Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy wy też na swoich Sony macie takie lagi w każdym możliwym menu? Ja mam 50 calowego 805B i podpiętą kablówkę, ale po wciśnięciu programu + lub - to czekam kilka sekund zanim program się zmieni, przy podgłośnianiu jest lag na kilka sekund i nagle mi ten suwak od razu o 10 pól od razu zaskoczy, albo zamuli i też ścisza z lagiem. Przez ostatnie 7 dni to już chyba 3 aktualizację mi pobierało i nic nie widzę, by się zmieniało w sofcie tego telewizora. Wszystkie Menu mi zamulają, tych opcji Smart to nawet nie używam, ale przy głupiej zmianie źródła sygnału HDMI najpierw mam odgłos zmiany wyboru, potem ten podświetlony pasek mi zamuli i stanie pomiędzy opcjami wyboru i zmieni po kilku sekundach źródło. Potem znów działa płynnie i tak w sumie nie wiadomo od czego to zależy. Mam tak od nowości, ale ja mam coś nie tak, czy soft od Sony jak zwykle jest do pi.zdy niepodobny i w 2014 roku w telewizorze z kilkoma procesorami nie mogę mieć płynnych menu kontekstowych? 

Ja nie mam lagów w 50w828b, jedynie po wlaczeniu tv przez jakieś 10 sek 'system' startuje i nic się nie da zrobić. Tj zmienić źródła, głośności. Ozywiście tv działa od razu. Dziwne co piszesz bo ja ostatnia aktualizację miałem z 2 miechy temu.

Jak zapytałem gościa w Sony Centere czemu nie maja modeli 805, to odpowiedział, że to model dla biedoty marketowej i mimo wszystko są gorsze od tych dostępnych w SC. To może to jednak prawda? Gmeru będzie wiedział ;)

 

 

Hm ogólnie to powinno chodzić ok. To odpalanie się długie to norma... ale potem już wszystko powinno śmigać. Co do wersji to to są dokładnie takie same modele. Różnią się wyglądem i niby płynnością ale to trochę pic na wodę... ogólnie to to samo. Czyli mega dobry TV. 

 

6.JPG

 

ps. W nowym numerze Extreme'a znajdzie coś fajnego :) Ale to niespodzianka : ) 

Odnośnik do komentarza

Zamula mi i laguje to potwornie. Być może tylko przez kilka chwil od włączenia, muszę zaobserwować. Myślałem, że to normalne, bo mój tata ma Samsunga za 9k i też jak wejdzie w smart menu to potrafi się zatrzymać na kilka sekund przy przechodzeniu między ikonkami.

 

Byłem dzisiaj w MM zagaić o martwe pikselki. Powiedział mi gościu, że przy 50 calach to mi uwzględnią gwarancje jakbym miał 16 martwych na kwadracie 5x5cm. Powiedział, żebym dzwonił na infolinie Sony i powiedział im, że mam 5 pikseli jeden przy drugim to czasem potrafią się schylić ku klientowi i odebrać telewizor w ramach gwarancji door 2 door. Śmiech ku.rwa zwłaszcza dla ludzi, którzy dadzą się namówić na przedłużoną gwarancję.

Odnośnik do komentarza

No niestety jak ktoś był na kupnie tv to do wczoraj była mega okazja na 47w805a :) za 2999 zł w euro. Niestety już od dziś ten tv jest niedostępny w sklepie a gdzie indziej jest za 3599 zł

Mimo wszystko bym dalej obserwował bo oni takie akcje robię, że głowa mała. Obserwowałem to swego czasu na OLEDzie LG. Raz 16tys, raz 12tys, raz 15 itd.... raz telefon dawali do TV raz nie. Na tego typu sklepach są ciągłe ruchy cenowe. Sprawdzają: czy klient wytrzyma czy będzie dalej ryzykował i czekał na inną cenę ;) 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio albo mam pecha albo na allegro same nieogary pracują :/ jak nie sprzęt uszkodzony to podmieniony:/.Zamówiłem stacje dokującą do padów z Ps3,dzisiaj odebrałem przesyłkę otwieram a tam stacja dokująca do hdd...no ja (pipi)ie i rachunek wystawiony na stacje do ps3.Fakt cenowo jestem 50zł do przodu ale na litość boską chyba aż takiego ruchu w sklepie nie mają żeby pakować co mają pod ręką.Sorry za ton ale jestem niewyspany i tv mam zj... pomijając że 3 dni temu mi rura xxx i zalała mieszkanie...(pipi) :D

Odnośnik do komentarza

Panowie szukam tv pod ps4 z racji że będę siedział max 1,5m od tv skłaniam się ku 40-42"

Po przewertowaniu paru tematów moje typy:

Samsung UE40H6400 najtańszy podobno dobry

Sony KDL-42W705 niski IL

Panasonic TX-42AS650 najdroższy natywne 100hz 

Moje pytanie brzmi który z tych 3 modeli jest najopłacalniejszy (czy różnica która można zobaczyć jest warta takich pieniedzy)? Czy warto dopłacać te 400-500zł do Panasonica, 300-400 do Sonego. Dodam że obecnie siedze na leciwym Philipsie 32 hdready. 

Odnośnik do komentarza

Panowie szukam tv pod ps4 z racji że będę siedział max 1,5m od tv skłaniam się ku 40-42"

Po przewertowaniu paru tematów moje typy:

Samsung UE40H6400 najtańszy podobno dobry

Sony KDL-42W705 niski IL

Panasonic TX-42AS650 najdroższy natywne 100hz 

Moje pytanie brzmi który z tych 3 modeli jest najopłacalniejszy (czy różnica która można zobaczyć jest warta takich pieniedzy)? Czy warto dopłacać te 400-500zł do Panasonica, 300-400 do Sonego. Dodam że obecnie siedze na leciwym Philipsie 32 hdready. 

 

Witam.

 

    Sony W6 również świetnie da sobie radę z zestawem PS4/XO + telewizja HD i jest poniżej 2k. Do W7 średnio jest sens dopłacać moim zdaniem, chyba że Ci się podoba wizualnie bardziej niz W6. Oba modele to matryca 50/60Hz, bez upłynniacza, ze Smartem.

Jak już chcesz dopłacać to do Panasonica AS640, także jest na VA matrycy. Samsung również obraz generuje bardzo fajny, tylko musiałbyś zobaczyć w sklepie jak Ci się widzi paleta barw jaką oferuje Koreański team. Jest róznica w stosunku do Sony/Panasonic. Ale za to bajery typu Smart/3D ma najlepsze.

Większe może i by Ci nie wadziły ale jak szukasz w okolicach 2-2.4k to lepiej kupić mniejszy ale lepszy :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Test W6 o której pisałem : http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl40w605b-201404233740.htm

Edytowane przez L3nka_Sky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wymieniony przez Ciebie Samsung ma 120Hz matrycę, lub oba modele firmy Panasonic. Jak pisałem, podejdź do sklepu i rzuć okiem na tego H6400 jak Ci sie widzi. Najprawdopodobniej będzie w trybie dynamicznym to wrzuć na naturalny, nie będzie takiego efektu żarówy :) Ogólnie jest bardzo ok TV. Ew. jakieś swoje materiały na pendrive wrzuć i zapodaj na TV, nie powinni robić problemów sprzedawcy.

Ja osobiście tak czy owak bym wybierał miedzy W6 a H6400, oba 40 cali około 2k (w sumie dalej wybieram, tylko jest jeszcze Panasonic AS600 u mnie brany pod uwagę). Również na Smarcie mi nie zależy, głównie obraz, płynność do piłki nożnej z UPC. 

Testowałem sporo modeli i te 3 są najbardziej interesujące, w granicy około 2k. Więc mamy podobny dylemat :)

Edytowane przez L3nka_Sky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...