Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Aby było prościej: 4K 60hz 4:4:4 10-bit nie jest możliwe ze względu na ograniczenia samej specyfikacji HDMI.


4K 30Hz 4:4:4 10-bit jest możliwe i to max co można przesłać po kablu. Na więcej nie ma po prostu miejsca.

 

 

Teraz powinno być czytelnie.

Jestem skacowany i muszę się zastanowić cztery razy aby dobrze to sformułować ale teraz jest już ok.

Edytowane przez M.Bizon24
Odnośnik do komentarza

Nie wiem o jaki problem wam generalnie chodzi bo wiekszosc postow to jakies szczekanie, ale zmiana z 4:4:4 do YUV420 wcale nie oznacza, że nagle widzimy mniej kolorów. Zakres YUV420 można przekształcić bez problemu do RGB i na odwrót.

 

Tutaj wycinek, który jest bardzo ważny:

 

 

 

Y′UV is not an absolute color space. It is a way of encoding RGB information, and the actual color displayed depends on the actual RGB colorants used to display the signal. Therefore a value expressed as Y′UV is only predictable if standard RGB colorants are used (i.e. a fixed set of primary chromaticities, or particular set of red, green, and blue).

Furthermore, the range of colors and brightnesses (known as the color gamut) of RGB (whether it be BT.601 or Rec.709) is far smaller than the range of colors and brightnesses allowed by Y′UV. This can be very important when converting from Y′UV (or Y′CbCr) to RGB, since the formulas above can produce "invalid" RGB values – i.e., values below 0% or very far above 100% of the range (e.g. outside the standard 16-235 luma range (and 16-240 chroma range) for TVs and HD content, or outside 0-255 for standard definition on PCs). Unless these values are dealt with they will usually be "clipped" (i.e., limited) to the valid range of the channel affected. This changes the hue of the color, so it is therefore often considered better to desaturate the offending colors such that they fall within the RGB gamut.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jakby komuś było mało:

 

HDMI 2.0 supports the Rec. 2020 color space

HDMI 2.0 can transmit 12-bit per sample RGB at a resolution of 2160p and a frame rate of 24/25/30 fps or it can transmit up to 12-bits per sample 4:2:2/4:2:0 YCbCr at a resolution of 2160p and a frame rate of 50/60 fps

 

HDMI-color-spaces.png


Generalnie chodzi o to, ze powinniscie obaj zamknac japy bo ku rwa klocicie sie o jakies telewizory. Kazdy kupil to co chcial albo to co mogl i najlepiej aby tak to zostalo.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie górną granicą jest pewnie 30ms, przekonam sie jak potestuje LG B6 o ile pojawi sie u nas w końcu update, który obniża laga w tym modelu do tego poziomu (w US dostępny od miesiąca)

Juz kupiles? Bo jezeli jestes jeszcze przed to polecalbym jednak serie C, zerowa roznica w cenie a zupelnie inny procesor. Seria B ma jednak problemy z IL i co wyjdzie nowy soft, to psuje cos innego. A to trybi gry nie ma, z nowym softem skolei SDR psuja, do tego od poczatku w B IL jest niestabilny i skacze.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Seria C ma zakrzywiony ekran, a z doświadczenia wiem, że mi to przeszkadza. Ma wprawdzie 3D ale nie lubię tego efektu, więc żaden deal breaker.

 

Co do input laga to seria B faktycznie ma innego procka, ale w stanach po updatach C,E,G ma 34ms a B 28ms. Dodatkowo lag nie "pulsuje" w B tak jak w przypadku tamtych modeli (wzrasta czasem o 10/15ms z niewyjaśnionych powodów).

 

Najniższy model z taką samą jakością obrazu, z niższym lagiem i najniższą ceną. Same plusy.

Odnośnik do komentarza

Seria C ma zakrzywiony ekran, a z doświadczenia wiem, że mi to przeszkadza. Ma wprawdzie 3D ale nie lubię tego efektu, więc żaden deal breaker.

Co do input laga to seria B faktycznie ma innego procka, ale w stanach po updatach C,E,G ma 34ms a B 28ms. Dodatkowo lag nie "pulsuje" w B tak jak w przypadku tamtych modeli (wzrasta czasem o 10/15ms z niewyjaśnionych powodów).

Najniższy model z taką samą jakością obrazu, z niższym lagiem i najniższą ceną. Same plusy.

Tyle ze ta aktualizacja do B w trybach sdr nagle psuje IL i jest 70mls. C ma tak zakrzywiony ekran, ze prawie tego nie widac. Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Coś Ci się chyba pomyliło:

 

1080p @ 60Hz Show Help

: 27.6 ms

1080p With Interpolation Show Help

: 53.3 ms

1080p @ 60Hz Outside Game Mode Show Help

: 54.3 ms

1080p @ 60Hz @ 4:4:4 Show Help

: 62.9 ms

4k @ 60Hz Show Help

: 27.8 ms

4k @ 60Hz @ 4:4:4 Show Help

: 70.9 ms

4k @ 60Hz + HDR Show Help

: 28.5 ms

4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR Show Help

: N/A

Zakrzywienie w C jest takie jak w EG910V i w nim mi właśnie to przeszkadzało. Nie jakoś bardzo, ale wizualnie po prostu nie podoba mi sie coś takiego.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Chciałem już kupować Sony K800X, ale gdzieś wyczytałem, że obraz się robi szarawy po włączeniu HDR np grając w Uncharted 4. Czy tak jest naprawdę jak ktoś ma ten model. Co polecacie do PSPro i Xboxa S, chcę wydać do 1000£, czyli jakieś 5000PLN. Dzięki

Edytowane przez Sqtr78
Odnośnik do komentarza

Jesli zna sie podstawy obslugi wyszukiwarki google na poziomie kostkomeduzy latwo znalesc jakies rankingi gdzie masz input lagi w kazdej wersji odbierania obrazu.

 

Brawo. Niestety bardzo dużo modeli nie ma tego typu testów. Przynajmniej tych Full HD, bo takiego szukam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...