Skocz do zawartości

Super Mario Maker 2


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem poziom z checkpointami. Chciałbym dać mojej partnerce do przejścia. Jak to zrobić?

 

Jak klikam upload i jestem w Course Clear to gra zawsze rozpoczyna się od początku.

Jak ją przejdę w tym trybie to mam tylko opcję uploadu do internetu. Nie aktywowalem jeszcze kodu na online, wiec nie wiem czy po udanym uploadzie mogę grać w level jako gracz?

Można to jakoś zrobić offline, bez uploadu?

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś chce poznać najbardziej zaawansowane mechaniki(kaizo) w mm2 to polecam lvl POObera 9MD-144-RJG. Shell jumpy, long distance shell jumpy, drop shell jumpy, slope dropy i najlepszy chyba DOUBLE SHELL JUMP. Nad tym ostatnim chwilę siedziałem i kilka kurew poleciało. Ale jak już się ogarnie timingi i kombinacje to pięknie wchodzi i wygląda ten skok :banderas: 

 

 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.07.2019 o 18:29, Rayos napisał:

No, udało się :banderas:ale ten troll potem xD

To samo miałem. Łbem przyjebałem i tilt niesamowity. Potem double shell jump siadł za drugim razem więc ez. 

 

Ja tymczasem przeszedłem pierwszy hardcorowy, speedrunowy lvl z clear ratio 0.05%. Podejrzałem go na strimku u GrandPOObeara(top1 jego lvl na razie). Jemu zajęło to jakieś 2h(wbił WR), a ja się męczyłem około 4. Design tego lvl jest niesamowity(SM3DW theme). Jest trochę kaizo tricków + do tego czyste akrobacje palców na padzie. Dawno mnie tak prawy kciuk nie bolał. Pierwsza sekwencja to :banderas: Polecam. 10/10 poziom. @Rayos atakuj

 

R7M1dM8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez sprite
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czy można nazwać "Makera 2" Marianem 2d Idealnym ? Jak dla mnie jest tym dla serii co SSB Ultimate dla Smasha . 

Zróżnicowanie , kreatywność , no i przede wszystkim ilość robi naprawdę wrażenie nie mogę od 3 dni się od niego oderwać najlepsza premiera na Switcha w tym roku.

 

Odnośnik do komentarza

Tak gierka jest świetna, ale jakiegoś diametralnego przeskoku względem oryginału z WiiU nie doznałem. Jest kilka poprawek i dużo ciekawych dodatków, choć kilka fajnych rzeczy ubyło i dziwią niektóre rozwiązania. Niestety potwierdziło się to czego się obawiałem - edytor nie jest już tak wygodny jak z tabletopadem w rękach.

 

Ale grałem chwilę - pewnie nawet nie liznąłem wszystkiego - głównie w plansze wrzucane przez innych graczy. Trochę pokrętnie, bo planowo chciałem pierw przejść Story Mode.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.07.2019 o 17:16, Damk napisał:

Tak gierka jest świetna, ale jakiegoś diametralnego przeskoku względem oryginału z WiiU nie doznałem. Jest kilka poprawek i dużo ciekawych dodatków, choć kilka fajnych rzeczy ubyło i dziwią niektóre rozwiązania. Niestety potwierdziło się to czego się obawiałem - edytor nie jest już tak wygodny jak z tabletopadem w rękach.

 

Ale grałem chwilę - pewnie nawet nie liznąłem wszystkiego - głównie w plansze wrzucane przez innych graczy. Trochę pokrętnie, bo planowo chciałem pierw przejść Story Mode.


Ad.1 Może jakieś konkrety ?
Ad.2 Używasz stylusa ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2019 o 17:31, giger_andrus napisał:

Ad.1 Może jakieś konkrety ?
Ad.2 Używasz stylusa ?

 

Tak jak wspomniałem, to tylko pierwsze odczucia. To bardziej życzeniowy zawód aniżeli ocena przy kontakcie z nową grą. Proszę mnie źle nie zrozumieć.

 

 

Gra na pewno traci przy przesiadce do bardziej - jeżeli mogę użyć takiego słowa przy Switchu - klasycznego hardware'u. Dwuekran WiiU robił robotę, a standardowy kontroler był o wiele bardziej ergonomiczny i kompetentny niż standardowe kontrolery Switcha. Rozgrywka dwuekranowa sprawdzała się znakomicie: podręczny ekran edytora z wygodną obsługą na tabletopadzie i natychmiastowy wynik prac na dużym ekranie TV.
Po drugie brak obsługi amiibo, to jest brak Mystery Mushroom, w sensie brak kostiumów. Ten koncept bardzo mi się podobał, i miałem nadzieję, że w nowej odsłonie to rozwiną - wprowadzą go do trybu NSMBU, dodadzą ekskluzywne atrybuty do kostiumów, i będą dalej udostępniać Event Courses (nagrodą za ich przejście, podobnie jak przy 100 Mario Challenge, były zazwyczaj kostiumy - z tego też powodu100 Mario Challenge > Endless Challenge).
Po trzecie NSO. Super Mario Maker to Super Mario (Community) Online, a ten - jak wiadomo - na Switchu jest płatny. Obojętnie jakby nie patrzeć na ten stan rzeczy, nie mogę tego oceniać inaczej niż negatywnie.

 

Super Mario Maker 2 to ewolucja. Sama zawartość edytora jest o wiele bogatsza (mnóstwo nowych elementów bez sztucznego ograniczenia ich dostępności), i - co równie ważne - bardziej uporządkowana. Więcej zawartości to więcej możliwości, ciekawsze plansze. Story Mode to solidny tryb offline, który powoduje, że nie można już spoglądać na Mario Makera tylko jak na edytora plansz. Pojawienie się rozgrywki wieloosobowej to też duży plus.

 

Gra mi się o wiele mniej wygodnie niż w oryginał. Mazianie paluszkami w edytorze (tudzież: stylusem, którego trzeba niestety dodatkowo dokupić) samo w sobie jest gorsze niż operowanie rysikiem/czymkolwiek na oporowym ekraniku gamepada WiiU. Wyjmowanie i wkładanie konsolki aby edytować na dotykowym ekranie i ogrywać plansze na dużym ekranie TV, jest tak uperdliwe, że wolę działać na mniej efektywnym trybie edytora na TV (czy jest gdzieś opcja motion-control/pointer w tym trybie?).

 

W dniu 4.07.2019 o 11:45, Rezoo7 napisał:

Czy można nazwać "Makera 2" Marianem 2d Idealnym ? Jak dla mnie jest tym dla serii co SSB Ultimate dla Smasha . 

Zróżnicowanie , kreatywność , no i przede wszystkim ilość robi naprawdę wrażenie nie mogę od 3 dni się od niego oderwać najlepsza premiera na Switcha w tym roku.

 

Może i nie takiego nowego Mario 2D oczekiwałem od najnowszej konsoli Wielkiego N, ale nie zamierzam narzekać. Mimo iż sequel stracił trochę swojego uroku względem oryginału, to bez wątpienia: SMM2 > SMM.

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza

Ja powoli dłubię sobie kampanię. Kilka leveli graczy też pyknięte.

Mam tylko nadzieję, że będzie sporo leveli, które nie będą takie hardkorowe jak ten powyżej. :D

Ale nawet tak kampania bije na głowę cały New Super Mario Wii U Deluxe, czy jak to się nazywa.

 

W ogóle to nie pamiętam, ale jedynka miała jakieś aktualizacje po wyjściu?

Tu twórcy coś zapowiadali, że będą dodawać?

Odnośnik do komentarza

Ten powyżej co ragus wrzucał, to jest level od Pangi. Koleś robił najtrudniejsze levele do SMM i teraz trzaska najbardziej hardcorowe, kaizo levele w SMM2. Clear ratio jego course'ow waha się od 0.00% do 0.03%. Obczajcie ten co tydzień temu wrzucił

 

 

Genialny lvl design, ale grind niesamowity. Z 10-20h żeby przejść.

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Po zawodzie w wersji deluxe w ogóle nie chciałem kupować makera ale po przeczytaniu opinii zaryzykowałem i gra jest wspaniała... dwa lvl graczy przeszedłem i trochę kampani. Kampania bardzo przyjemna . W końcu coś się rusza na switcha z premierami to będzie dobre półrocze dla nas

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...