Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

A co wykminiliście z tym wstrętnym i ogromnym zasilaczem w Braviach serii 8? Wiem, że w W6 był koszyczek na niego, montowany do ściany, w mojej W8 nie ma i pozawijałem ten kabel na wieszaku i jakoś wisi ten zasilacz za tym tv. Pionowo wisi za kabel obijając się o ścianę.  Nie wiem co z nim zrobić, czy on sie jakoś nie nagrzewa i czy może sobie tak wisieć?

Odnośnik do komentarza

u mnie tv stoi na szafe i zasilacz leży za tv, więc nie widać go nawet

ale fakt jest duży, jak wiesza sie tv na ścianie powstaje problem

 

ja bym tego kabla nie zwijał aby go profilaktycznie nie przełamać, zwiń tak by luzno sobie wisiał, no i lepiej niech nie wisi tylko leży na czymś

Odnośnik do komentarza

IPS ma sens wtedy gdy pokój jest naprawdę mocno nasłoneczniony. W nocy czerń na 650 nie istnieje. Ale to taki urok IPSa. Dlatego jest też AS640 dla tych co oglądają wieczorami np. filmy. Trzeba dobrać pod swoje preferencje. 

Mógłbyś wyjaśnić co znaczy że czerń w AS650 nie istnieje przy nocnym graniu?

Próbuje zdecydować między 650 i 640, a ciągle brakuje mi jakiegoś argumentu przeważającego. 650 ma pasywne = tańsze 3d, a pokój mam przez cały dzień bardzo słoneczny; z drugiej strony wszędzie czytam, że VA jest lepsze, a że dużo gram wieczorami + jakieś filmy (z tym że zawsze przy świetle) więc pod względem obrazu ciągnie mnie do tego modelu. Chciałbym spróbować 3d ale w sumie sam już nie wiem czy warto. 650 jest ze 100-200 zł tańszy. Eh. Bez sensu, jakby nie mogli zrobić obu modeli zarówno w wersji pasywnego jak i aktywnego 3d. 

Samsung h6400 i philips 6109 odpadły.

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza

 

IPS ma sens wtedy gdy pokój jest naprawdę mocno nasłoneczniony. W nocy czerń na 650 nie istnieje. Ale to taki urok IPSa. Dlatego jest też AS640 dla tych co oglądają wieczorami np. filmy. Trzeba dobrać pod swoje preferencje. 

Mógłbyś wyjaśnić co znaczy że czerń w AS650 nie istnieje przy nocnym graniu?

Próbuje zdecydować między 650 i 640, a ciągle brakuje mi jakiegoś argumentu przeważającego. 650 ma pasywne = tańsze 3d, a pokój mam przez cały dzień bardzo słoneczny; z drugiej strony wszędzie czytam, że VA jest lepsze, a że dużo gram wieczorami + jakieś filmy (z tym że zawsze przy świetle) więc pod względem obrazu ciągnie mnie do tego modelu. Chciałbym spróbować 3d ale w sumie sam już nie wiem czy warto. 650 jest ze 100-200 zł tańszy. Eh. Bez sensu, jakby nie mogli zrobić obu modeli zarówno w wersji pasywnego jak i aktywnego 3d. 

Samsung h6400 i philips 6109 odpadły.

 

tu masz dobry test 640 

 

http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-48as640-review-3#tr-review-summary 

jak dla mnie rewelka jeśli nie zależy ci na 3D 

Odnośnik do komentarza

Ależ ja mam dylemat, a standardowo już im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie! Są tu osoby, które są naprawdę dobrze obeznane w temacie TV? Chcę wymienić mojego leciwego już Samsunga (jeżeli nie straciłem rachuby to za jakieś 4-5 miesięcy stuknie mu 6 lat), dokładnie to taki model obecnie posiadam: http://www.tv-manual.com/samsung/samsung-le-37a551p2r-lcd.html - a tak przy okazji to ile mógłbym za niego wziąć? Jest w świetnym stanie wizualnym, nigdy się nie psuł i nie był naprawiany. 

Zmierzyłem odległość jaka by mnie dzieliła od TV i wyszło mi ok. 2.5 metra, obecnie mam 37 cali, ale jak widać w powyższym linku - rama od mojego TV jest szeroka i robię zakusy na 42 cale (myślę, że przy obecnych cienkich ramkach TV nie byłby o wiele większy), myślicie, że przy tej odległości 42 cale będą optymalne czy jednak to zbyt duża wielkość TV jak na taką odległość? 

Telewizor miałby być głównie do grania (prawdopodobnie na PS4), rzadziej do oglądania jakiś meczów, filmów, programów. Myślę, że może też bym się skusił do podłączenia kompa pod TV i grania na nim. Oprócz tego zależy mi na tym, żeby obraz był ostry i jak najlepszej jakości, fajnie jakby miał niezły dźwięk, chociaż chyba prawie wszystkie mają podobnie słaby dźwięk ;/ Pokój mam dosyć mocno nasłoneczniony i w dzień muszę zasłaniać rolety jak świeci słońce. 

Dylemat mam między tymi modelami: 

Panasonic 42AS650E - input-lag: 38,2 msec, 1200 Hz

Sony KDL-42W805B - ninput-lag: 22 msec, Motionflow XR 200 Hz
Sony KDL-42W829B - nie wiem ile wynosi input-lag, ale bardzo chętnie się dowiem, Motionflow XR 400 Hz - czy to jedyna różnica między modelem 805B? 

Toshiba 42L7453DG - mistrzowski input-lag, cytat z testu na HDTV: "Ponieważ wyszło kilka wyników - przyjęliśmy tradycyjnym systemem średnią ocen, która daje rewelacyjny wynik : 7,8 ms .Brawo, brawo, brawo", ponoć wyśmienity dźwięk jak na TV, świetny wygląd, który dostał nagrodę Red Dot design, nie jestem pewny co do Hz, czy to oznacza, że ma ich aż 1500? "Płynne przetwarzanie graki przy użyciu technologii AMR+ 1500 sprawia, ze ekran nadąża za szybko zmieniającymi się obrazami w sporcie i filmach"
Philips 42PFS7109 - input-lag niestety aż 43,3 msec, ambilight 2-stronny, 600 Hz 
Philips 42PFS7509 - input-lag 32,7 msec, ambilight 3-stronny, 800 Hz, bardzo dobry dźwięk: "Philips 7509 posiada wyjątkowo dobrej jakości dźwięk uzyskany z fabrycznego wyposażenia. Sprawa jest dość prosta: w cenie telewizora dostajemy w pudle także dość sporych rozmiarów bezprzewodowy (!!) subwoofer. Jego konstrukcja powoduje, że idealnie nadaje się do wstawienia np. pod kanapę. Dzięki takiemu zabiegowi dostajemy zestaw prostego kina domowego już razem z ekranem. Jego moc to 50 W. Głośniki wbudowane w ekran to 20 W. Na początek zabawy to naprawdę interesująca propozycja!"


Czy naprawdę ten input-lag np. na poziomie ok. 40 msec w porównaniu z tą Toshibą, która ma bardzo niski input-lag jest zauważany gołym okiem podczas grania i da się odczuć jakieś opóźnienia? Czy może to tylko papka marketingowa? 

Ja bym się chyba jednak skłaniał ku Toshibie, chociaż ten Sony 829B też mi się bardzo podoba, no ale nie ma co patrzeć na wygląd przecież... Strasznie kusi też ten Philips PFS7509, naprawdę nie wiem co wybrać :( A Wy co myślicie, który byście wybrali i dlaczego? 

Edytowane przez popi_91
Odnośnik do komentarza

od siebie moge tylko powiedzieć, że Sony KDL-42W805B i Sony KDL-42W829B to jest to samo, różnią sie tylko motion flow i raczej nie opłaca sie dopłacać, i tam jest chyba 400hz vs 600hz, przynajmniej tak jest w modelu 50" jak dobrze pamiętam, input lag na poziomie 22-25ms

 

o innych sie nie wypowiem bo nie miałem doczynienia

 

cześć Wojtas :)   dodam jeszcze, że na Twoich ustawieniach ktoś zmierzył input lag (gośc na forum hdtv pytał mnie o ustawienia) i dwa razy wyszedł powtarzalny wynik 20ms :)

http://www.psxextreme.info/topic/81921-noob-kupuje-telewizor-bądź-monitor-pod-ps4xone/?p=3132380

Odnośnik do komentarza

Jest jakaś różnica pomiędzy modelami Sony KDL-50W829B a W815B ? Oczywiście pomijając kolor ramki no i tego MotionFlow ale nie wiem czy zobaczy się różnicę skoro to jest sztucznie podbijane, w tym pierwszym jest 800Hz, a w W815B 600Hz. Rozumiem, że input lag taki sam, jakość obrazu również się nie różni w tych dwóch modelach ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz na myśli pilot One Flick to czy nie jest on dodawany jedynie do W9 ?

Modele te są robione pod inne sieci typu Euro, Media Expert, stąd inne oznaczenie 828/829. 

Jeśli się mylę to proszę o korektę / pzdr

 

Częściowo masz rację 

 

Pilot One Flick jest dodawany też do w8 ale trzeba sprawdzać czy rzeczywiście jest, końcówka w nazwie oznacza że jest przeznaczona dla marketów, ale przecież to nie oznacza że jest gorsza po prostu zazwyczaj ma lepsze wyposażenie (więcej par okularów lub dodatkowy pilot) przecież chyba sobie nie wyobrażanie że jest specjalna fabryka która specjalnie produkuje gorsze tv :)

Edytowane przez marekjw2523
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...