Skocz do zawartości

Divinity Orginal Sin 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

97 godzin i koniec. Po drodze zrobiłem chyba wszystko co mogłem, starałem się zwiedzać i czyścić każdy zakamarek mapy. Właściwie nie dodam niczego nowego/odkrywczego - DOS2 jest wspaniałe. Nie bez wad, ale bawiłem się jak mało kiedy.

 

Ostatni akt nieco gorszy od pozostałych, pojawiło się też kilka bugów i problemów z wydajnością, niektóre walki (włącznie z ostatnią) mega frustrujące, ale nie rzutuje to na mój ostateczny odbiór gry. Pewnie za jakiś czas zrobię kolejne podejście, tym razem z innymi towarzyszami i z doświadczeniem, które zebrałem do tej pory, bo nie ukrywam, że trochę błędów w rozwijaniu postaci popełniłem. ;)

 

Mocno polecam każdemu, kto jeszcze nie grał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja odpadłem i przy jedynce i przy dwójce. Z tym ,że w jedynkę pograłem z 15h na PC a w 2 grałem na PS4 i mnie sterowanie dobiło i wyłączyłem po 30 minutach. Kiedyś jak będzie druga część na dobrej promce to spróbuje jeszcze raz ale na PC. Jakoś nie mogę się przemóc do grania w grę zrobioną typowo pod myszkę na konsoli. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Ja odpadłem i przy jedynce i przy dwójce. Z tym ,że w jedynkę pograłem z 15h na PC a w 2 grałem na PS4 i mnie sterowanie dobiło i wyłączyłem po 30 minutach. Kiedyś jak będzie druga część na dobrej promce to spróbuje jeszcze raz ale na PC. Jakoś nie mogę się przemóc do grania w grę zrobioną typowo pod myszkę na konsoli. 

Mi jedyne co na konsoli przeszkadza to przeglądanie ekwipunku, a tak to grało się bardzo przyjemnie. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Napaliłem się na dwójeczke jak szczerbaty na suchary. Jedynkę pominę tym bardziej że fabularnie podobno nie mają związku. No ale ja nie o tym. Powiedzcie mi jak wypada sterowanie na plejce? Oglądając gameplaye odnoszę wrażenie że to taki typowy RPG pod klawiaturę i mysz więc mam lekkie obawy jak to będzie wyglądało na padzie. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Ryo-San napisał:

Napaliłem się na dwójeczke jak szczerbaty na suchary. Jedynkę pominę tym bardziej że fabularnie podobno nie mają związku. No ale ja nie o tym. Powiedzcie mi jak wypada sterowanie na plejce? Oglądając gameplaye odnoszę wrażenie że to taki typowy RPG pod klawiaturę i mysz więc mam lekkie obawy jak to będzie wyglądało na padzie. 

Jest bardzo dobrze rozwiązanie. Mi się grali przyjemnie. Walki są turowe więc można na spokojnie wszystko klikać. A postacią poruszasz lewa gałka, więc bardzo intuicyjnie, a w każdej chwili możesz wcisnąć guzik i masz normalnie myszkę co się przydaje jak chcesz kliknąć w konkretne miejsce np. podczas teleportacji. Grzebanie w ekwipunku jest trochę cięższe. Co by nie było odpalaj i graj!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Wredny napisał:

No właśnie rozpyerdala mnie ten brak konsekwencji. Divinity, które jest esencją RPG, ma swój temat w "Ogólne", ale już taki Godfall (o którym sami twórcy mówią "looter-slasher") ktoś umieścił w dziale RPG :reggie:

To po raz kolejny pokazuje bezsens istnienia tych działów. 


Umieściłem Godfall w dziale RPG, bo nie chciałem w multiplatformach (dział PS5  jeszcze nie był zrobiony), no i według twórców gra to action rpg/looter-slasher.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Ryo-San napisał:

Napaliłem się na dwójeczke jak szczerbaty na suchary. Jedynkę pominę tym bardziej że fabularnie podobno nie mają związku. No ale ja nie o tym. Powiedzcie mi jak wypada sterowanie na plejce? Oglądając gameplaye odnoszę wrażenie że to taki typowy RPG pod klawiaturę i mysz więc mam lekkie obawy jak to będzie wyglądało na padzie. 

 

Ja wyłączyłem dosyć szybko ale mam też PC więc nie chciało mi się męczyć. Da się grać na konsoli szczególnie jak nie ma się porównania. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Co jakiś czas odpalam jedynkę, ale wytrzymuję max godzinę i muszę wyłączyć.
Za przegadane to dla mnie. Jeszcze jak miałbym czytać, bez voice-actingu, to w życiu bym się za to nie brał.
Graficznie i dźwiękowo przepięknie, do tego masa możliwości, wiele fajnych zależności, sposobów na radzenie sobie z problemami w świecie, ale proporcje pomiędzy walką (której prawie wcale nie ma), a dialogami (których jest zdecydowanie za dużo) sprawiają, że gra strasznie przymula.
Jestem dopiero w Cyseal, biegam tam od jednego do drugiego, gadam, gadam i gadam (sorry, raz walczyłem na cmentarzu, bo Burek ujadał i coś znalazł).
Pytanie do weteranów - rozkręci się to później, jak przypakuję, żeby móc zwiedzać plażę i inne miejscówki za murami miasta?
Nie ukrywam, że chciałbym, bo jak już wspomniałem - czuć tu tę magię i pieczołowitość wykonania, tylko tempo jest ślamazarne.

Odnośnik do komentarza

Ja do jedynki nie mam zamiaru już wracać bo miałem podobnie. Odpalałem kilka razy i zawsze odrzucało po godzinie bo wszystko jakieś takie bezpłciowe było. Za to dwójeczka chwyta od razu za jaja i nie chce puścić do samego końca (no może jeden rozdział słabszy). Tak że jak masz możliwość, a chcesz pograć w Divinity to bierz się za dwójkę i olej jedynkę, one nie są jakoś specjalnie powiązane fabularnie żeby się przejmować chronologią przechodzenia. 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Wredny napisał:

rozkręci się to później

 

Rozkręci się pod względem że walki będzie o wiele więcej, fabularnie to dalej słabo chociaż niektóre sidequesty i towarzyszy były spoko - jak Ci się podoba taka turówka i się wkręcisz to pewnie i grę skończysz. 

 

Lepiej sobie włączyć dwójkę, fabularnie nic nie tracisz nie znając jedynki poza paroma smaczkami i spotkaniem z jedną postacią jak dobrze pamiętam. A główne story jest tu już lepsze, tak samo walka jeszcze bardziej rozbudowana. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Wredny napisał:

Do walki nic nie mam, do fabuły również - jest w miarę interesująca, są fajne sidequesty... Tylko te proporcje po prostu - zbyt przegadana gierka na początku.
Ale skoro jest nadzieja, że się rozkręci to lecę dalej :lapka:

Dwójeczkę też ogram, ale chcę po kolei, nawet jeśli nic nie tracę fabularnie.

jedynka fabularnie jest miałka i strasznie nuda. 2 za to to jedna z moich ulubionych crpg przygód. Masz na co czekać :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tak naprawde przez wasze wypowiedzi w tym temacie, postanowilem kupic ta gre, co tu duzo mowic, rewelacja! Mam za soba 6 godzin rozgrywki, latam po forcie Joy i staram sie wypelniac zadania. Przyznam ze poki co gra jest bardzo trudna, nasza druzyna jest na samym poczatku ubrana w jakies zalosne szmaty i jest na strzala dla wszystkich. Aktualnie jestem na 3 poziomie i wyeliminowalem druzyne magistrow w wiezieniu, ledwo dalem rade. Ale kazda wygrana walka daje duzo satysfakxji :) Mam pare pytan co do gierki.

Gram druzyna taka

czerwony ksiaze-mag bitewny, pyromancer

Ifan- wojownik

Fane- lotrzyk nekromanta

Losh-mag ktory leczy

 

w co inwestowac punkty ? jakie umiejetnosci sa najwazniejsze? co jest absolutnym musem aby w pelni cieszyc sie z gry i by czerpac z niej jak najwiecej?  Macie jakies fajne buildy na druzyny? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...