Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszą grę z Mario na nowej konsoli - zdecydowanie Odyssey. Co do Wiedźmina 3 - trzyma cenę za używkę trzeba liczyć koło 200 zł, a w najlepszym razie jak dobrze trafisz to ok. 180 zł. Z jednej strony chora cena za 5 letnią grę, z drugiej strony masz niestandardowe wydanie gry na Switcha - bo jest pudełko, mapka i inne pierdoły czego nie uświadczysz w innych grach na Switcha, edycje kompletną gry ze wszystkimi dodatkami, no i zabawy na minimum 100 godzin:) Ja długo się wahałem nam Wiedźminem na Switcha i nie żałuje. W handheldowym trybie to moja ulubiona edycja tej gry ( a przeszedłem na PS4 i dosyć sporo na mocnym PC). W dodatku można powiązać z kontem na Steam, co dla mnie jest rewelacyjnym rozwiązaniem. No i miej też świadomość, że jak będziesz odsprzedawał np. za rok czasu to raczej nie stracisz bo gry na Switchu trzymają cenę, a Wiesiek to już w ogóle..

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, izon napisał:

Na pierwszą grę z Mario na nowej konsoli - zdecydowanie Odyssey. Co do Wiedźmina 3 - trzyma cenę za używkę trzeba liczyć koło 200 zł, a w najlepszym razie jak dobrze trafisz to ok. 180 zł. Z jednej strony chora cena za 5 letnią grę, z drugiej strony masz niestandardowe wydanie gry na Switcha - bo jest pudełko, mapka i inne pierdoły czego nie uświadczysz w innych grach na Switcha, edycje kompletną gry ze wszystkimi dodatkami, no i zabawy na minimum 100 godzin:) Ja długo się wahałem nam Wiedźminem na Switcha i nie żałuje. W handheldowym trybie to moja ulubiona edycja tej gry ( a przeszedłem na PS4 i dosyć sporo na mocnym PC). W dodatku można powiązać z kontem na Steam, co dla mnie jest rewelacyjnym rozwiązaniem. No i miej też świadomość, że jak będziesz odsprzedawał np. za rok czasu to raczej nie stracisz bo gry na Switchu trzymają cenę, a Wiesiek to już w ogóle..

Właśnie widzę ze 200 zł to raczej stała cena , ogólnie wydania pudełkowe pięknie teraz schodzą . Ostatnio wyprzedawałam stare gry z ps3 to byłam w szoku za ile poszły ;) 
 

Teraz korzystając z promocji na eshop zastanawiam się jeszcze nad torchlightem 2 na switcha , diablo 3 już ograne , chociaż to mój największy zawód życia był po ukochanym diablo 2 , a Torchlighta 2 nigdy nie przechodziłam . 
 

Mam jeszcze trochę środków na eshopie i nie mogę się na nic zdecydować a te promocje kończą się chyba w niedziele , często są takie wyprzedaże ? Switcha mam od tygodnia stad te wszystkie pytania ;) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MierzejX napisał:

Cena wydania Switchowego jest jak najbardziej uzasadniona i dla mnie niewiele to zmienia, że ta gra jest pięcioletnia. Ja kupiłem ją pierwszy raz na tej konsolce a później jeszcze dokupiłem na wyprzedaży wersję GOTY z GOG i normalnie to ogrywam na kompie ale jak mam jakiś wypad to w podróży nadrabiam :)

Cena uzasadniona to nie jest, ale z resztą się zgadzam:)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, devilbot napisał:

Nie no po co ta ideologia, cena za duża jak za 5 letnie rozmazane (pipi). Na PC za 30zl idzie wyrwać. Na konsole pewnie po 60. No ale to wasza kasa.

Ja mówię z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To czy cena jest zasadna to kwestia rynku a nie tego czy gra jest na Twój portfel za droga. 

 

Fakt jest taki, że sprzedali ponad 700k szt. Jeśli myślisz, że za 1/4 tej ceny sprzedaliby 4 razy tyle to niestety to tak nie działa.

 

Nie mówię tego złośliwe ale Ty nie jesteś w grupie docelowej bo sam wybierzesz produkt który będzie najtańszy w zakupie. Klientami wersji na Switcha są osoby które nie grały wcale, osoby które chcą mieć to w formie przenośnej, użytkownicy samego Switcha (nie mający innych platform) i oddani zapaleńcy. Wszyscy Ci którzy są skłonni zapłacić jak za nowo wydaną grę.

Odnośnik do komentarza

Przenośnie w Wieśka można zagrać:

  • Streamując na Vitę (słabo), stream na telefon - obie opcje wymagają hosta jakiegoś + net ciągle
  • Grając natywnie na GPD Win 2 (koszt urządzenia 2500 + vat), trzeba mody jakieś instalować żeby działało sensownie
  • Grając natywnie na Switchu

Więc no, jak masz monitor 2k na 4k, miejsce i czas grać na kanapie/taborecie to brać na Switcha sensu nie ma ale jak chcesz grać przenośnie to i tak Switch jest najtańszą opcja.

 

Nie bronię ceny. Trzeba pamiętać jednak o jednej rzeczy - gra na PC/PS4 była wydana, na Switcha trzeba było zrobić port. To się nie robi samo i też kosztuje. To że gierka ma 5 lat nic w tej materii nie zmienia, trzeba ją przeportować.

Odnośnik do komentarza

Co do wiedźmina na switcha to w media Expert są dwie oferty za 229.99 i 239.99 i kompletnie nie wiem czym te dwie się różnią ;) Możliwe ze w jednym sklepie są dwie te same gry w innych cenach ? 
 

Edit : Pojawiła się promocja 199 z kurierem w RTV euro AGD wiec zamówiłam i problem z głowy ;)

Edytowane przez Ka92
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2020 o 12:09, Ka92 napisał:

Właśnie widzę ze 200 zł to raczej stała cena , ogólnie wydania pudełkowe pięknie teraz schodzą . Ostatnio wyprzedawałam stare gry z ps3 to byłam w szoku za ile poszły ;) 
 

Teraz korzystając z promocji na eshop zastanawiam się jeszcze nad torchlightem 2 na switcha , diablo 3 już ograne , chociaż to mój największy zawód życia był po ukochanym diablo 2 , a Torchlighta 2 nigdy nie przechodziłam . 
 

Mam jeszcze trochę środków na eshopie i nie mogę się na nic zdecydować a te promocje kończą się chyba w niedziele , często są takie wyprzedaże ? Switcha mam od tygodnia stad te wszystkie pytania ;) 

To ja Ci dam trochę inny trop: Children of Morta :)

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, izon napisał:

To ja Ci dam trochę inny trop: Children of Morta :)

Oo to mam zaznaczone na Allegro chyba 80 zł  pudełkowa PL używana i tak się zastanawiałam czy brać . Niesamowita ilość pieniędzy już mi poszła na gry , crash już doszedł i jest cudny , faktycznie trzeba się nauczyć ruchów ale poziom jest zadowalający . We wtorek dojdzie mi wiedźmin , teraz przechodzę Bloodsteindet ( tym razem miłość do starych castlevanii bierze górę ;) ) Ostatnio ograłam wszystkie na DSIe ;) 

Z promocji na mniejsze gry zdecydowałam się na little Nightmares , feudal alloy i darkwood aa i jeszcze wormsy ;) 

 

I teraz ta morta w głowie ;p Nie wiem czy mi przestoju w pracy starczy na te gry . 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, izon napisał:

No ja wziąłem Mortę na promce w eshopie, ale 80 zł za pudełkową to bardzo spoko cena, ja bym się nie wahał. Z drugiej strony ja właśnie odłożyłem na później zakup Darkwood i Little Nightmares z gier wymienionych przez Ciebie :)

Muszę się z tym przespać ;) Gdyby nie to , ze martwię się o prace ( na początku roku zmieniłam zatrudnienie i zatrudniłam się w dużej sieci RTV w galerii handlowej , cholera wie czy mi w obecnej sytuacji  przedłuża umowę ) to bym tak się nie przejmowała . Jeszcze strasznie mnie Moonlighter kusił ;) 

A mój facet z kolei jest oczarowany grafika w the touryst ale trochę się zastanawiam czy to nie jedna z tych gier typu wizualnie pięknie ale co tu robić ;) 

Edytowane przez Ka92
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Zaznaczmy że ci fani "dwójki" to głównie są tu na forum i nigdzie indziej na świecie. Można by roztrząsać jakieś powody, czemu akurat tak (w temacie o grze spodobał się konsensus, że recenzenci są po prostu za głupi za kompleksowe, wymagające gry, jaką ma być XC2, nie to co forumowicze), ale ogólnie faktem jest, że tak szeroko na świecie to "jedynka" jest uważana za zdecydowaaanie najlepszą grę w serii. Często za jednego z najlepszych jRPG-ów czy gier w ogóle. Dwójka przez niewiele osób jest uważana za udaną.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, ogqozo napisał:

Zaznaczmy że ci fani "dwójki" to głównie są tu na forum i nigdzie indziej na świecie. Można by roztrząsać jakieś powody, czemu akurat tak (w temacie o grze spodobał się konsensus, że recenzenci są po prostu za głupi za kompleksowe, wymagające gry, jaką ma być XC2, nie to co forumowicze), ale ogólnie faktem jest, że tak szeroko na świecie to "jedynka" jest uważana za zdecydowaaanie najlepszą grę w serii. Często za jednego z najlepszych jRPG-ów czy gier w ogóle. Dwójka przez niewiele osób jest uważana za udaną.

Czooo? Chyba nie siedzisz w temacie. Fandom jest bardzo duży i podzielony w tej kwestii. Fani jedynki hejtują dwójkę że ta nie jest jedynką, a fani dwójki nabijają się z fanów jedynki bo Ci hejtują dwójkę. 

 

W dniu 26.08.2020 o 21:48, Amer napisał:

która jest lepsza po prostu?

Gameplayowo dwójka jest zdecydowanie lepsza (system walki i eksploracja sztosik, dla mnie w sumie pod każdym wzgledem XC2>XC1), ale to taki typowy shounen, wiec nie każdemu taka koncepcja siądzie. Jedynka mechanicznie jest dosyć ograniczona, ale to gra z 2010 tak na prawde i wersja DE tego nie poprawia. Imo zrob tak jak XM mowi, zacznij od jedynki bo a) jest dobra, b) zaczynając od dwójki trudniej potem docenić jedynkę c) fabularnie chyba wieksze wow jest grajac w tej kolejności. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
5 godzin temu, Harbuz napisał:

 Marian. Spoza tej listy polecam Monster Boy i Hollow Knight. Sztosy. Długie, wymagające, piękne. Ale Ori po nich już tak nie smakuje, bo według mnie jest przehype'owany.

Hollow Knight mam na ps4 i... boze to obok Shovel Knight jedna z najlepszych platformowek w jakie mialem okazje grac. Klimat nie do przebicia. O dziwo nie znam Monster boya ale po dlugich przemysleniach chyba jednak wezme Donkey Konga.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Przeglądam Switchowe EXy do potencjalnego zakupu i proszę o opinie/porady:

 

Fire Emblems Three Houses dla kogoś, kto nie grał w żadną odsłonę serii, ale turówki jRPG lubi - yay czy nay?

 

Odsłon serii jest tyle, że głowa mała. Nie chcę zagłębiać się we wszystkie, ale pojedynczej bym spróbował, a ta ma raczej dobre opinie i wygląda ciekawie. Dobry wybór, czy są lepsze opcje? Zakładam, że fabularnie nie jest wymagana znajomość żadnych innych odsłon, czy się mylę?

 

Za ciosem - Fire Emblem Warriors: Three Hopes?

Wiem, że to Musou, ale czy dość fajne? Ponoć fabularnie alternatywna wersja Three Houses, tylko czy wymagana jest znajomość oryginału, czy można grać samodzielnie?

I czym się to różni od Fire Emblem Warriors? Zupełnie nowa/lepsza odsłona, czy są jakieś powiązania?

 

Po Persona 5 Strikers mam ochotę na tego typu odmóżdżającą grę, to jeszcze Hyrule Warriors mi wpadło w oko. Ładnie wygląda, ale czy warto? Tym bardziej, że za Zeldą nie przepadam, a lore nie znam wcale. Jest w takim wypadku sens się w to pakować?

 

 

Te Musou chyba mają wersje demo, to sprawdzę w domu później, ale mimo wszystko opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...