thievery wyszkolić. Tu nie ma z góry ustalonej ścieżki. Kradzież to umiejętności z grupy Civil Abilities (wybaczcie grałem po angielsku na premierę).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.