Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć możecie mi doradzić przy wyborze tv do ps4 generalnie problem polega na tym, że  mam bardzo ograniczony budżet i sporo innych wydatków dlatego muszę się liczyć z każdą złotówką. Do ps3 posiadałem LG 32" który obsługiwał tylko 720p i właśnie go sprzedałem bo na  4 już full hd  musi być :yes: Generalnie chodzi mi o jak najtańszy telewizor 40-42" tylko do grania co polecacie?

Odnośnik do komentarza

Cześć możecie mi doradzić przy wyborze tv do ps4 generalnie problem polega na tym, że  mam bardzo ograniczony budżet i sporo innych wydatków dlatego muszę się liczyć z każdą złotówką. Do ps3 posiadałem LG 32" który obsługiwał tylko 720p i właśnie go sprzedałem bo na  4 już full hd  musi być :yes: Generalnie chodzi mi o jak najtańszy telewizor 40-42" tylko do grania co polecacie?

 

Witam

 

   Opcja 40 cali za ~1.7-1.8k jest brana pod uwagę ? Mam na myśli konkretnie Sony W6. Jeśli ma być mniejszy to Panasonic jakiś 32 cala, wyrwiesz koło 1.2-1-3k. Samsung 32H5500 jest w Euro, MediaExpert też jakoś 1.3k (fajny model, ze Smartem). Ale generalnie najlepsza opcja to ten W6 w 40 calach :) // Pzdr

 

Alternatywy dla TV firmy Sony rekomendowaliście :) ? Daleko do środy, a warto by wiedzieć już. Pzdr

 

Przejście przez wszystko co najpopularniejsze. Samsung, Panasonic, Sony, Philips, LG,

 

 

    Zatem czekam z niecierpliwością na środę. Gdzieniegdzie wyrwać można jeszcze 42W656 tudzież 42W8 z zeszłego roku (IPS), ale raczej wybieraliście tegoroczne modele. Albo :) ? Will see. Pozdrawiam 

Edytowane przez L3nka_Sky
Odnośnik do komentarza

Kolega Ci dobrze radzi. Fajny jest też Panasonic AS600 (profesjonalny test) bo ma wysoki kontrast. Może złapiesz się na Samsunga H6200 (profesjonalny test) lub H6400 (profesjonalny test) ? No i wracam do Sony. Ma bardzo niski lag. Więc Sony bym brał mocno pod uwagę. Seria W6 albo nawet R....

 

@L3nka_Sky ogólnie będzie na pewno prościej ;) niż w testach na portalu ale trochę tv jest :) Taki szybki i prosty przegląd wielu modeli oraz aktualny opis rynku.

Odnośnik do komentarza

Kolega Ci dobrze radzi. Fajny jest też Panasonic AS600 (profesjonalny test) bo ma wysoki kontrast. Może złapiesz się na Samsunga H6200 (profesjonalny test) lub H6400 (profesjonalny test) ? No i wracam do Sony. Ma bardzo niski lag. Więc Sony bym brał mocno pod uwagę. Seria W6 albo nawet R....

 

@L3nka_Sky ogólnie będzie na pewno prościej ;) niż w testach na portalu ale trochę tv jest :) Taki szybki i prosty przegląd wielu modeli oraz aktualny opis rynku.

A co byś polecił w rozmiarze 50" lub 55" w cenie przestępnej?

Odnośnik do komentarza

Podpinam sie pod pytanie wyżej :)

Samsung UE48H6400 czy Philips 47PFH5609?

 

Ten pierwszy to 120Hz i matryca VA oraz znośny IL (w trybie gry). A ten drugi?

 

Zastanawiałem sie nad Philipsem 7109, ale nie widzę powodu dopłacania za Ambilight kilkaset pln.

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

Podpinam sie pod pytanie wyżej :)

Samsung UE48H6400 czy Philips 47PFH5609?

 

Ten pierwszy to 120Hz i matryca VA oraz znośny IL (w trybie gry). A ten drugi?

 

Zastanawiałem sie nad Philipsem 7109, ale nie widzę powodu dopłacania za Ambilight kilkaset pln.

Lag w tym samsungu mogłby być mniejszy. Philips z tego co kojarze wypada dużo lepiej pod tym względem. Dla mnie te model są za małe co podałeś.

Odnośnik do komentarza

Podpinam sie pod pytanie wyżej :)

Samsung UE48H6400 czy Philips 47PFH5609?

 

Ten pierwszy to 120Hz i matryca VA oraz znośny IL (w trybie gry). A ten drugi?

 

Zastanawiałem sie nad Philipsem 7109, ale nie widzę powodu dopłacania za Ambilight kilkaset pln.

 

Czemu nie http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/111960-panasonic-47as650-test-otwarty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html ?

Oszczędzasz 700 zł względem Philipsa, a sam TV rewelacyjny. 

 

Podpinam sie pod pytanie wyżej :)

Samsung UE48H6400 czy Philips 47PFH5609?

 

Ten pierwszy to 120Hz i matryca VA oraz znośny IL (w trybie gry). A ten drugi?

 

Zastanawiałem sie nad Philipsem 7109, ale nie widzę powodu dopłacania za Ambilight kilkaset pln.

Lag w tym samsungu mogłby być mniejszy. Philips z tego co kojarze wypada dużo lepiej pod tym względem. Dla mnie te model są za małe co podałeś.

 

 

Sony 50W7 ? Do wyrwania za około 3,5k, rewelacyjny. Zupełnie inna bajka niż ich mniejsza odpowiedniki. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Podpinam sie pod pytanie wyżej :)Samsung UE48H6400 czy Philips 47PFH5609?Ten pierwszy to 120Hz i matryca VA oraz znośny IL (w trybie gry). A ten drugi?Zastanawiałem sie nad Philipsem 7109, ale nie widzę powodu dopłacania za Ambilight kilkaset pln.

Lag w tym samsungu mogłby być mniejszy. Philips z tego co kojarze wypada dużo lepiej pod tym względem. Dla mnie te model są za małe co podałeś.
55H6400 ma matryce VA i 120Hz, ale 55H5609 to dla mnie zagadka. Cenowo oba bardzo ok ( na korzyść Philipsa) i bez zbędnych bajerow.

 

@up

Dziękuje za odpowiedź. Niestety, ale ten Panas przekracza mój obecny budżet (2,6K pln).

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

W7 jest bardzo dobrym wyborem, zwłaszcza dla użytkownika konsoli obecnej generacji. Poziom obrazu bez kalibracji najlepszy bodajże na rynku, niski IL i pełny MF. 

Panasonic AS650 również świetny, oferuje troszkę inny rodzaj bardzo dobrego obrazu :) To samo co Philips 7109.

Coś innego ale w 55 calach w korzystnych cenach...H6400 jest bardzo fajny, ew. wyższy model H6700 już z MD, 3 tunerami, PIP-em 2-tunerowym poniżej 5k.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Chcę kupić telewizor do PS3 a w dalszej przyszłości PS4(dopiero jak wyprodukują slima) Większość ludzi poleca samsunga model H6400. Widziałem ten tv w MM i myślę, że byłby ok. 

 

Jest tylko mały szkopuł, TV chce kupić w Saturnie w Krakowie w ratach 50x0%.

 

Do dyspozycji mam te modele: 

 

http://www.saturn.pl/krakow-galeria-krakowska/telewizory-dla-ciebie-50-rat-0-,lista-38?utm_source=front-1_3&utm_medium=Tablet%20SONY%20Xperia%20Z2%2016GB%20LTE%20Czarny,id-945842_1235052

 

Mogę na to wydać max 3000 pln, interesuje mnie TV z takimi parametrami jak modele samsunga h6400, przekątna ekranu jaka mnie interesuje to 40-48 cali przy tym że wolałbym kupić mniejszy TV o lepszych parametrach niż większy.

 

Wydaje mi się, że dobrą opcją z tej oferty jest SAMSUNG UE40H6400AW, ale nie znam się za bardzo i proszę o jakąś podpowiedź w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam

 

    Do 3k najlepsza opcja to ten 48H6400. Wariant "mniejszy ale lepszy nie ma tutaj zastosowania", gdyby był np. Panasonic 42' 650, tudzież Philips 42' 7109 to można by takie rozwiązanie brać pod uwagę. Ale z tych co są zaprezentowane na stronie Saturna w opcji 50x0% to bierz jak na początku napisałem. Na upartego jak boli Cię wyższy (ale w zupełności akceptowalny/dobry to grania online) IL to można Sony 48W6. Generalnie więcej zaoferuje Ci Samsung, lepszy Smart, 2 piloty, obrotowa podstawa, wykonanie też moim zdaniem ciekawsze. W razie pytań/wątpliwości pisz śmiało. 

 

Pzdr 

Odnośnik do komentarza

Sony Bravia KDL-42W805 to dobry wybór? Szukam czegoś w 42" do 3000pln.

 

    Jeżeli ma to być Sony, to już W7 spokojnie da radę, a jak bardzo chcesz wydać te 3k to bierz 42W828 (cenowo minimalna różnica). 

Jeśli inna opcja jest rozpatrywana to te TV co wymieniłem powyżej są rewelacyjne (AS650 Panasonica / 42' 7109 Philipsa) i nieco tańsze niż Sony W8.

Recenzje znajdziesz na http://www.hdtv.com.pl/

 

//Pzdr

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
 

Siemka, mam pytanie, jak obraz z PS4/Xbox One będzie wyglądał na monitorze któy ma propocje ekranu 21:9, np: LG 25UM65 ? Czy obraz będzie rozciągnięty, lub może po bokach będą czarne paski ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam smile.png

To nie zależy od konsoli, tylko od opcji skalowania zaimplementowanych w samym monitorze (jeśli nie ma żadnych, to obraz będzie nienaturalnie rozciągnięty).

 

Pytanko -  Czego potrzebuje monitor, żeby można było podpiąć do niego PS4?

 

Naturalnie powinien mieć możliwość podłączenia do niego HDMI, ale czy jest jakaś różnica między wejściem a wyjściem HDMI?

 

Powinien mieć też głośniki, ale powinno chyba wystarczyć wyjście słuchawkowe, no nie?

HDMI z HDCP. Nie. Tak.

Odnośnik do komentarza

Czy jakiś LG jest warty rozpatrywainia?

Szczegolnie modele LG 50LB670V

Znalazłem test http://tweakers.net/reviews/3523/7/lg-670v-42-inch-televisie-de-webos-generatie-is-hier-inputlag-en-energiegebruik.html Lag okolo 30ms. Czy ktoś ma taki TV? Jak z obrazem? i Odswiezaniem. Mocno sie nad nim zastanawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...