Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2023 o 19:10, Mastachi napisał:

Dzięki :D O bluey nie wiedziałem nawet. Lego nie wchodzi mu za bardzo jako gra w przeciwieństwie do klocków

Bluey nie polecam. U mnie 6 latka przeszła cały główny tryb chyba w 30 minut. To są tak jakby 4 króciutkie odcinki, w których można po prostu się poruszać. Nic specjalnego. Reszta gry polega na tym że może później po tych lokacjach z tych odcinków pochodzić i poszukać tzw "znajdźki". Dom, plac zabaw, plaża i coś tam jeszcze, chyba u dziadka miejscówka.

Już 6 latka w trakcie gry narzekała że w sumie to nie ma co tu robić. Że kamera źle działa :D, że lepiej by było jakby był otwarty świat tak ja Goat Simulator 3.

Także pograła z 8 letnią siostrą i gra leży, nawet tych pochowanych rzeczy nie chcą szukać.

 

Zapytam się ich. Jak coś to mogę odsprzedać, mam wersję na PS5. Dzieciaki się chwilę pobawią i też możesz puścić dalej w świat, a kto wie, może samo chodzenie po lokacjach sprawi przyjemność.

 

Moje wolą w Mario Rabbits pograć, Mario Odyssey, Goat 3, Mario Wonder, Mario Party 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, danielskii napisał:

Hejka kupilismy mlodemu (i sobie;)) switcha na gwiazdke.

mamy mario cart i lego sw wiec troche grania. Szukamy jakis takich scrollowych strzelanek ala contra, i cos z jakims latajacym samolocikiem/statkiem kosmicznym etc ale nie zadne 3d tylko latwe do ogarniecia przez 7latka. Mozecie cos polecic?

 

Bierz Blazing Chrome akurat w promce jest, a samolociki to np Raiden V, Steredenn: Binary Wars, Super Hydorah

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Oba FE świetne, Three Houses jest o wiele bogatszy w treść i ma wg mnie lepszą fabułę i to tak na prawdę 3 gry w 1 ( z dlc 4). Jedynie trzeba mieć świadomość że między walkami to taka persona w zamku, engage już tego między walkami nie ma.

 

Triangle strategy super, ja się od ogrania jaram jak ogień jej fabułą i niesamowitymi wyborami moralnymi ale trzeba mieć świadomość że pół gry to tak na prawdę czytanka

 

Tactics ogre nie grałem

 

Xeno1 niby można ominąć ale zdecydowanie warto ograć bo powiązania fabularne i to mocne są przez całą trylogie. Ja X1 ogrywałem po x2 i pomimo ogólnej opinii że to lepsza część niż dwójka ja twierdzę inaczej. Do mnie to najsłabsza część trylogii jeśli chodzi o system walki i eksploarację (za duże lokacje). Może jakbym grał na premierę miałbym inne zdanie.

Edytowane przez Daffy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Three Houses bardzo rozwinęło Fire Emblem w wielką grę. Dla mnie to było dużo ciekawsze, niż skupienie się na walkach. Engage to nadal najlepszy system tego typu gry w historii, ale jest bardziej dla fanów samego walczenia. Jeśli w ogóle nie znasz tego typu gier, to większe szanse, że ci się spodoba Three Houses, jedna z ogólnie najlepszych gier generacji bez wątpienia.

 

Tactics Ogre to nadal gra z lat 90. Tu już nie tylko trzeba lubić walczyć, ale i przeliczać cyferki i pola itd. I żyć z dość siermiężnym sposobem opowiadania i nawigowania po tym co robisz w grze. Obecnie gra jest dla specyficznego gracza, fana gatunku. Zrobiono wiele, by grę unowocześnić, także w dziedzinie samych cyferek, zmian jest mnóstwo - nie ma już tak chamskich "właściwych metod" trywializujących wszystko w grze, jeśli wpadniesz na właściwy exploit. ALE... gra nadal trochę taka jest. Z jednej strony wprowadzono dość drastyczne ogracznienie levelowania, z drugiej wprowadzono karty, które są jak manna z nieba w trakcie walki i dość randomowe. Poza tym szkielet prezencji jest taki sam.

 

Triangle Strategy to nowoczesna gra udająca taką z lat 90. Dużo gadania, i to takiego że mało się dzieje na ekranie. Mi było ciężko to przeżyć... gra dla fanów starych jRPG-ów, ale serio takich co dzisiaj lubią w te stare grać.

 

 

Xenoblade osobiście bym się nie przejmował. Ludzie mówią o powiązaniach, ale łatwo o nich mówić, jak to nie o swoich dwustu godzinach życia się mówi mdr. Dla mnie to jest na 10000% niewarte dwustu godzin życia. Nie mówię że tego nie ma, again, mówię że nie jest samo w sobie warte dwustu godzin życia. Albo gra i tak ci się spodoba, albo i tak nie.

Serio mocno się rozwijała z każdą odsłoną. To nie znaczy do końca, że którakolwiek część jest stricte lepsza od jedynki. Niemniej dochodzą nowe elementy, rozwinięcia systemów i unowocześnienia, po których jedynka wydaje się dość... prosta. Z drugiej strony, ta gra jako pierwsza była najbardziej idealna w swojej istocie. Gdy z kolei zagrasz w dwójkę czy trójkę bez poprzedników, niektóre rzeczy mogą być ciężkie do załapania. A gra jest tak naprawdę najlepsza bez wątpienia w takim wypadku, gdy lubisz w nią grać, a wątpię żeby dało się faktycznie lubić w nią grać jeśli się nie czai faktycznie walk. Da się przejść grę bez pełnego rozumienia walk, ale to brzmi znacznie nudniej. Gra jest mocno nastawiona na gameplay.

 

Dzisiaj IMO każda część Xenoblade jest wybitną grą, z zastrzeżeniem, że dwójka rozkręca się niesamowicie powoli (choć i tak po premierze dodano DLC i zmiany, które spooro poprawiły w tym), a X dość dość powoli. Ale nie widzę specjalnie powodu, by zaczynać nie od jedynki. Po prostu trudno powiedzieć, która z nich by ci bardziej przypasowała, każda jest inna w charakterze i ma inne mocniejsze strony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.01.2024 o 07:26, Wania napisał:

Zamowilem drugi zestaw joy-conow i teraz pytanie czy na zabawe z rodzina lepiej Mario Party czy Mario Kart 8 deluxe? Co bardziej wciaga i jest wiekszy fun przy grze z dziecmi (9 i 11 lat)?

Zależy od upodobań dzieciaków. Moje ( 6 i 8 lat ) raz miały ochotę na Party, raz wyścigi. Jednak po czasie, kiedy wszystko zostało ograne to jednak po Mario Kart 8 deluxe sięgają dużo częściej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Panowie, polećcie coś z "dużych" tytułów, które:

 

a) mają opcję gry na dwóch z wykorzystaniem podstawowych joy-conów

 

b) oferują wykorzystanie opcji ruchowych (jak, zakładam, np. seria Wario Ware)

 

W sensie, osobno traktując obie te kategorie.

 

Przy okazji jestem otwarty na sugestię, czym z kategorii F2P (albo po prostu z darmowych gierek w eshopie) warto się zainteresować. Jakieś Fortnite'y itd. to nie moja bajka.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to "duże" gry, ale wspomniane WarioWare jak najbardziej warte rozważenia.

 

Warioware Get it Together można grać zwykłymi joyconami na dwóch-czterech graczy jednocześnie, po jeden joycon na osobę. Gra korzysta tylko z garstki przycisków.

 

WarioWare Move It jest ruchowy i też można grać dwóch-czterech, po jeden joycon na osobę. Solo chyba używa się obu joyconów. Zależy od trybu.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Panowie, polećcie coś z "dużych" tytułów, które:

 

a) mają opcję gry na dwóch z wykorzystaniem podstawowych joy-conów

 

b) oferują wykorzystanie opcji ruchowych (jak, zakładam, np. seria Wario Ware)

 

W sensie, osobno traktując obie te kategorie.

 

Przy okazji jestem otwarty na sugestię, czym z kategorii F2P (albo po prostu z darmowych gierek w eshopie) warto się zainteresować. Jakieś Fortnite'y itd. to nie moja bajka.

Z mniejszych polecam Ember Knights. Z większych to ... Zależy z kim grasz. Nie pamiętam dokładnie tytułu ale te Mario z kotami, chyba Super Mario 3D world + boesers fury? Dzieciaki grały chętnie. Mario oddysey też we 2 przechodziły, Luigis mansion ( ale tu chyba 4 joycony są potrzebne, nie pamiętam już ), LEGO wszystkie lub te co tematyka wam opowiada. W ostatniego dużego Kirbyego też długo grały. 

Edytowane przez mushabelly
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.02.2024 o 21:16, kotlet_schabowy napisał:

Panowie, polećcie coś z "dużych" tytułów, które:

 

a) mają opcję gry na dwóch z wykorzystaniem podstawowych joy-conów

 

b) oferują wykorzystanie opcji ruchowych (jak, zakładam, np. seria Wario Ware)

 

W sensie, osobno traktując obie te kategorie.

 

Przy okazji jestem otwarty na sugestię, czym z kategorii F2P (albo po prostu z darmowych gierek w eshopie) warto się zainteresować. Jakieś Fortnite'y itd. to nie moja bajka.

A no i kurde, zapomniałem, oczywiście Mario Kart :D. To numer 1 na jakiś jeden, dwa pucharki zawsze ktoś jest chętny. To u nas najlepsza gra. Sprawdzaliśmy wszystkie gry z kartami, również na innych konsolach, to bezapelacyjnie numer 1. 1 joycon na osobę wystarczy.

Przeglądam co mamy i w co graliśmy często lub chętnie:

Rabbids Party ( 1 joy con )

Nintendo Switch Sports - ( poza piłką to wszystko na 1 joy ), gra jest nierówna, jak złapaliśmy chęć to graliśmy sporo, potem ble, potem znowu.

Wario Ware Get it Together - dzieciaki w ogóle nie chciały grać

Mario & Sonic Olympic - mi się nie podoba, dzieciaki bardzo lubią.

Super Smash Bros - czasem sobie pojedynki robimy, od czasu do czasu wracamy

Minecraft Dungeons - ja lubię hack&slashe ale nikt poza mną nie chce w to grać :(

Super Mario Party - fajne, czasem wracamy wymiennie z Rabbids Party ( mi kórliki bardziej pasują, dzieciakom to zależy od dnia )

Mario Tennis Aces - też czasem wracamy, ale jakoś bez szału

Mario Party Superstars - wymiennie z Super Mario Party

Super Nario Bros: Wonder - był zachwyt na początku ale jakoś dziwnie szybko poszła w odstawkę

 

Edytowane przez mushabelly
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moje ulubione wykorzystanie ruchu to do celowania, nigdy nie widziałem nic lepszego do po prostu celowania w FPP, możesz trzymać rękę jak chcesz i nadal celować dużo lepiej niż gałką i jakoś tak fajniej. Wszelkie gry z celowaniem to moje ulubione. Fajnie było ograć (meh) Okami, super się strzela z łuku w Zeldzie, Splatoon zawsze fajny, są porty Skyward Sword (po 12 latach ludzie nadal nie wiedzą, jak faktycznie działa to sterowanie!) i Metroid Prime, jak i RE Revelations, Overwatch, Alien Isolation, jest oczywiście Doom i inne gierki id począwszy od bodaj pierwszego Quake'a (i zawsze to jest znacznie lepsze celować ruchowo), jest Risk of Rain 2, ale mój faworyt to Neon White - bardzo skillowa, kreatywna i wypełniona akcją (i anime scenkami!) platformówka FPP. 

 

Bardzo fajna była gierka Arms, wypuszczona przez twórców Mario Karta prawie na premierę. Niestety brak rozbudowanej zawartości i zaangażowania graczy (...oraz sterowanie) na dłuższą metę położył grę, ale sterowanie było kapitalnie pomyślane. Miszczostwo. Mario Kart swoją drogą ma fajniejsze sterowanie ruchowe niż większość ludzi zauważyła! Naprawdę większość klientów jakoś bardzo go nie lubi, i z tego powodu mało jest wydawanych gier, które na to stawiają.

 

Mniej znana jest gierka pt. Neonwall, która jest trochę jakby spróbować zrobić sterowanie z Beat Sabera na Switchu. Narzekania recenzentów na światła w pokoju rujnujące im czujniki podczerwieni sprawiły jednak, że gra zebrała bardzo złe recenzje.

 

Mój faworyt to Neon White, bo praktycznie cała gra polega na celowaniu, a bardzo to lubię. Ogólnie to jedna z moich ulubionych gier i na pewno na gałce czy tam myszce by nią kompletnie nie była. Szkoda że nie robią więcej takich gier FPP na Switcha. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.01.2024 o 21:57, ogqozo napisał:

Xenoblade osobiście bym się nie przejmował. Ludzie mówią o powiązaniach, ale łatwo o nich mówić, jak to nie o swoich dwustu godzinach życia się mówi mdr. Dla mnie to jest na 10000% niewarte dwustu godzin życia.

Dla mnie też i dlatego skonczyłem w 50. Nie wiem co ty tam robiłeś tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.02.2024 o 21:16, kotlet_schabowy napisał:

a) mają opcję gry na dwóch z wykorzystaniem podstawowych joy-conów

 

b) oferują wykorzystanie opcji ruchowych (jak, zakładam, np. seria Wario Ware)

Jeśli polujesz, to X-Kom ma obecnie promocję i Warioware Move It wychodzi za 159zł. Ja zamówiłem i sprawdzę w pierwszej kolejności. Get It Together jest za 149zł, ale bywało taniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...