Skocz do zawartości

Divinity Orginal Sin 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, estel napisał:

Najważniejsze, że się dobrze bawiłeś. Jeżeli grałeś na PC to polecam w przyszłości powrót do tytułu z różnymi modami rozbudowującymi system ekwipunku, umiejętności czy całkowicie zmieniający system walki.

 

Ja sam jestem w 3 akcie, ale gram bardzo powoli. Świetna gra.

Ja zaczalem co-opa i jedziemy na wyzszym poziomie trudnosci. Teraz kazda w sumie walka to taktyczne rozkminy na dlugie minuty xD

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pojawił się nowy Gift Bag, a wraz z nim dobry powód by wrócić do gry. :D

 

 

 

 

Cytat

The Four Relics Of Rivellon is our biggest Gift Bag of free content to date. Adding new quests, new loot and new enemies, this content will enable players to adventure throughout the world of Rivellon hunting for four brand new sets of armour.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Genialna gierka :wub: Już się nie boję o Baldur's Gate 3.

 

Miałem trochę mylne wrażenie o tym studiu bo lata temu odbiłem się od Divine Divinity, w Orginal Sin 1 grałem ponad 10h i o ile technicznie czy sama rozgrywka była ok tak cała reszta w mojej ocenie niemiłosiernie słaba jak na grę RPG. Tak dwójeczka gniecie:obama: Genialna gierka RPG w klasycznym stylu. Jak BG3 będzie jeszcze lepszy to mamy na nowo czasy świetności klasycznych gier RPG.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jak kolega wyżej piesze dodatkowo możesz im zmienić klasy według własnego uznania czyli możesz mieć ulubionych bohaterów i build drużyny jaki chcesz. Chwilami psuje to immersję, ale i tak warto. Robienie swojej własnej drużyny przydaje się tylko jak chcesz min maskować grę i na najwyższy poziom trudności. Inaczej dużo stracisz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako że kończę powoli Wasteland 3 to na kolejny tytuł upatrzyłem sobie Divinity. Dwa dni temu wyskoczyła mi aktualizacja do Wasteland więc nieco wcześniej odpaliłem DOS2 i przyznam że mnie wciągneło. Pierwszą część kiedyś próbowałem, ale nie specjalnie mi do gustu przypadła i odpuściłem sobie. 

Kontynuacja póki co znacznie lepiej wypada, jest kilka niuansów które nieco mnie nie przekonują ale ciężko się od tego oderwać.

Do drużyny wybrałem sobie Ifana, Sebille, Lohse i tego czerwonego Jaszczura skupiając się na atakach fizycznych. 

Początek jest dość wymagający i trzeba czasu zanim człowiek zorientuje się czego ta gra wymaga.

Trochę mnie irytuje to jak ogień w prawie każdej walce zasłania mi swoim efektem moje postaci na polu walki i chyba trzeba u kogoś doinwestować w umiejętności z działu hydro, ale nie wiem czy warto w moim zestawieniu. Gram jako łowca, do tego łotrzyk, 2h wojownik i nekromanta dokładanie tam magii chyba mija się z celem.

To co zauważyłem to problemy z nakierowaniem kursora podczas walki na potencjalną ofiarę, zawsze gdzieś ucieka na bok, Wasteland 3 było znacznie sprytniejsze w tym elemencie. 

Zobaczymy co będzie dalej, ale zapowiada się na niezła przygodę mimo kilku niedogodności.

 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

Im dłużej gram tym bardziej mnie dobija to ciągłe latanie za ekwipunkiem żeby jako tako nadążać za przeciwnikami. To chyba najsłabszy element tej gry. Wczoraj wykonywałem pewne zadanie które zakończyłem dwa poziomy wyżej niż startowałem, z uwagi na złożoność i wrogów którzy wymagali ode mnie awansu, w nagrodę dostałem elementy eq o dwa poziomy niższe. 

Zupełnie dla mnie bezwartościowe, rzadko coś w znajdźkach dobrego a fart u jednej postaci mam już 4, więc nie mało.

Póki co kontynuuje bo jestem ciekaw jak to się rozwinie, ale coraz więcej rzeczy pozostawia drobny niesmak. Tak na dobrą sprawę nie jestem pewien czy to dokończę, zobaczymy.

Tak na koniec dodam że bywały walki że zwyczajnie musiałem zejść z poziomem trudności, ale tu trzeba popracować nad umiejętnościami od CC. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja nie pamiętam problemów z ekwipunkiem, raz na jakiś czas wypadło coś fajnego. 

 

Jest to mocno taktyczny cRPG z wysokim poziomem trudności. Jak nie dajesz rady jest jakiś tryb przygody czy coś takiego. Ja mnóstwo walk powtarzałem bo mi rzut kostką się nie udał (albo moje umiejętności taktyczne były takie sobie). 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dalhi napisał:

Im dłużej gram tym bardziej mnie dobija to ciągłe latanie za ekwipunkiem żeby jako tako nadążać za przeciwnikami. To chyba najsłabszy element tej gry. Wczoraj wykonywałem pewne zadanie które zakończyłem dwa poziomy wyżej niż startowałem, z uwagi na złożoność i wrogów którzy wymagali ode mnie awansu, w nagrodę dostałem elementy eq o dwa poziomy niższe. 

Zupełnie dla mnie bezwartościowe, rzadko coś w znajdźkach dobrego a fart u jednej postaci mam już 4, więc nie mało.

Póki co kontynuuje bo jestem ciekaw jak to się rozwinie, ale coraz więcej rzeczy pozostawia drobny niesmak. Tak na dobrą sprawę nie jestem pewien czy to dokończę, zobaczymy.

Tak na koniec dodam że bywały walki że zwyczajnie musiałem zejść z poziomem trudności, ale tu trzeba popracować nad umiejętnościami od CC. 

 

Taktyka tutaj jest bardzo wazna, ja do niektorych walk podchodzilem 3-4 razy aby je poprawnie rozegrac. Wysoki poziom trudnosci to dla mnie w tej grze zaleta. Jesli chodzi o ekwipunek to nie bardzo rozumiem o Co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...