Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

input lag 38,2ms w trybie gra i 50ms normalnie to miedzynarodowa ocena - great?  ktoś chyba sporo przesadził, gdy nowe modele Sony osiągają IL w okolicach 20ms

Toshiby schodzą nawet do 15ms

 

ten Panas to dobry tv, ale niekoniecznie do konsoli

To nie jest żadna 'międzynarodowa ocena', tylko metka przepięta z oceniaczki http://www.displaylag.com/testing-method/ do tego z czasów kiedy opóźnienie rzędu 100-150ms było na porządku dziennym. ;)

 

Znajde cos lepszego z 42" do 2,5k od sony w829b? Niby kosztuje 2,8 ale mozna go powiesic na scianie na podstawce i jest do konca wrzesnia z 4letnia gwarancja sony.

Do grania (I-L) i oglądania filmów (poziom czerni) tak - W655\W656\W705\W706.

 

Każdy Sony 40/42 cala 2014 to 60Hz matryca, bez upłynniacza, podstawka jako wieszak to słaba idea.

Co dla gracza nie ma absolutnie żadnego znaczenia, a podstawka spełnia podstawową funkcję, da się na niej zawiesić, minus taki że w zasadzie jest pozbawiona regulacji, plus że nic nie kosztuje.

 

Philips 7109 / Panasonic AS650 / Toshiba 7453DG, każdy oferuje bardzo dużo (chyba że głowa boli że lag powyżej 20 ms to Philips i Panasonic nie).

 

Raczej powyżej 40ms, do tego z bolączkami IPS.

Odnośnik do komentarza

Po przeczytaniu waszych opinii wybór padł na Ps4+ Sony 50"W815 wydam torszkę więcej niż zakładałem no ale coś za coś ;)  . :thanks: Wybieram się do MM oby tylko był na składzie ten model =] , ewentualnie jeśli ktoś może polecić sprawdzony sklep internetowy (+ Ps4 w sprzedaży w owym sklepie ) z możliwością zakupów w systemie ratalnym :) nie wliczając Allegro :whistling:

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Chciałbym sięgnąć porady ponieważ cięzko mi zdecydować upatrzyłem sobie 2 monitory i nie wiem który wybrać:

 

1. ASUS VX239H - Matryca AH IPS czas reakcji matrycy 5ms

2. ASUS VX238H - TN czas reakcji matrycy 1ms

 

Cena jaką chcę przeznaczyć to 800 zł

 

Który lepiej się sprawdzi do grania, oglądania filmów, grafiki komputerowej oraz PS4.

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje będę wdzięczny za pomoc.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich, mam szybkie pytanie.

 

Szukam TV do ps4. Musi mieć jak najniższy input lag, dobra jakość obrazu jest mile widziana. Z tego co się orientuje to najlepiej wypadają TV od sony. Który model byście polecili? Miałem kupić TV w styczniu i wybrałem W805A, wtedy był za lekko ponad 4000zł w wersji 47', teraz jest za 3600zł. Drugie pytanie na temat przekątnej. Siedzę w odległości 2 metrów od TV, czy 42' wystarczy, czy lepiej iść w okolice 48-50'?  :D

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie czy producenci telewizorów podają rzeczywisty input lag. Niedawno kupowałem monitor i większość producentów podawała najniższą wartość z serii prób przeprowadzonych na danym odbiorniku która nijak się ma do wartości realnej liczonej jako średnia ze wszystkich testów. Słowem producenci lecą w uja podając takie parametry a niezorientowany janusz łyka co mu podają. 

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

 

Ja rowniez stoje przed dylematem jaki tv kupic. Zakupilem ostatnio XO i moja leciwa 32" plazma hdready nie daje mi satysfakcji(szczeze na to ps3 i xbox360 gralem na monitorze samsung p2270).

TV mial by sluzyc do grania i do ogladania glownie naziemnej tv cyfrowej i filmow.Najbardziej interesuje mnie jakosc grania. Skoro filmy sprawiaja mi przyjemnosc na tym co mam to na nowym tv tym bardziej. Po przeczytaniu tego watku i podobnych na innych forach najczesciej natykalem sie na sony 42w655. kosztuje niewiele bo niecale 2k co jest mile nie powiem. Tylko czy to jest polecany tv dlatego ze jest tani i wzglednie dobry? czy moze jest dobry i do takiego zastosowania nie potrzeba mi bedzie nic innego?

42 cale sa wydaje mi sie ok mimo ze mam duzy salon(kanapa ok 3,5m od tv, ale do grania fotel ktory stawiam gdzie chce), choc moze byc tez cos wiekszego.Bede wdzieczny za jakies typy bo juz mam metlik w glowie

 

 

dodam jeszcze ze 3d mnie srednio interesuje. Wszystko mam podlaczone przez kino domowe wiec 1 wyjscie hdmi mi w tv wystarczy ;)

Edytowane przez Nitrolukas
Odnośnik do komentarza

kes - producenci tv mało kiedy lub prawie nikt nie podaje wartości input lag, wszystkie wartości które znamy i były podawane w tym teamacie pochodzą głównie z testów przeprowadzanych przez serwisy hdtv

 

42w655 jest polecany bo ma dobre ratio cena/jakość/możliwości

jak na 3.5m do salonu to bierz większy niż 42... 50" albo więcej, zależy jaki masz budżet

ale to zakup na lata, więc imo lepiej dołożyć i kupić coś konkretnego

 

ja do konsoli mam 50" z 3m, czasami nawet z 2 jak sobie fotel przysune

do filmów 120" z 5m

Odnośnik do komentarza

 

42w655 jest polecany bo ma dobre ratio cena/jakość/możliwości

jak na 3.5m do salonu to bierz większy niż 42... 50" albo więcej, zależy jaki masz budżet

ale to zakup na lata, więc imo lepiej dołożyć i kupić coś konkretnego

 

ja do konsoli mam 50" z 3m, czasami nawet z 2 jak sobie fotel przysune

do filmów 120" z 5m

Nie chodzi tu o budzet... pytanie to czy jak doloze dajmy na to 1000/2000 zł to bede mial lepsza jakosc grania? telewizja i filmy w sumie mnie nie obchodzi, ogladam na starej plazmie wiec raczej gorzej nie bedzie :P wielkosc tez jest do dyskusji i 50" wchodzi w gre. 

Chcialbym zebyscie mi doradzili optimum do moich wymagan - o ile to mozliwe

 

wszystkei te duperele typu 3d, smarttv internety itp mnie nie interesuja - to ma byc poprostu "ekran"

Edytowane przez Nitrolukas
Odnośnik do komentarza

Hej nooby, jak ktoś szuka taniego TV to w biedrze jest Samsung UE39F5000 za 999zł. Input lag 28ms, więc nie jest źle, a zapłacić kafla bez grosza za 39 cali to nie dużo :) sam bym go kupił gdybym wcześniej nie wziął philipsa :)

 

O kurde, no to nieźle. 39 cali to idealny rozmiar. Nieźle kusi.

 

 

Czy ktoś miał ten telewizor, jakiekolwiek doświadczenie z nim? Jakaś opinia? Ponoć dźwięk taki sobie. Input lag 28ms... No nie wiem, czy to taki dobry wynik?

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

 

Hej nooby, jak ktoś szuka taniego TV to w biedrze jest Samsung UE39F5000 za 999zł. Input lag 28ms, więc nie jest źle, a zapłacić kafla bez grosza za 39 cali to nie dużo :) sam bym go kupił gdybym wcześniej nie wziął philipsa :)

 

O kurde, no to nieźle. 39 cali to idealny rozmiar. Nieźle kusi.

 

 

Czy ktoś miał ten telewizor, jakiekolwiek doświadczenie z nim? Jakaś opinia? Ponoć dźwięk taki sobie. Input lag 28ms... No nie wiem, czy to taki dobry wynik?

 

To jest dobry wynik

TV nie ma miliona bajerów, dlatego tak niski input lag i tak niska cena.

Odnośnik do komentarza

kilka postow wyrzej pisalem ze potrzebuje tv do xbox one, dpdatkowo bede go wykorzystywał do naziemnej tv cyfrowej o do ogladania pilki noznej glownie streamy. Po kilku godzinach czytania rozbych forow sklaniam sie najbardziej do sony 50w805 mysle tez nad toshiba 47 l7453. Co byscie wybrali? Jakie wady i zalety? Moze jeszcze jakies propozycje

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...