Skocz do zawartości

Elex


Boomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Też normal. 16 h za mną. Przyłączyłem się do outlaw. Wbiłem drugą rangę ale brak kasy i statystyk na lepszy armor. Najlepsza gra pirani po Gothicu 1 i 2. Jak już się człowiek wciągnie w ten świat to trudno odejść. Szkoda, że walka jest po !@#$%.

Też maratony walę po kilka godz dziennie.

Walka nie jest zła, po jakimś czasie staje się emocjonująca. Generalnie fajne to.

Tylko poziom trudność wyszlifowany... nawet normal jakiś taki dark soulsowy :/

Edytowane przez MAJOCHEY_PL
Odnośnik do komentarza

Ogólnie z tego co czytam poziom trudności dużo też zależy od wyboru frakcji, bo każda ma inny gear. Xantu będzie miał najgorzej bo outlaw podobno ma najchooyowszy zbiór itemków. :c

 

Ja dzisiaj pykne jakiś maratonik jeśli mnie nie wyrwą do bf-a. Posiedziałem z pół godziny i wygląda to bynajmniej ciekawie, ale martwie się, żeby nie było festiwalu bugów i innych durnot jak w gothicu 3 (gra super i też wyciekająca klimatem ale kompletnie niegrywalna na premiere)

Odnośnik do komentarza

Trochę pograłem i mimo drewnianych animacji, średniej oprawy graficznej (choć czasami naprawdę ładnej) nie potrafię znaleźć wielu minusów tej gry. Tytuł spokojnie zasługuję na takie 8/10. Gra się w to b.dobrze, przede wszystkim dzięki wykreowanemu światu przez PB. Polski dubbing jest nawet ok, system rozwoju postaci również, eksploracja świata to czysta poezja, no ja szczerze powiedziawszy nie rozumiem tych recenzji ;d Ok, może ta gra nie powinna kosztować pełnej ceny, ale mieszanie jej z błotem i wystawianie 5/10 czy podobnych ocen to jawna kpina. Takich RPiGów jest jak na lekarstwo, gra mi się w to o wiele lepiej niż w ostatniego DA:I czy Androbiedę (sprzedałem po 3h). Świat żyje, obóz na który natrafiłem wiarygodnie przedstawiono. Czuć, że PB to wszystko przemyślała i nie zrobiła całej otoczki na tak zwany od(pipi).

 

Jeżeli ktoś szuka RPG'a z fajnym światem, wieloma zadaniami często okraszonymi wyborami moralnymi, a przy tym uwielbia eksplorację niczym ze Skyrima to ta gra powinna mu się spodobać. Miłe zaskoczenie.

 

EDIT

Jeszcze jedno - gra potrafi być trudniejsza niż soulsy :ninja:

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam powyższą relację w 100%.

 

Exploracja terenu to poezja. Aż chce się powoli przemierzać te miejscówki i lootować /z ilością na szczęście nie przesadzili/. Generalnie grafika nie jest zła, tylko klatki czasem lecą na pysk /na ps4 gram/. No i rozwój postaci tak pomału idzie... :/ a tu tyle współczynników i umiejętności czeka. Przyłączyć się zamierzam do banitów, bo to takie postapo pasujące do klimatu gry. No i te karabiny - broń palna, a nie laserki blasterki.

Póki co mooocne 8/10

Fani gotyka śmiało dodawać jedno oczko!

Odnośnik do komentarza

Gothik to zawsze była padaka widać, że u nich nic się nie zmieniło.

Bzdura, no chyba ze bait ale lykne. Teraz mozna miec beke z PB bo chlopaki zatrzymali sie w miejscu ale G1 i G2 trzeba szanowac. Na tamte czasy stworzyli jak dla mnie gierke rewolucyjna w wielu kwestiach. Zalety na szybko z glowy:

- wielki, trojwymiarowy swiat

- brak zadnego ograniczenia (poza bariera w G1), mozna od startu isc gdzie sie chce a ograniczenia sa nam narzucane przez mobki

- 3 obozy do wyboru w G1 (i chyba tyle samo w G2 nie pamietam), z kompletnie odmiennymi sciezkami przejscia gry

- wynikajace z powyzszego, brak obrzydliwego scalingu

- pelen voice acting (oraz dubbing PL)

- pory dnia oraz zmienne warunki pogodowe

- BRAK ZNACZNIKOW!!!!! do tego stopnia ze w grze nie bylo nawet mapy dopoki sie jej nie kupilo za sporo ilosc gelda jak na poczatek

- reagujacy npce, np. na to czy mamy wyciagnieta bron, na to czy wbiegamy im do chalupy. Malo tego to niektore npce reagowaly na nas w zaleznosci od naszego poziomu: wiesniak na wygrana przez nas awanture reagowal "nic nie widzialem" a silniejszy straznik chcial nam spuscic wpjerdol

- ciekawy system rozwoju postaci gdzie trzeba bylo szukac trenerow odpowiednich umiejetnosci

- dodatkowo rozwijanie postaci nie poprawialo tylko % statow ale robilo np inne animacje atakow czy castowania czarow

 

Nawet niedawno odpalilem sobie G2 i bylem pod wrazeniem niektorych rzeczy ktore byly tam zawarte, juz pozapominalem jaki urok mialy te gierki. Wzorem bethesdowych "rpg" wbilem sie do chaty farmera u ktorego pracowalem i ukradlem mu armor, nieco sie zdziwilem jak przebiegajac obok niego chlop to zauwazyl i spuscil mi w(pipi)y xD Nie bede wypisywal innych rzeczy zeby nie spoilowac ale przez jakies 4 godziny gry kilka razy spotkalo mnie podobne zaskoczenie m.in w kwestii tego jak mozna rozegrac niektore questy. Przypomne tylko ze g1 to gierka z 2001 roku, polecam sobie obczaic jakie rpg (3d) byly wtedy dostepne na rynku i co oferowaly.

 

Elexa lykam na 100% bo dawno nie gralem w nowa produkcje PB (zatrzymalem sie na Risenie jak wyszla na premiere i troche dla beki R2 niedawno), jak poczytalem to odrzucil mnie ten setting post apo no ale widze ze opinie pozytywne to trzeba bedzie obadac.

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Teddy wyjaśniłeś mnie :usmiech: w sumie pamietam, że w Gothiki mimo super drewnianego sterowania grało się nawet przyjemnie bo gra po prostu wciągała. Pamietam jak w jednym roku wyszedł Oblivion, Neverwinter Nights 2, Gothik 3 i Wiedzmin 1 to mimo wszystko wciągnęly mnie dwie ostatnie produkcje, z tym, że G3 był tak zbugowany, tak tragicznie zoptymalizowany, że w połowie dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza

Człowiek się produkuje, wyszukuje gameplaye, leci po browara

ale nikt nie zaplusuje. 

Ech, odechciewa się 

Masz ode mnie plusa. Bardzo mądrze piszesz i ogólnie lubię czytać Twoje topiki i posty. Merytorycznie pierwsza klasa.

 

A co do Elex to kupię ale nie teraz. Skupiam się maksymalnie na Dragon's Dogma. A potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza

 

Człowiek się produkuje, wyszukuje gameplaye, leci po browara

ale nikt nie zaplusuje. 

Ech, odechciewa się 

Masz ode mnie plusa. Bardzo mądrze piszesz i ogólnie lubię czytać Twoje topiki i posty. Merytorycznie pierwsza klasa.

 

A co do Elex to kupię ale nie teraz. Skupiam się maksymalnie na Dragon's Dogma. A potem się zobaczy.

 

No gra może i nie jest warta pełnej ceny, ale takich tytułów brakuje na konsolach. To naprawdę dobry RPG, skrzywdzony przez debilnych recenzentów.

Wystarczy poczytać recki na steamie, opinie na forum i gra broni się w nich sama.

 

Gothik to zawsze była padaka widać, że u nich nic się nie zmieniło.

Bzdura, no chyba ze bait ale lykne. Teraz mozna miec beke z PB bo chlopaki zatrzymali sie w miejscu ale G1 i G2 trzeba szanowac. Na tamte czasy stworzyli jak dla mnie gierke rewolucyjna w wielu kwestiach. Zalety na szybko z glowy:

- wielki, trojwymiarowy swiat

- brak zadnego ograniczenia (poza bariera w G1), mozna od startu isc gdzie sie chce a ograniczenia sa nam narzucane przez mobki

- 3 obozy do wyboru w G1 (i chyba tyle samo w G2 nie pamietam), z kompletnie odmiennymi sciezkami przejscia gry

- wynikajace z powyzszego, brak obrzydliwego scalingu

- pelen voice acting (oraz dubbing PL)

- pory dnia oraz zmienne warunki pogodowe

- BRAK ZNACZNIKOW!!!!! do tego stopnia ze w grze nie bylo nawet mapy dopoki sie jej nie kupilo za sporo ilosc gelda jak na poczatek

- reagujacy npce, np. na to czy mamy wyciagnieta bron, na to czy wbiegamy im do chalupy. Malo tego to niektore npce reagowaly na nas w zaleznosci od naszego poziomu: wiesniak na wygrana przez nas awanture reagowal "nic nie widzialem" a silniejszy straznik chcial nam spuscic wpjerdol

- ciekawy system rozwoju postaci gdzie trzeba bylo szukac trenerow odpowiednich umiejetnosci

- dodatkowo rozwijanie postaci nie poprawialo tylko % statow ale robilo np inne animacje atakow czy castowania czarow

 

Nawet niedawno odpalilem sobie G2 i bylem pod wrazeniem niektorych rzeczy ktore byly tam zawarte, juz pozapominalem jaki urok mialy te gierki. Wzorem bethesdowych "rpg" wbilem sie do chaty farmera u ktorego pracowalem i ukradlem mu armor, nieco sie zdziwilem jak przebiegajac obok niego chlop to zauwazyl i spuscil mi w(pipi)y xD Nie bede wypisywal innych rzeczy zeby nie spoilowac ale przez jakies 4 godziny gry kilka razy spotkalo mnie podobne zaskoczenie m.in w kwestii tego jak mozna rozegrac niektore questy. Przypomne tylko ze g1 to gierka z 2001 roku, polecam sobie obczaic jakie rpg (3d) byly wtedy dostepne na rynku i co oferowaly.

 

Elexa lykam na 100% bo dawno nie gralem w nowa produkcje PB (zatrzymalem sie na Risenie jak wyszla na premiere i troche dla beki R2 niedawno), jak poczytalem to odrzucil mnie ten setting post apo no ale widze ze opinie pozytywne to trzeba bedzie obadac.

 

 

Pamiętam, że nawet G3 na premierę robił mocno grafiką, szkoda że wydawca ich tak poganiał i skrócił terminy o ponad 6 miesięcy... Szkoda bardzo, bo gra po patchach jest naprawdę świetna. G1 i 2 na premierę robiły IMO mocno, ja tam dalej nie rozumiem krytyki tych gier w branży, przecież taki G1/2 do tej pory jest grywalny i ma lepiej wykreowany świat od większości aktualnych gier sandboxowych ;d

Odnośnik do komentarza

Tak się kończy ocenianie przez pryzmat gier AAA z wielomilionowym budżetem. Stąd zdpy porównania do Wieśka 3.

A wg mnie obie gry mają swoje dobre i złe strony.

Elex jest taki staroszkolny, tak specyficznie grubo ciosany, że ten fakt sam w sobie czyni z niego perełkę na stosie korposhitów typu dragon age.

Wiedźmin wiadomo, klasa sama w sobie. Masakrycznie wspaniały klimat, który zostaje w głowie /a może duszy?/ NA ZAWSZE!!! Nie wspominając o gameplayu na najwyższym światowym poziomie.

Największy paradoks stanowi to, że sam nie wiem, czy muszą elexa łatać. Kurde, jest dobrze. Tylko i aż "dobrze".

Edytowane przez MAJOCHEY_PL
Odnośnik do komentarza

- BRAK ZNACZNIKOW!!!!! do tego stopnia ze w grze nie bylo nawet mapy dopoki sie jej nie kupilo za sporo ilosc gelda jak na poczatekak poczytalem to odrzucil mnie ten setting post apo no ale widze ze opinie pozytywne to trzeba bedzie obadac.

No i dobrze, a nie włączasz gierkę, a tam naje.bane milion ikon na mapie, aż grać się odechciewa. Zwłaszcza kiedy zrobimy dłuższą przerwę.
Odnośnik do komentarza

FAK, jesteś jedyną osobą, która otwarcie przyznaje się do sympatii w kierunku gier Spiderów - szacun :)

Ja tam za ich tworami nie przepadam, bo to przeważnie takie liniowe, drewniane średniaki. Uważam że jednak Piranha Bytes robi ciekawsze RPGi, mimo że gorsze technicznie.

 

Ja wiem ,że to takie średniaczki ale za każdą grą ssię rozwijają  i dokładają coś nowego i widze progres i chyba to mnie w nich najbardziej urzeka. Mają pomysły i robią je  jak umieją najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Gram i im dalej tym coraz lepiej :)

Masa perkow, sposobów na rozwój postaci i rozwiązanie danego zadania. Sporo wyborów moralnych, świat jest dalej czadowy, a eksploracja coraz bardziej satysfakcjonująca. Nawet opanowalem walkę - trzeba ustawić w opcjach tryb manualny i wyczuć kiedy uderzać aby stworzyć kombo. Tym sposobem wiele walk staje się banalnych.

 

Frakcje są swoimi przeciwieństwami, każda ma swój cel, motywy, tło fabularne. Ta gra serio zasługuje na dużo lepsze oceny. Tym bardziej, że stworzyli ją w 30 osób xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...