Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na Benq w1070. Dobra żywotność, niska cena nowej lampy, odpowiedni input lag, wysokie oceny, ect. Chyba najlepszy obok Optomy 131xe wybór tak do 3tyś., projektorów FULL HD. Właśnie kusi mnie małe kino w domu oraz wymiary. Docelowa przekątna to 105-110 cali, faktycznie w niektórych grach ekran może być problemem.

 

TV tylko sport. Projektor ma służyć głównie do grania i filmów. Proporcje 60/40 na korzyść filmów.

 

Tak z ciekawości. Możesz napisać jaki masz model i jaką osiągnąłeś przekątną? 

 

Dzięki.

Edytowane przez Epitaph
Odnośnik do komentarza

Głównym celem zakupu projektora jest właśnie możliwość oglądania filmów na dużym ekranie, następnie dopiero gry. Koszt lampy mnie jakoś szczególnie nie przeraża, input tez wydaje się ok. Tylko ta wielkość i skakanie oczami po ekranie może byc męcząca, czego sie lekko obawiałem.

 

Byłem zdecydowany na projektor, teraz jednak mam mały dylemat...

 

Dzięki za posty.

Edytowane przez Epitaph
Odnośnik do komentarza

projektor to naprawde świetna sprawa!

największy efekt robi oczywiście wielkość i ilość szczegółów z filmach z blu ray

wszystkie seriale i filmy tylko na projektorze oglądam od kilku lat

ale do gier, jeśli grasz czesto zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest duży tv led

 

z projów jak coś lepiej brać LCD, Epson ma dobre ceny i jakość, przy DLP może boleć głowa i moga sie męczyć oczy, to kwestia osobista już jak na kogo działa

ten Benq w1070 który podałeś to właśnie DLP

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Wiem, wiem, że świetna, dlatego planuję zakup :)

 

Niestety aktualnie mogę sobie pozwolić tylko na jeden wybór. Albo projektor albo duży LED.

 

Czytałem trochę w ostatnich dniach o projektorach, zgłębiając temat. Prawdopodobnie z tym DLP mówisz o efekcie tęczy, który "podobno" nie jest zauważalny w tym Benq. Ale wiadomo jak to jest, jeden widzi, drugi nie, a ja sam nie mam możliwość zobaczenia go w akcji. Ba, nie widziałem jeszcze u nikogo w domu projektora FHD, i tak naprawdę nie wiem do końca czego się spodziewać decydując się na jego zakup. Wszystko opieram na opiniach w necie, testach, no i teraz forumku  :empathy3:

 

Na Epsona patrzyłem, ale on potrzebuje większej odległości od ekranu/ściany. U mnie będzie to max 3,30m.

Odnośnik do komentarza

X reallity Pro ma 400 Hz w wersji 805b no 3D sporo osób ma 805b to ci wiecej powiedzą 

X reallity Pro  ma 200Hz w wersji 705b

Ja ostatnio kupiłem (42cale) 705b  i jestem z niego zadowolony ,nie bawiłem się w kalibracje ,i jadę na ustawieniach fabrycznych ,i TV wypada b.dobrze

Zawszę można znaleść jakiś minus ale jako normalny użytkownik wiecej mi nie potrzeba,

Odnośnik do komentarza

Nom, też mam. Świetny TV. Nawet zacząłem filmy w 3D oglądać, bo jakoś bardziej mnie to robi w domowym zaciszu. Gry wyglądają i chodzą obłędnie. Jedyny minus jaki wyłapałem, to kilkanaście sekund laga w opcjach po włączeniu tv - tuż po uruchomieniu nie można wejść w opcję czy SEN. Reszta to bajka i nawet dźwięk daje radę (jak na głośniki TV oczywiście). 

Odnośnik do komentarza

ja mam 50W805B i szkoda mi tylko troche, że nie kupiłem większego, motion flow robi świetną robote w tym tv

 

gra + impuls jak czytałem w jakimś teście sie cieszyli, ale to nieporozumienie, obraz jest mega ciemny albo migocze

ja jade na ustawieniach Wojtasa w których tylko pare rzeczy zmieniłem, ale to już lepiej samemu usiąść 20min indywidualnie i zobaczyć jaka funkcja co robi

ustawienia są w tym temacie, jak je znajdziesz podaj post :)   z 15-20 stron wstecz, wklejone screeny z tv

to by sie może gdzieś przypieło

Odnośnik do komentarza

Impuls jest spoko, ale tylko przy grach, które chodzą płynnie, a najlepiej w 60fpsach. Jak będziesz grał na impulsie w coś co nie trzyma stałego frameratu, to strasznie to widać i aż oczy bolą. Trzeba też liczyć się z dość mocno przyciemnionym obrazem, ale idzie się do tego przyzwyczaić. Impulsa będę pewnie używał do strzelanek online działających w 60fpsach i bijatyk. Reszta gier działa ultra płynnie bez impulsa, no i wyłączając tę opcję masz znacznie żywsze kolory i lepszy kontrast. Ogólnie impuls to raczej ciekawostka i opcja dla prawdziwych zboczeńców, którzy liczą klatki i widzą więcej niż przeciętny Kowalski :)

 

Moje ustawienia to  oczywiście tryb gra, kontrast na maksa, podświetlenie na maksa, jasność na 55, a cała reszta to imo mocno kwestia indywidualna, bo jeden lubi zimne kolory, drugi woli ciepłe. Fajną opcją jest podbicie autentyczności, czy jakoś tak -gry robią się jeszcze bardziej wyraźne, a szczególnie dalekie plany. Gamma i odcienie czerni też są dość osobistymi opcjami :)

 

Do filmów wystarczy odpalić kinowy - dla mnie bomba. W filmach z 3d zmieniam na auto - jaśniej i żywsze kolory. Ogólnie, powtarzając się, mocno indywidualna kwestia i najlepiej samemu testować. 

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Już kupiłem i mam w domu :P

 

Sony KDL-42w705b. Ma najmniejszy lag z telewizorów dostępnych na rynku (13.5 ms w Game Mode), a obraz jakbym na nowo Xone kupił :P Ryse wygląda o niebo lepiej i jakby jeszcze boosta rozdzielczości dostało, jednak sam telewizor robi sporą różnicę.

 

Niedrogi - 2300 zł.

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja jestem mega wyczulony na lag, najbardziej w KI czuję zmianę. Moje HD Fury Gamer Edition może wreszcie odejść na zasłużony odpoczynek ;)

 

PS. Ktoś wie jak ustawić w tym TV żeby dźwięk leciał przez SCART do kina domowego??

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Don - w game mode nie ma dostepu do masy ustawień kalibracji tv, w tym temacie z 15-20 stron wstecz są ustawienia Wojtasa, to dopiero daje kopa grafice ;)

 

 

Dla mnie najważniejszy jest display lag, bo to robi dużą różnicę, a najmniejszy jest właśnie w game mode.

Odnośnik do komentarza

 

Don - w game mode nie ma dostepu do masy ustawień kalibracji tv, w tym temacie z 15-20 stron wstecz są ustawienia Wojtasa, to dopiero daje kopa grafice ;)

 

 

Dla mnie najważniejszy jest display lag, bo to robi dużą różnicę, a najmniejszy jest właśnie w game mode.

 

 

A takie pytanie czy do szybkich fpsów ala Halo ten tv się bez problemu nadaje? Tzn. czy widać jakieś smużenie, bo zastanawiam się jeszcze nad W8 ze względu na upłynniacz...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...