Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę że to nowe, tegoroczne modele zastępujące wcześniejsze w705c/b to do grania bajecznie, szczególnie pod względem input laga. No chyba że coś sony s(pipi)iło.

 

No właśnie ten input lag mnie trochę martwi, bo tegoroczna seria 6xx ponoć ma laga w okolicach 40-50ms. (nie mogę jednak nigdzie znaleźć pewnego info). Skoro prosty pozbawiony niemal wszystkiego model ma tak sporego laga, to wyższy pewno będzie mieć jeszcze gorzej.

 

Jakość obrazu w tym przedziale cenowym jest praktycznie wszędzie taka sama (czyt. tak samo ujowa), więc Sony jedyne czym się może obronić, to właśnie niskim lagiem, co przy TV do konsoli znaczenie ma i jak mam już kupić coś z dość słabym jakościowo obrazem, to niech chociaż lag będzie jak najmniejszy.

Odnośnik do komentarza

Soul - a nie rozsądniej było zapytać przed zakupem? Sprawdzałeś wcześniej czy ten tv obsługuje HDR w trybie gra?

Z tego co widze ma input lag 45ms co do najmniejszych nie należy, Bartiz ze 2 strony temu podawał ciekawego Philipsa 4K 55" którego kupił w podobnej cenie do tego Panasa.

 

 

To jest coś takiego jak TV który nie obsługuje trybu HDR w grach ?

Odnośnik do komentarza

Dobra, wczoraj kupiłem tego sonego 43WD750.

Co mogę na szybko o nim napisać: wreszcie trafiłem na LCDka pozbawionego wad dręczących tą technologię. Nie ma na nim bandingów, cloudingów, DSE i całego tego badziewia odrzucającego na kilometr od telewizora.

Obraz ma bardzo ładny, bardziej stonowany i mniej przesycony sztucznymi kolorami jak to ma miejsce w Samsungach (porównuje do ubiegłorocznego J5600, którego miałem prawie miesiąc).

 

Jedyne co mi się nie podoba i pisaliście już o tym wcześniej, to fatalna jakość obrazu w trybie gry. Myślałem, że przesadzacie bo w Samsungach jakość obrazu w tym trybie w ogóle się nie zmienia, są jedynie niedostępne opcje z upłynniaczami ruchu itp., natomiast w Sony jest katastrofa - kontrast jest fatalny, nie ma ostrości, poziom czerni to dno i 2 metry mułu... no ogólnie nie da się na to patrzeć.

To chyba dzięki temu input lagi w Sony w tym trybie są tak niskie, bo obraz nie jest poddawany chyba żadnej obróbce.

Całe szczęście w normalnych trybach zupełnie nie wyczuwam opóźnień i mogę sobie pięknie ustawić parametry obrazu.

 

Także ogólnie jestem z tego telewizora zadowolony i chyba można go polecić jako wyświetlacz pod konsolke. Pieron wie jakiego to ma laga w trybie gry i poza nim, ale ja opóźnień nie wyczuwam. W Samsungu po wyłączeniu Game Mode lagi były spore i grać się nie dało.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, wczoraj kupiłem tego sonego 43WD750.

 

 

Jedyne co mi się nie podoba i pisaliście już o tym wcześniej, to fatalna jakość obrazu w trybie gry. Myślałem, że przesadzacie bo w Samsungach jakość obrazu w tym trybie w ogóle się nie zmienia, są jedynie niedostępne opcje z upłynniaczami ruchu itp., natomiast w Sony jest katastrofa - kontrast jest fatalny, nie ma ostrości, poziom czerni to dno i 2 metry mułu... no ogólnie nie da się na to patrzeć.

To chyba dzięki temu input lagi w Sony w tym trybie są tak niskie, bo obraz nie jest poddawany chyba żadnej obróbce.

Całe szczęście w normalnych trybach zupełnie nie wyczuwam opóźnień i mogę sobie pięknie ustawić parametry obrazu.

 

 

Sprawdzałem bardzo dużo tv Bravia i na każdym obraz w trybie gra był zeszmacony całkowicie.To tak jak patrzeć mniej więcej przez okulary przeciwsłoneczne. Nawet na moim starym CRT HD Philipsa gry wyglądają 100 razy lepiej niż w trybie gra na Bravii. 

 

W nowych tv Sony 4khdr jest podobnie.

Tak więc radzę się z tym pogodzić, albo zmienić markę jeśli chcecie grać w trybie gra i podziwiać piękną grafikę.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Samsunga KS9000, a jaki budżet? 11 kafli taki tv.

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/suhd/UE65KS9000LXXH

 

Blantman ma i sobie chwali, ja mam model trochę niższy i również jestem zadowolony (poza wadliwym modelem, a raczej obudową).

 

Właśnie, miałem pisać. Blantman, jak wyświetlasz sobie godzinę?

W czasie ipli/jutuba, czy tvnplayera, nie można zrobić info odnosnie nazwy programu, godziny.

Odkryłem kiedyś zbakany, że wystarczy wcisnąć guzik od mikrofonu i powiedzieć do pilota "Która jest godzina?", wówczas ujrzymy godzinę :)

Normalnie ta funkcja działa do wyszukiwania filmików na YT, ale jeżeli spytamy o godzinę, to wyświetla się czas.

Odnośnik do komentarza

bylem przypadkiem w saturnie i jezu jak oni oszukuja na tych pokazowkach z tym hdr

 

byla jakas demowka i belka przesuwala sie rzekomo pokazujac zwykly obraz i ten z hdr - w hdr wiadomo bajka i cud miod ale ten obraz zwykly, tv za 15tys a tam czern jak szarosc, wyprane z kolorow, no jakby lcd pierwszej generacji, obnizone, roztrojone wszystko byle tylko byl wiekszy kontrast na plus hdr

 

obok oczywiscie inne kozackie tv ale juz bez hdr i tam demowki z podbitym kontrastem itp i juz wszystko nagle cacy

 

nie twierdze, ze nie ma roznicy ale juz kilka razy rzucilo mi sie w oczy, ze te porownania do zwyklego obrazu pokazuja obraz strasznie pogorszony w porownaniu do tego co mozna osiagnac przy dobrej kabilibracji z tv bez hdr

Odnośnik do komentarza

bylem przypadkiem w saturnie i jezu jak oni oszukuja na tych pokazowkach z tym hdr

 

byla jakas demowka i belka przesuwala sie rzekomo pokazujac zwykly obraz i ten z hdr - w hdr wiadomo bajka i cud miod ale ten obraz zwykly, tv za 15tys a tam czern jak szarosc, wyprane z kolorow, no jakby lcd pierwszej generacji, obnizone, roztrojone wszystko byle tylko byl wiekszy kontrast na plus hdr

 

obok oczywiscie inne kozackie tv ale juz bez hdr i tam demowki z podbitym kontrastem itp i juz wszystko nagle cacy

 

nie twierdze, ze nie ma roznicy ale juz kilka razy rzucilo mi sie w oczy, ze te porownania do zwyklego obrazu pokazuja obraz strasznie pogorszony w porownaniu do tego co mozna osiagnac przy dobrej kabilibracji z tv bez hdr

No niestety tak jest dlatego nie nabierajcie się na bzdury, które mają zareklamować w jak najlepszy sposób hdr.

 

Przykładów nie trzeba daleko szukać np. FH 3 i jej rzekomy brak słońca w sdr  :yao:  :facepalmz:

 

Jak jednak widać nawet goście z hdtv się nabierają a im raczej nie wypada bo co to za znawcy.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

 

 

Przykładów nie trzeba daleko szukać np. FH 3 i jej rzekomy brak słońca w sdr  :yao:  :facepalmz:

 

Jak jednak widać nawet goście z hdtv się nabierają a im raczej nie wypada bo co to za znawcy.

 

 

 A co się dziwicie HDR ma napędzić sprzedaż tv która ostatnim czasem spadała. Skoro pracownicy dużych sieci dostają premie za reklamowanie danej marki to myślicie że takie portale są w 100% bezstronne ? :facepalmz:

Odnośnik do komentarza

Dziwne ja w euro miałem pokazany obraz hd bez hdr i już ten mnie w samsungu zachwycił. Nikt w olsztynie nie reklamował hdr'em telewizora. Powiem nawet więcej ani w media markt ani w euro o hdr mi nikt nie mówił. Może dlatego zdecydowałem sie na tv z gorszym hdr'em bo tylko patrzyłem pod kątem. :D Może olsztyn zbyt zaściankowy i prykasy z centrali samsunga czy lg nie dotarły :D

Odnośnik do komentarza

 

Dobra, wczoraj kupiłem tego sonego 43WD750.

 

 

Jedyne co mi się nie podoba i pisaliście już o tym wcześniej, to fatalna jakość obrazu w trybie gry. Myślałem, że przesadzacie bo w Samsungach jakość obrazu w tym trybie w ogóle się nie zmienia, są jedynie niedostępne opcje z upłynniaczami ruchu itp., natomiast w Sony jest katastrofa - kontrast jest fatalny, nie ma ostrości, poziom czerni to dno i 2 metry mułu... no ogólnie nie da się na to patrzeć.

To chyba dzięki temu input lagi w Sony w tym trybie są tak niskie, bo obraz nie jest poddawany chyba żadnej obróbce.

Całe szczęście w normalnych trybach zupełnie nie wyczuwam opóźnień i mogę sobie pięknie ustawić parametry obrazu.

 

 

Sprawdzałem bardzo dużo tv Bravia i na każdym obraz w trybie gra był zeszmacony całkowicie.To tak jak patrzeć mniej więcej przez okulary przeciwsłoneczne. Nawet na moim starym CRT HD Philipsa gry wyglądają 100 razy lepiej niż w trybie gra na Bravii. 

 

W nowych tv Sony 4khdr jest podobnie.

Tak więc radzę się z tym pogodzić, albo zmienić markę jeśli chcecie grać w trybie gra i podziwiać piękną grafikę.

 

 

 

bylem przypadkiem w saturnie i jezu jak oni oszukuja na tych pokazowkach z tym hdr

 

byla jakas demowka i belka przesuwala sie rzekomo pokazujac zwykly obraz i ten z hdr - w hdr wiadomo bajka i cud miod ale ten obraz zwykly, tv za 15tys a tam czern jak szarosc, wyprane z kolorow, no jakby lcd pierwszej generacji, obnizone, roztrojone wszystko byle tylko byl wiekszy kontrast na plus hdr

 

obok oczywiscie inne kozackie tv ale juz bez hdr i tam demowki z podbitym kontrastem itp i juz wszystko nagle cacy

 

nie twierdze, ze nie ma roznicy ale juz kilka razy rzucilo mi sie w oczy, ze te porownania do zwyklego obrazu pokazuja obraz strasznie pogorszony w porownaniu do tego co mozna osiagnac przy dobrej kabilibracji z tv bez hdr

No niestety tak jest dlatego nie nabierajcie się na bzdury, które mają zareklamować w jak najlepszy sposób hdr.

 

Przykładów nie trzeba daleko szukać np. FH 3 i jej rzekomy brak słońca w sdr  :yao:  :facepalmz:

 

Jak jednak widać nawet goście z hdtv się nabierają a im raczej nie wypada bo co to za znawcy.

 

giphy.gif

 

Zastanawiam się czy ten temat to początek dna czy osiąga już meritum  ?

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie posiadasz tv Sony.

 

Wiem, że boli ale zdanie nie zmienię a jak chcesz mi dawać minusy to śmiało ja mam na to wy(pipi)ane bo nie jestem dzieciakiem który plusami będzie się zachwycał.

Wolę napisać szczerze i tak jak jest.

 

 

 

Panowie (Gmeru szczególnie) prośba o pomoc. Planowany zakup 65' 4k + kozak HDr. Jakie modele? Sony Samsung?

Sony ma dużo lepszy obraz (jak nie grasz w trybie gra), ale gorszą płynność matrycy. Mowa o nowych modelach.

 

Co do HDR to poczekałbym aż coś w miarę konkretnego się pojawi aby zapewnić nam odpowiednie doznania. No chyba, że już chcesz coś zaatakować bo nie wytrzymasz to kupuj najwyższe modele od Sony i Panasonica. Samsunga nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się wczoraj ustawieniami i jestem zachwycony tym soniaczem. Obraz w Uncharted 4 dał mi takiego strzała w pysk, że spadłem z kanapy - no coś pięknego:)

 

Do gier ten model jest fantastyczny, ale telewizja i filmy z różnych źródeł już nie zachwycają z powodu wyraźnego braku płynności. Gdy kamera się przemieszcza, to obraz wyraźnie klatkuje. Takiego czegoś nie było nawet w moim zabytkowym szajsungu z wyłączonym upłynniaczem. Trochę szkoda, ale ja to w sumie olewam, bo ten TV potrzebny mi jest głównie do konsoli, a przy niej spisuje sie fenomenalnie :)))

Odnośnik do komentarza

Zobacz sobie jeszcze z właczonym Motionflow na Standard, zobaczysz różnice na tv i grach 30fps, niektórym to przeszkadza innym dodaje płynności. Na tym standard IL jakość znacząco wcale sie nie zwiększa, na tryb Płynny już troche tak.

 

Co muszą czuć osoby, które kupiły na początku roku tv 4K bez HDR, jak ktoś nie ma mega ciśnienia to chyba lepiej jeszcze chwile zaczekać na rozwój sytuacji i pierwsze rzetelne testy gier obsługujących HDR czy faktycznie jest to taki deal breaker i zupełnie nowa jakość.

Niebawem powinien być wysyp tytułów na Pro z HDR w multiplatformach, jedna Forza wiosny nie robi, gdzie cała gra nawet na zwykłych tv pieknie pokazuje zabawe światłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...