Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

To trochę pytanie w stylu: jaki owoc polecacie, jabłko czy gruszkę? 

Odysey i Wander dostarczają zupełnie innych wrażeń, która bardziej podejdzie zależy od osobistych preferencji. Najlepiej przejść obie, bo to są świetne gry. Ja się lepiej bawiłem przy wonder, mimo że ogólnie wolę Mario 3d

Odnośnik do komentarza

Po recenzjach był hype, że Wonder to "wielki powrót 2D Mario na szczyt!", wiele osób tak uważa, ale jakoś... nie czuję tego tak bardzo. To nadal 2D Mario, jak dla mnie. Może lepszy, jasne, ale to ogólnie nie jest dla mnie powrót do czasów Yoshi's Island i wcześniejszych.

 

Bajer jest taki, że główna seria Mario po przejściu 3D ciągle niesamowicie ewoluuje i idzie z czasem i rozwija się, natomiast Mario 2D niezbyt. Gry dzisiaj są dużo większe i mają dużo więcej marchewek - żeby osiągnąć takie uczucia jakie wzbudzało Yoshi's Island, wielkiej przygody, to dzisiaj trzeba zrobić coś innego niż dosłownie Yoshi's Island.

 

Nie podoba mi się też ciągle podejście do wyzwania w tego typu grze. Taka konstrukcja zmusza praktycznie do sytuacji, że albo jest banalnie, albo denerwująco. W tym przypadku głównie pierwsze, ale mówię o całym założeniu gatunku. Jak dla mnie jeśli gra ma być bardzo szybka i bardzo krótka, to nie chcę żeby miała całe sekcje do powtarzania. Jeśli momenty są bardzo trudne, to jest masa niepotrzebnego powtarzania, a jeśli nie ma bardzo trudnych momentów, to trochę brak ekscytacji. Ponadto wolę gdy gracz sam mocniej wpływa na tempo, niejako sam sobie ustalając poziom trudności, na zasadzie że każdy może przejść, ale przejść stylowo to inna sprawa. W Wonderze tak samo mi brakuje tego jak w poprzednich Mario 2D, ten element jest niezbyt znaczący w grze. Za to trójwymiarowe Mario mają tego sporo. 

 

 

W Odyssey też kilka rzeczy średnio jest pod mój gust, ale to jednak wielka gra. Ale myślę, że jeśli zrobią całą dużą grę w stylu Bowser's Fury, to dopiero będzie kosmos.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...