Skocz do zawartości

Elex


Boomcio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.10.2017 o 12:08, Czezare napisał:

Po tym co widziałem na filmikach tej gry nie dotknę nawet długim kijem trzymanym dłonią odzianą w grubą gumową rękawicę ochronną. Drewienne drewno drewnowate :taknieco:

 

W dniu 23.12.2017 o 23:33, Czezare napisał:

Jak może być lepiej? Przecież ta gra krzyczy, wręcz wrzeszczy całym sobą : JESTEM CRAPEM!!!

 

17 godzin temu, Czezare napisał:

A ja dalej nie rozumiem jak ten ewidentny i wierutny crap dorobił się aż ośmiu stron na tym forum. Ciszej nad tą trumną Panie!:yano:


Jak widać po powyższych wypowiedziach - nawet w to nie zagrałeś, tylko co jakiś czas wpadasz tutaj, by wbić szpilkę tytułowi, który widziałeś na YouTube...

Gdybyś zagrał, to może byś zrozumiał, że ten tytuł jest fajniejszy, niż Ci się ubzdurało. A dopóki to się nie zmieni - ZM...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przed kilkoma minutami ukończyłem grę. Powiem tak - przed uruchomieniem gry miałem obawy. Przede wszystkim jestem fanem Gothica i obawiałem się czy takie połączenie trzech różnych światów zda egzamin. Po pierwszych minutach kompletnie nie umiałem się odnaleźć i miałem ochotę jak najszybciej wyłączyć Elexa. Potem jednak dotarłem do Goliet i tam złapałem znów tę radość, którą miałem i czułem podczas grania w pierwsze odsłony serii. 

 

Dawno nie widziałem w grze RPG motywu, że musisz dołączyć do frakcji. Tego mi brakuje, a w Elexie właśnie to dostałem. Trzy różne frakcje, ja z racji uwielbienia średniowiecza w grach wybrałem berserków. Na plus też różne możliwości buildu postaci i sposobu walki - fajnie wygląda jak jedni walą we wrogów karabinami, a ja naparzam w gościa z łuku ;) Sama fabuła jest fajna, choć mam wrażenie, że czasami na siłę rozwleczona. Główny bohater jest dla mnie kompletnie bezjajeczny, nie ma charyzmy. Niby znamy jego historię, motywy, ale kompletnie mnie to nie porwało. Jeszcze to przedstawianie historii za pomocą retrospekcji w różnych latach kompletnie zaburza wczuwkę.

 

Gra zachęca do eksploracji przede wszystkim dzięki nowemu dodatkowi, jakim jest jet-pack. Dzięki temu można nie tylko znaleźć nowe sposoby na przemieszczanie się po świecie gry, ale przede wszystkim uciekać przed potworami co jest szczególnie ważne na początku. Elex odbiega od innych RPG-ów również tym, że od samego początku poziom trudności jest dość wysoki i przez kilka godzin byle szczur jest cię w stanie położyć na dwa hity. Potrzeba kilku godzin, mozolnego zdobywania elexitu i punktów doświadczenia za rozwiązywanie zadań, żeby móc poszaleć. Ale potem jak poszalejesz to wszystko pada raz dwa. Miałem łuk, który zadaje 100 obrażeń to głównego bossa położyłem na trzy-cztery strzały. 

 

Co mnie wkurzało? Przede wszystkim tragiczne animacje. No nie da się na to patrzeć, widać, że Piranha kompletnie tego nie ogarnia. Grafika też delikatnie opóźniona - z jakieś 3-4 lata. System walki również może odstraszyć. Problemy z celowaniem, tragiczne uniki... No nie jest idealnie. Oprócz tego wiele bugów i tragiczny polski dubbing. Serio, głos nie zgadza się z napisami, niektóre kwestie powtórzone kilka razy, niektóre nie wycięte w post-produkcji. Dobrze, że żadnego przekleństwa nie wrzucili do gry (w sensie nie zamierzonego). 

 

Podsumowując, Elex zdał egzamin i te 25 godziny spędziłem całkiem fajnie. Szkoda tylko, że gra ma swoje bolączki techniczne i przez to zapewne wiele graczy po godzinie-dwóch tę produkcję skreśli. A szkoda, bo teraz takie gry to rzadkość. Polecam, nawet jeśli nie jesteś fanem Gothica, spróbuj pograć kilka godzin, a na pewno się wkręcisz. Daję 7/10 i plusik jakości! 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Pierwszy raz czegoś nie kumam, jeśli chodzi o misje:

Kogo do cholery i jak mam sprowadzić do Goliet z Doliny Wyklętych? W notatniku dot. misji nie ma podanego imienia, ale domyślam się, że chodzi o Thorgala. Tylko jak mam to zrobić, kiedy nie da się z nim porozmawiać, a za którąś próbą rozmowy zaczyna mnie atakować? xd

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ten tego kupiłem elexa. Broniłem się rok ale cena 60 zł na xbox live skusiła mnie. Pierwsze co zauważyłem że chyba dodatli opcje ułatwiające gre bo można wiele pozmieniać aby przeciwnicy mniej bili albo ty bardziej. Dodatkowo jest patch pod xbox one x ale nie polecam grać w wyższej rozdzielczości. Uruchomiłem to na chwile gra na dal wyglądała jak kupa a były mocne spadki czasami. Jak włączyłem tryb lepszej płynności to gra trzyma stałe klatki a też nie wygląda o wiele gorzej. Gra się wtedy przyjemnie.
Zastanawiałem się czy po godzinie gry będę chciał ją zwócić (istnieje taka opcja na xbox live) ale chyba nie :pawel: . Chyba bo daje sobie jeszcze jedną godzinke na testy dzisiaj wieczorem.

 

Technicznie to jest kupsztal ale ma coś w sobie. Znaczy jestem ciekaw i chce eksplorować ten świat. Na razie dotarłem do osady pierwszej frakcji.  Mam 3 pytanka dla tych co grali/przeszli

 

1. Mogę odblokować skilla aby korzystać z nauczyciela danej frakcji. Czy jak odblokuje tego skilla to automatycznie będe należeć do danej frakcji czy mogę umiejętności zdobywać u nauczycieli bez przynależenia do danej frakcji?

2. Czy jest jakaś (pipi)ana latarka w tej grze? Wchodzę do piwnicy w budynku jasność mocno podkręcona a i tak nic nie widzę i trudno mi szukać lootu.

3. Czy jak wybiorę od razu jakąs frakcje inne będą na mnie reagować agresywnie i zamknę sobie drogę do questów z nimi związanymi? Znaczy się czy lepiej przez pierwsze godziny być neturlanym?

 

Sam początek dziwny i trochę głupi.

Spoiler

wysyłają mnie na misje, zestrzeliwuje mnie ktoś, od razu w tym miejscu z krzaków wychodzi alb i mówi że zawiodłem

WTF :notsure: Przeskok troszkę za duży zrobili.

Odnośnik do komentarza

@blantman Grałem w Elexa kilka miesięcy temu i jeśli chodzi o takie techniczne rzeczy to już trochę zapomniałem, ale jeśli chodzi o misje to najlepiej zrobić tak - obskoczyć wszystkie trzy obozy (Berserkowie, Banici i Klerycy), do tego odwiedzić wolne miasto (zapomniałem jak się nazywało :P ), wykonać sobie wszystkie misje w nich, żeby nabić level i zebrać trochę kasy, i dopiero potem się decydować na dołączenie do któregoś obozu. W każdej grze Piranhi ten sam schemat ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Jak wygląda sprawa z optymalizacją na PS4 (normalna, Slim, nie Pro)? Że jest brzydko/bardzo brzydko to się domyślam, że liczba klatek w pewnych warunkach spada też wiem, więc to mnie nie interesuje. Interesuje mnie ogólna płynność animacji, w trakcie normalnego poruszania się po świecie gry. Lepiej niż w Risen 3 na PS4?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Doszedłem do drugiego rozdziału, dołączyłem do banitów. Nie rozumiem tego s(pipi)ego balansu, kupiłem sobie wyrzutnię rakiet i jednym celnym pociskiem zabieram potworom czy ludziom raptem kilka procent życia! Żeby ubić takiego średniego potworka to musiałbym przywalić mu z 15 razy z rakiety - ERPG ERPGiem ale to jest koorwa żart z gracza. Jak ja mam w to dalej grać? Broń biała też jest słaba. Nawet jakbym farmił żeby sobie kupić najlepszą broń czyli granatnik, który ma tylko 2x większe obrażenia od rakiet to dalej będzie mordęga. 

Gothic 1 , G2 i Risen były dobrze przemyślane, tutaj niemcy się zesrali i już nie wstali.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam też, że po dłuższej sesji +3h grania gra lubiła zwalniać i się wysypywać, prawdziwe Piranha Bytes nie żadne podrabiańce.

Mimo tego wszystkiego gra ma taki feeling goticzków, że aż chce się w przyszłości do tego wrócić.

Obecnie dałem 2 szansę inkwizycji i nawet dobrze się bawię (póki co).

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, _Red_ napisał:

często kampiłem na dachach, gdzie trudniejsi wrogowie mnie nie dosiegali, a aggro miał mój kompan, strzelajac 10 minut az do upadłego. 

 

O! To fajną gierkę niemcy zrobili. Takim sposobem to jakiegoś b. silnego trola ubijałem w Gothicu, ale reszta to była przyjemność jeśli się mądrze rozwijało postać.

 

5 minut temu, Bielik napisał:

Pamiętam też, że po dłuższej sesji +3h grania gra lubiła zwalniać i się wysypywać,

Przerobiłem już kilka razy, na szczęście zapisuję często, bo w tym sztosie to byle ścierwojad zadziobuje na śmierć mojego kozaka z rakietnicą.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

@Kaczi sprawdzałem jakiś czas temu. Śmiało atakuj wydanie fizyczne.:lapka:Elex wersji cyfrowej, to wydatek rzędu 249,99zł, natomiast pudełko od kilku miesięcy jest do wyrwania w sklepach w przedziale 40-69zł (wersja na Xa). Drewno okrutne, ale ma swój urok i gra się w to dobrze. O ile dobrze pamiętam na One X były dwa tryby: wydajności - 1080p i 60 k/s oraz grafiki 1800p przy 30 klatkach. Na Serii X w tym drugim masz 1800p z 60 klatkami, więc tak należy grać.

W sumie fajnie jakby gra wpadła do Xbox Game Pass. Miłej zabawy :drinks:

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Bielik napisał:

Nie zakładamy z tej okazji nowego tematu? 

Wiadomo coś w ogóle konkretnego o tej kontynuacji oprócz trailera i informacji, że będzie polski dubbing? (PB :wub:)



Zrobione. :drinks: Informacje są szczątkowe i raczej odnoszą się do zakończenia poprzedniczki, więc.... Tak w skrócie, to historia dzieje się po wydarzeniach z pierwszej części. Po raz kolejny świat fantasy będzie łączył się z sci-fi :potter::starwars:, a bohaterem ma być ponownie Jax. Poza frakcjami znanymi z ELEX do gry wkroczy grupa Morkonów (odziani w skóry, są na jednym ze zdjęć przedstawieni).

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Po obejrzeniu kiku materiałów z dwójki jakoś zatęskniłem za tym niemieckim drewnem i wskoczyłem na chwilę do jedynki, której wciąż nie ukończyłem.
Czy mi się wydaje, że na PS5 jest jakoś ładniej i płynniej?
Dałbym sobie rękę uciąć, że mamy 60fps i podbitą rozdzielczość, ale nigdzie nie widzę żadnego info w sieci.

17f5cd9b66789-screenshotUrl.thumb.jpg.7261c40504bd91db2e1d2883653e14ce.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...