Skocz do zawartości

Animal Crossing: New Horizons


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Kmiot napisał:

O jezu, te przeklęte kamienie zawsze znalazły jakiś sposób, żeby się zespawnować tam, gdzie nie przewidziałem. Z dwa tygodnie lawirowałem miedzy manekinami, ale się udało, choć gdybym miał to robić drugi raz, to bym się nie podjął xd


To samo. Wszystko miało trwać 6 dni... przedłużyło się do 13... jak nie spawn na ścieżce brudu to całkowity brak odrodzenia, przez te dwa incline’y co na zdjęciu są.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Kmiot napisał:

O jezu, te przeklęte kamienie zawsze znalazły jakiś sposób, żeby się zespawnować tam, gdzie nie przewidziałem. Z dwa tygodnie lawirowałem miedzy manekinami, ale się udało, choć gdybym miał to robić drugi raz, to bym się nie podjął xd

 

1. Tak. Wieczorami wyspa ogólnie funkcjonuje tak samo jak za dnia, poza wyjątkiem zamkniętych sklepów (butik do 21, Nooki do 22). Ale pomijając możliwość robienia zakupów to nie ma różnicy - całą resztę czynności rozwijających wyspę możesz robić w dowolnym momencie dnia. No i klimacik wtedy jest IMO lepszy.

2. Weekendy różnią się tym, że nie mają losowych eventów (odwiedzin NPC-ów). Eventy są ustawione na sztywno (nie chcę spoilerować, jakie to wydarzenia, skoro jeszcze nie grałeś), choć już wiesz, że niedziela to odwiedziny Rzepichy. Ogólnie wyspa funkcjonuje tak samo jak w tygodniu (sklepy mają te same godziny działalności), odjąć losowych NPC.

3. Nieszczególnie. Chyba że polujesz na konkretnego robaka/rybę, który to okaz pojawia się w sprecyzowanych godzinach. Jedynie Rzepicha w niedzielę jest obecna na wyspie tylko do południa, więc można przegapić. Poza tym można wpadać kiedy wygodnie, bo odwiedzający nas NPC i tak kręcą się po wyspie do nocy, wiec nie uciekną. Nawet chyba lepiej wpadać wieczorami, bo wtedy czasem odwiedza nas Celeste i Duszek.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Bałem się, że grając tylko wieczorem, mogę przegapić coś istotnego.

BTW miałem dzisiaj niezły ubaw, czytając o waszych "wyjazdach zarobkowych" z rzepą :)

Odnośnik do komentarza

Sam grywałem głównie wieczorem, jedynie w weekendy zaglądałem na wyspę w różnych porach. Gra prawie całkowicie nie tworzy presji (są sporadycznie specjalne eventy w konkretnych godzinach no i handel rzepą, ale poza tym sam nadajesz tempo wydarzeniom) i jest wręcz idealna do "popykania" wieczorkiem. Grając rzadko czy krótko sprawisz, że gra wystarczy Ci na dłużej, choć ja miałem problemy, by się pohamować ;]

 

No i handel rzepą miał chwilami symptomy szaleństwa. Jak dziecko ulubioną zabawkę chowa do tornistra, by w tajemnicy przed rodzicami zabrać ją do szkoły, tak ja zabierałem konsolę do pracy, by w odpowiednich porach sprawdzać ceny u Nooków.

Przejebane.

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

 https://turnip.exchange/island to strona, na której można sprzedawać rzepę u innych graczy, u których rzepa skupowana jest w lepszej cenie niż u nas. Można też zaoferować innym, możliwość sprzedaży swojej rzepy na naszej wyspie. Dlatego też zapytałem, czy zniknięcie twojej latarni, to wynik zabawy w wymianę rzepy ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

AC:NH to moja ulubiona gra od dawna. Jedyna, w którą gram „gdy nie chce mi się grać” paradoksalnie. A może akurat dziś na molo pojawi się giant trevally? No i tak zawsze jest coś. 550h to już nie żarty

 

Być może. Będziemy potrzebowali większego molo… rekiny są po prostu najlepsze… brrr

 

5D345EAD-2BE1-46A6-B46C-EBA89BBFCD8B.jpeg
 

No w końcu… ostatni potwór wyłowiony na molo :)

 

9147E843-B88C-4A41-91B8-DEDC60FE4EE2.jpeg

Edytowane przez Ken Adams
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Serio 

Spoiler

koncert KK

to już endgame? Szybko poszło, 50h raptem.

Zebrałem już wszystkie skamieliny do muzeum i powoli ciułam resztę. Czy poza upiększaniem wyspy jest tu coś jeszcze konkretnego do roboty?

 

Nie chcę, żeby to zabrzmiało źle - gra mi się świetnie, najbardziej relaksująca gierka ever, po prostu myślałem że dłużej zejdzie z samym "głównym wątkiem" :rayos: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...