Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się  nad projektorem (epson eh-tw5300) a telewizorem w podobnej cenie. Ogólnie jestem przekonany do projektora tylko jak granie w fpsy (online) na dużym (90-100") ekranie, ma ktoś jakieś doswiadczenie, czy lepszy będzie telewizor 48", mając na uwadze  że będzie to urządzenie tylko do grania i oglądania seriali z laptopa kilka razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Ten Sony jest wspaniały, ale z tego co czytam ma wysoki input lag podczas trybu 4K i HDR (ale i tak mniejszy niż jego następca- XD9, w tym IL dochodzi nawet do 90ms!). Kompletnie nie rozumiem polityki Sony, przecież jak do tej pory konsole Sony + TV Sony to było najlepsze combo pod słońcem. Zaczynam się teraz grubo zastanawiać nad Samsungiem (np. KS9000- IL tylko 22ms), który nie ustępuje parametrom w obrazie od Sony. Sam mam Sony W855C i jest to szczyt fullHD i nie zamieniłbym na żadne inne fullHD. Ale widzę, że w erze 4K HDR, pod granie to chyba narazie Samsung jest liderem. No i cena na korzyść Samsunga.

Daj znać Iluck jak przetestujesz ten TV pod kątem IL. Gdyby nie to, brałbym go w ciemno!

 

I jeszcze ciekawi mnie czy rozmiar danego TV też wpływa na input lag (w sensie np. czy Samsung 55 KS9000 jest identyczny jak 78 KS9000). Mam nadzieję, że nie :)

Odnośnik do komentarza

Stare Info - dawno ten IL zostal aktualizacjami zmniejszony do 50 mls, podobnie jak w prypadku innych telewizorow Sony.

Jakbym mial wydawac na TV ponad 7 kola, to powaznie bym rozwazyl wstrzymanie sie i dolozenie tego 1000 zl do Oleda LG.

Ja przejsciowo jakis czas temu kupilem w koncu Panasonica DX750, 58 cali - warto raz na 7 lat zmienic telewizor, nawet gry SDR to inna jakosc, nie mowiac juz o HDR, bo musialbym sie z paroma osobami z forum przeprosic. xD

 

PS. Bardzo fajne ustawienia pewnie wiekszosci Panasonicow z Seri DX:

HDR Gaming

SDR Gaming

 

Wieczorami mimo 500 nitow trzeba zdecydowanie zmnijszac podswietlenie, nawet na true cinema ^^

 

Jak ktos ma jakikolwiek efect cloudingu warto przestawic adapcyjne sterowanie podswietlenia (automatyczna kontrola ciemnych obszarow) na chocby minimalne.

 

PS. czy na nowych telewizorach Sony mozna w trybie gry ustawiac rozne sceny, czy nadal jest jeden tryb gry? 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ogólnie, to jedna wielka beka te TV :)

HDR to nowość i cały czas się rozwija. 

Patrząc na obecne konsole, to wątpię w 4k na nowych konsolach. Tam będzie raczej 1080 i betonowe 60. 4k nie będzie pełne, tylko jakieś przewalone jak teraz na Ps4PRO.

Jak ktoś nie ma zamiaru kupować playera UHD, oglądać filmów 4k, to tak średnio to wypada w grach. 

 

Sony XD80 kosztował 4999, udało mi się sprzedać plazme Panasonica za prawie kafla więc TV mnie wyszedł 4k i zyskałem więcej cali 42<55. Jak nie ma ktoś ciśnienia albo ma się pocić to lepiej poczekać aż OLED stanieje, bo w zasadzie brak ramek i cieniutko robi robotę. 

 

Inna para kaloszy, że jak sobie puściłem zwierzątka na YT w 4k, to była petarda  :banderas:

Jak ktoś ma roczny TV czy dwuletni, to poczekać na obniżkę oledów :) Na koniec roku się sprawa wyjaśni z 4K w nowych konsolach. Ja np bardzo w to wątpię. Ale pożyjemy zobaczymy. 

No i jak easye napisał, jak ktoś chce wydać tyle hajsu na odpadającą ramkę w Samsungu czy inne odklejanki, to lepiej kafla dorzucić do LG OLED.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie, to jedna wielka beka te TV :)

HDR to nowość i cały czas się rozwija. 

Patrząc na obecne konsole, to wątpię w 4k na nowych konsolach. Tam będzie raczej 1080 i betonowe 60. 4k nie będzie pełne, tylko jakieś przewalone jak teraz na Ps4PRO.

Jak ktoś nie ma zamiaru kupować playera UHD, oglądać filmów 4k, to tak średnio to wypada w grach. 

 

Sony XD80 kosztował 4999, udało mi się sprzedać plazme Panasonica za prawie kafla więc TV mnie wyszedł 4k i zyskałem więcej cali 42<55. Jak nie ma ktoś ciśnienia albo ma się pocić to lepiej poczekać aż OLED stanieje, bo w zasadzie brak ramek i cieniutko robi robotę. 

 

Inna para kaloszy, że jak sobie puściłem zwierzątka na YT w 4k, to była petarda  :banderas:

Jak ktoś ma roczny TV czy dwuletni, to poczekać na obniżkę oledów :) Na koniec roku się sprawa wyjaśni z 4K w nowych konsolach. Ja np bardzo w to wątpię. Ale pożyjemy zobaczymy. 

No i jak easye napisał, jak ktoś chce wydać tyle hajsu na odpadającą ramkę w Samsungu czy inne odklejanki, to lepiej kafla dorzucić do LG OLED.

 

To wyjaśnij jeszcze raz po jaką cholerę kupiłeś TV z 4k. Będziesz na nim oglądał kablówkę w 720p?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, proste pytanie: Sony 75XD8 czy Samsung 75KS8000?

Samsung. Ale na twoim miejscu poczekałbym do kwietnia jak zostaną wycenione nowe modele i jaka będzie różnica w tym co oferują np. w temacie HDR. Poza tym po ogłoszeniu dat i cen nowych modeli ceny pójdą o 20/30% w dół.

 

Ja kupowałem w grudniu 2015 oleda LG eg910 - kosztował wtedy 9100.

 

W maju ten sam model kosztował już 6000 (w sieciówkach). Osobiście bardzo żałuję że nie poczekałem.

 

2016 przyniósł ciekawe modele i tak naprawdę jestem przez pośpiech generację w plecy - ani HDR ani 4K.

 

I na koniec: według tego co w relacjach z CES pisały różne portale w normalnych modelach (do 10k zł) należy spodziewać się skoku w temacie HDR nawet o kilkaset nitów.

Edytowane przez oddball66
Odnośnik do komentarza

To wyjaśnij jeszcze raz po jaką cholerę kupiłeś TV z 4k. Będziesz na nim oglądał kablówkę w 720p?

 

 

1. Sprzedałem starą plazmę której już dzisiaj nikt nie produkuje.

2. zyskałem więcej cali.

3. j/w- 4 tysie mnie kosztował 55 calowy nowy TV

 

Dlatego napisałem, że jak ktoś chce wydawać 7tysi na TV, a ma rocznego czy dwuletniego, to szkoda hajsu i lepiej poczekać. 

Ja mam XO S i mam dodatkowo player UHD, Ps4Pro nie posiada. W Polsce ktoś nadaje fullhd? 4k to już w ogóle abstrakcja. 

Czyli podsumowując kupno nowego TV dla funkcji HDR która jako tako raczkuje i się rozkręca. 4k podciągnięte w kilku grach na PS4Pro. I tutaj każdy musi sam sobie odpowiedzieć czy warto właśnie dziś kupić nowy. Nie każdy ma ochotę co półtora roku wymieniać TV. Tyle.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Jeszcze mi się nie spieszy, czekam właśnie do wiosny. A dlaczego Samsung, jakieś argumenty za/przeciw?

Input lag, najlepszy HDR w tej cenie, sprawnie działający soft (nie mam zaufania do android tv), model który podałeś nie ma problemów z wykonaniem tak jak ks7000. To chyba wszystko.

 

A ja bym poczekał tak z 4 lata aż bedzie 8K...

2-3 miesiące to nie 4 lata. Poza tym jest po targach CES i już wiadomo czego mniej więcej można się spodziewać w sklepach na wiosnę - dlatego warto czekać.

Edytowane przez oddball66
Odnośnik do komentarza

iLuck - HDR to nowosc, ale juz ryje banie, odpal RE bez HDR, albo FFXV ktore wyglada jak robione w 16 kolorach... Tez ciagle myslalem, ze to dopiero pierwsza generacja telewizorow, ale jak zobaczylem jak swieci 500 nitow, to jasnosc nowych ekranow przestala mnie jarac, szczegolnie jak ktos gra w nocy, gdzie podswietlenie i obraz i tak musisz przyciemniac gdy HDR zaczyna wypalac oczy. Trzeba byc tez lekkim freakiem technologicznym by wymieniac telewizory co 1,5-2 lata - sam zmienilem obecny po 7 i przy takim okresie roznice czlowiek nawet w kolorystyce i grach SDR odczuwa.

 

Co do gier to sie nie zgodze - PS4 Pro mialo byc za slabe, a popatrz jak dziala BF1, NBA 2K i FIFA w natywnym 4K (niedlugo beast mode), w niektorych grach nawet jak rozdzialka jest ciut wyzsza to tez to widac. Pare miesiecy temu nikt w ogole o 4K nie mowil, "technologia przyszlosci", PS4 Pro byo specyfikacyjna beka i jak wszystko szybko sie potoczylo ? Dlatego nie skreslalbym jeszcze mocniejszych konsol jako contentu 4K.

 

Co do kablowki - myslalem, ze bedzie gorzej a jedyny lekki zawod to pilka nozna, gdzie kamery nijak maja np. do tych ktore transmituja NBA, tenisa czy boks. Jak brakuje Ci contentu 4K, HDR to polecam Netflixa - raz sprobujesz i juz nigdzie indziej serialu nie bedziesz chcial ogladac  ;)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma co czekać do us.ranej śmierci, tylko w tym roku przestawić się na 4K HDR. Faktem jest, że jest to nowa generacja telewizorów. Może przeskok nie jest taki jak z CTR na HD, ale jest duży. Ci co będą czekać i tylko badać rynek będą się ślinić do gazetki PE opisujących, zajaranych Zgredów nowe gry puszczone w HDR. Jeśli TV ma ponad 500 nitów to trzeba brać TERAZ i koniec, bo tak to będziesz czekał na 700 nitów, potem za rok na 900 nitów, za 3 lata na 1500 nitów a potem umrzysz i gónwo zobaczysz :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma co czekać do us.ranej śmierci, tylko w tym roku przestawić się na 4K HDR. Faktem jest, że jest to nowa generacja telewizorów. Może przeskok nie jest taki jak z CTR na HD, ale jest duży. Ci co będą czekać i tylko badać rynek będą się ślinić do gazetki PE opisujących, zajaranych Zgredów nowe gry puszczone w HDR. Jeśli TV ma ponad 500 nitów to trzeba brać TERAZ i koniec, bo tak to będziesz czekał na 700 nitów, potem za rok na 900 nitów, za 3 lata na 1500 nitów a potem umrzysz i gónwo zobaczysz :D

 

 

Ja bym czekał na obniżkę oledów :) 

Odnośnik do komentarza

Ja już na nic nie czekam bo mam tv 1080p który idealnie sprawdza się do telewizji i filmów na blu ray a do gierek jest wręcz fantastyczny . Bloodbornik czarniusieński hehe . Model budżetowy ale jaki . Za 5-7 lat jak będę wymieniał to już pewnie 3d i hdr nie będzie tylko coś nowego . No i czy te oledy jeszcze będą klepać bo taki LG EG910V na dziś to świetna opcja dla mnie gdybym potrzebował nowy tv .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...