Skocz do zawartości

Dostawka do TV


szejdj

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę rodzicom wybrać jakiś gadżet, który pozwoli im oglądać HBOGO i Netflixa na telewizorze bez odpowiednich aplikacji. Na razie mają telewizor fullhd, ale pewnie w jakiś tam czasie wymienią na 4K, więc dobrze by było, żeby to urządzenie dawało sobie radę z taką rozdzielczością.

 

Co takiego polecacie? Kiano Stick? Xiaomi Mi Box?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Ja tam uważam, że jednak Mibox S przez dwój androidowy system wygrywa. Dużo mówi się wprawdzie o jego zawiechach, zrywaniu obrazu itp. Ja na swojej sztuce akurat nie doświadczyłem takich ekscesów, więc tym bardziej mogę śmiało polecić każdemu. 

Ostatnio zawiesiłem drugi TV i mając tego cudaka mam dostęp do wszystkich możliwych kanałów TV (dostęp do Horizon Go i Nc+ go), widać żadnych multiroomów nie trzeba :P

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Matriks_1111 napisał:

Ja tam uważam, że jednak Mibox S przez dwój androidowy system wygrywa. Dużo mówi się wprawdzie o jego zawiechach, zrywaniu obrazu itp. Ja na swojej sztuce akurat nie doświadczyłem takich ekscesów, więc tym bardziej mogę śmiało polecić każdemu. 

Ostatnio zawiesiłem drugi TV i mając tego cudaka mam dostęp do wszystkich możliwych kanałów TV (dostęp do Horizon Go i Nc+ go), widać żadnych multiroomów nie trzeba :P

 

Na Miboxie działa Ci netflix w 4K HDR czy samym 4K ?

Na niektórych pozycjach masz ikonke HDR ?

Remuxy mkv 4K HDR ciąga spokojnie co?

 

w kwocie do 500zł co jest do wyboru? aby działa amazon, hbo, nefflix i inne serwisy vod + dema 4k HDR z dysku usb.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.02.2020 o 16:53, kubson napisał:

zalezy, ja nie wyobrazam sobie zycia teraz bez Apple TV, przeciez te aplikacje na tv chodza jak g,owno, no ale ja jestem wje,bany w ecosystem apple po szyje xd

Ale co to daje, wez mi powiedz? Nie rozumiem zastosowania.Xd

Odnośnik do komentarza

No włączam sobie aplikacje typu netflix czy tam prime video, przeglądam sobie zdjęcia, wypożyczam lub kupuje filmy z iTunes, puszczam sobie filmy z kompa przez AirPlay itd masz tez sporo fajnych aplikacji i na upartego jakbyś chciał możesz grać w gry xd 

 

A tak serio to w sumie nic takiego czego nie mógłbyś zrobić na smart tv, ale korzystanie z tego jest dużo bardziej przyjemniejsze:)

Odnośnik do komentarza

Ja używam głównie do wypożyczania filmów, atv+, netflix, prime, hbo, aplikacja apple music itd. Filmy w itunes i seriale w atv+ mogą pochwalić się najlepszą jakością streamingu ze wszystkich serwisów, do tego ceny są z reguły najniższe oraz pojawiają się dobre promocje. Teraz sytuacja się zmieniła ale i tak będę korzystał z przystawki do tv, bo jest to wygodniejsze i jak kubson napisał - przyjemniejsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Fanek napisał:

 

Na Miboxie działa Ci netflix w 4K HDR czy samym 4K ?

Na niektórych pozycjach masz ikonke HDR ?

Remuxy mkv 4K HDR ciąga spokojnie co?

 

w kwocie do 500zł co jest do wyboru? aby działa amazon, hbo, nefflix i inne serwisy vod + dema 4k HDR z dysku usb.

Powiem szczerze, że nie zwróciłem uwagi na pozycje z HDR. 

Jeżeli chodzi o remuxy to nie ma żadnych problemów, śmiga płynnie i bez zarzutów dlatego w cenie do 500 zl przystawkę uważam za naprawdę dobry wybór. 

Odnośnik do komentarza

Ja polecam amazon 4k fire stick. Mam samsunga co nie ma już wsparcia dla apple tv i raczej nie będzie apki disney +. Kupiłem sobie miesiąc temu tą "dostawkę" i jestem zadowolony. Oglądam na niej głównie apple tv bo nadal wolę netflixa i amazon na tizenie. Jednak jak ktoś ma androida w tv to polecam podwójnie. Bardzo fajna dostawka szybko działa i nie ma dziwnych zawiech.  ja kupiłem za 199 zł w jakieś promocji i widze że można w takiej cenie wyrwać. W tej cenie warto. Wspiera hdr i wszystko co ma hdr działa bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.02.2020 o 15:43, Matriks_1111 napisał:

Powiem szczerze, że nie zwróciłem uwagi na pozycje z HDR. 

Jeżeli chodzi o remuxy to nie ma żadnych problemów, śmiga płynnie i bez zarzutów dlatego w cenie do 500 zl przystawkę uważam za naprawdę dobry wybór. 

 

A możesz zerknąć przy wolnej chwili jak jest z tym netflixem 4K i HDR ?

ze względu na stare czasy i Division :D

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.02.2020 o 19:11, Fanek napisał:

 

A możesz zerknąć przy wolnej chwili jak jest z tym netflixem 4K i HDR ?

ze względu na stare czasy i Division :D

Ok, dziś wieczorem obadam jak to wygląda :D

 

@Fanek mały update, jest wsparcie dla 4k i HDR w Netflixie :)

Edytowane przez Matriks_1111
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Odkopuję

 

dobra, wreszcie postawiłem sobie całym system zajebisty 5.1 z wypasionym amplitunerem Denona. W ogóle 8k i inne bajery. Włączam, zajebiście się zapowiada a tu ZONK.

 

Ta chińska kurwa Mi Box S nie obsługuje dźwięku przestrzennego. To znaczy, niby obsługuje ale koślawo. 5.1 w apce Disneja nie ma i nie będzie, bo Disnej się obraził na chinoli i specjalnie zablokowali, są tylko 2 kanały xD

Amazon i Apple niby ma dźwięk przestrzenny, ale zacina i się wykrzacza. Co chwila komunikat "Not support".

 

To teraz jakie byłoby sensowne rozwiązanie? Na czym ludzie oglądają teraz platformy VOD? TV? Konsola? Jakiś media player?

Bo aplikacje streamingowe na TV działają goownienie trochę. 

Taniego stika w zastępstwie Miboxa nie chce, bo zaraz też mi to pewnie padnie. 

Nvidia Shield? 700 zł piękny kawalerze. To już lepiej dopłacić i wziąć jakąś konsolę. Prawda?

 

Jak teraz cywilizowany człowiek ogląda VOD?

 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, gekon napisał:

Odkopuję

 

dobra, wreszcie postawiłem sobie całym system zajebisty 5.1 z wypasionym amplitunerem Denona. W ogóle 8k i inne bajery. Włączam, zajebiście się zapowiada a tu ZONK.

 

Ta chińska kurwa Mi Box S nie obsługuje dźwięku przestrzennego. To znaczy, niby obsługuje ale koślawo. 5.1 w apce Disneja nie ma i nie będzie, bo Disnej się obraził na chinoli i specjalnie zablokowali, są tylko 2 kanały xD

Amazon i Apple niby ma dźwięk przestrzenny, ale zacina i się wykrzacza. Co chwila komunikat "Not support".

 

To teraz jakie byłoby sensowne rozwiązanie? Na czym ludzie oglądają teraz platformy VOD? TV? Konsola? Jakiś media player?

Bo aplikacje streamingowe na TV działają goownienie trochę. 

Taniego stika w zastępstwie Miboxa nie chce, bo zaraz też mi to pewnie padnie. 

Nvidia Shield? 700 zł piękny kawalerze. To już lepiej dopłacić i wziąć jakąś konsolę. Prawda?

 

Jak teraz cywilizowany człowiek ogląda VOD?

 

 

 

Które apki na TV działają chujowo? Normalnie raczej chodzą i mają albo DV albo nawet HDR10+ i Atmosa.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, WisnieR napisał:

 

Które apki na TV działają chujowo? Normalnie raczej chodzą i mają albo DV albo nawet HDR10+ i Atmosa.

mój telewizor to stary szrot, wszystko tam chodzi chujowo

 

przymierzam się do zmiany. Myślisz, że smart TV mi starczy i spełni swoje zdanie? Ma być jakość, która wypala oczy i uszy. 

 

Kupuję też serwer NAS, który połączę z kinem.

 

Szukam na razie najlepszej opcji, która pozwoli mi na jakościowe oglądanie VOD

Odnośnik do komentarza

A to raczej spełni, ja nie mam powodów do narzekania na Android TV w Philipsie, DV Atmos itd działają bez problemu, nic nie tnie, nie zawiesza się. Nowe TV mają już na tyle mocne bebechy, że jaki system smart by nie był da radę. Przez chwilę miałem też boxa od Xiaomi ale to nieporozumienie było jeśli chodzi o prędkość i stabilność.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...