Skocz do zawartości

HBO Max


Ukukuki

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ten kolega to miał być chyba w zamyśle autorów taką właśnie śmieszkową kontrą dla wiecznie smutnej i poważnej głównej bohaterki. Tak sobie to wychodzi jak dla mnie.

Powiedziałbym, że drugi plan tu nawet lepiej wypada niż główni bohaterowie - ten Radwan (Cezary Łukaszewicz) co grał w pierwszym sezonie Kruka, Grabowski czy nawet Linda).

Odnośnik do komentarza

Ja się ciągle przymierzam do The Wire, bo też się odbiłem, a wstyd takiej klasyki nie zaliczyć. 

 

Odpaliłem z ciekawości The Oz, ponoć to był pierwszy taki duży, porządny serial telewizyjny (w produkcji chyba od 1997, 6 sezonów). Perypetie z więzienia o zaostrzonym rygorze. O dziwo, mimo tak wiekowego serialu, to ogląda się to całkiem dobrze. Oczywiście widać wiek produkcji po obrazie (takie obcięte 4:3, jakość też mizerna, bo chyba nie robili żadnej rewitalizacji tego), ale scenariuszowo nadal się broni. Pierwszy odcinek napisany brawurowo - od razu wrzuca w środek akcji i prawie godzina mija błyskawicznie. 

Odnośnik do komentarza

Rzymu szkoda, że koszta produkcji przygniotły i nawet pomimo dobrych wyników oglądalności nie było szansy by serial nie generował strat. Oni chyba mieli to na 4 sezony rozpisane i potem zapierdalali z tematem w 2 co widać, bo sezon ma wariackie tempo momentami, chociaż o dziwo nadal trzyma się kupy. Szczególnie typ co gra Antoniusza jest genialny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

no OZ to jest zajebisty serial, szczególnie te pierwsze sezony złoto 

 

 

Ja mam ten problem z tymi wszystkimi klasykami, że doba nie jest z gumy, a ciągle dokładają nowości. :D No i jak mam kilka godzin tygodniowo na seriale i z jednej strony jest na przykład taka nowa Odwilż na 6 odcinków, a z drugiej Oz na 6 SEZONÓW, to ciężko mi się zdecydować na takiego tasiemca. Oz obejrzałem pierwszy odcinek i pewnie ciężko mi będzie wrócić. Dlatego chwała tym, co spopularyzowali mini seriale - idealna forma opowiadania historii.

Odnośnik do komentarza

No niby ciekawi, ale tu właśnie następuje ta kalkulacja kosztów i zwrotu z inwestycji. :D Wiem, że ogarnięcie wszystkich odcinków będzie nierealne albo zajmie mi masę czasu, blokując tym samym slot na inne, mniejsze rzeczy, które mogą być równie dobre. Mam nadzieję, że może kiedyś na emeryturze przyjdzie pora na takie tasiemce. :D

Odnośnik do komentarza
6 hours ago, LeifErikson said:

 

Aż tak Ci siadł? A oglądałeś na przykład Klangor? Jeśli nie, to polecam, bo bardzo podobne klimaty, a jak dla mnie znaaacznie lepszy aktorsko (Jakubik jako główny bohater to jest zawsze +2 do oceny moim zdaniem ;)). Odwilż wydaje mi się okrutnie drętwa pod względem głównych bohaterów, w dodatku cały czas ten ponury klimat, taki "na serio" na siłę - przytłaczający w negatywnym sensie. Mare z Easttown miała tą siłę, że czuć było fajny balans między dramatem, kryminałem, czasem trochę czarną komedią dla rozluźnienia. Tego mi brakuje w Odwilży. 

 

Odwilż jest jak najbardziej solidna, ale w natłoku innych kryminałów (polskich i niepolskich) wypada raczej bez szału - jest spoko, ale niczym się nie wyróżnia. No ale dzisiaj finał, może czymś mnie jeszcze zaskoczy. :)

Nie oglądałem, nie mam canal +

Odnośnik do komentarza

Skończyłem Odwilż i podtrzymuję to co wcześniej. Przyzwoity kryminał, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. W ostatnich latach tyle dobrych kryminałów u nas nakręcili, że jak coś jest tylko solidne to już człowiek kręci nosem. :D Nie wiem, może kwestia kobiecej bohaterki i kobiecych dramatów jakoś mnie nie uderzyła, ale z drugiej strony Mare z Easttown mi się podobała bardzo. Tak więc Odwilż meh, takie mocne 6/10, ewentualnie słabe 7/10.

 

Jak ktoś ze Szczecina to niech doda punkt, bo zdjęcia są dobre i pewnie warto sobie popatrzec na znane miejscówki z perspektywy HBO. :D

Odnośnik do komentarza

Ja też dopiero zacząłem SFU. Jak nie toleruje tasiemcow, tak ten mnie pierwszym odcinkiem złapał za jaja, tak więc będzie oglądane. Fajna ta ruda. :D

 

Na przestrzeni sezonów coś się zmienia w kwestii technikaliow, czy cały czas jest 4:3? Ma to w sumie swój urok, ale takich Friendsow na przykład potrafili zremasterowac, a widzę, że klasyków HBO nie ruszają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...