Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

no tylko sprobuj wygooglowac awarie matrycy w pansonicu vs wykonanie samsunga xD Zreszta na forum jestes jedynym juz chyba, ktoremu matryca sie jeszcze nie rozczelnila - oby tak zostalo. Wazne ze w tym roku sporo modeli ze sredniej polki zapowiada sie jeszcze lepiej niz Samsungi z zeszlego roku - nie tylko pod wzgledem wykonania!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No dla mnie czy dla Ciebie to raczej mało ważne bo mamy już nowe TV. Ja nawet już nie czytam testów, parametrów nowości (wrócę do tego przed kolejną zmianą). Teraz mam wsio co chciałem czyl hdr, 4k, szeroki gamut i maga niski IL. Kolejny ekran mam zamiar kupić min. za 4-5 lat. No chyba, że mi wcześniej obudowa odpadnie xD

 

ps No co ty tu na forum pełno osób ma te KS7000 (nawet kilku do mnie pisało o ustawienia) i rozklejanie kojarzę u grzybiarza i Insa (blant ma inny model).

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

i tez mu sie rozkleil ^^ Same here - u mnie kolejna wymiana to juz bedzie OLED.

Co do serwisu rowno tydzien czekalem na nowa matryce, nie moglem sie jednak z Panami spotkac w ta srode, wiec w piatek bedzie wymiana - ciekaw jestem jej bardzo.

 

Czy ktos z Panasoniciem moglby cos dla mnie sprawdzic, bo nie wiem czy mam juz takie dziury w glowie czy cos po(pipi)ilem znowu - jak ustawie dla HDMI 1 np kinowy i podswietlenie 70, przelacze na HDMI 2 to tez w kinowym mam podswietlenie 70... Zmienie na HDMI 2, zmienia mi sie na 1 - tak bylo od poczatku?

 

Podobnie tez jak dam np intesywne kolory na wlaczony to przestawia mi sie na obu wyjsciach.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej się zastanawiam czy na serio nie rzucają gorszego towaru na wsch. Europę, co jest faktem jeśli chodzi o supermarkety. Kilku znajomych ma tu w Londynie ten sam tv co ja i nikomu się nie rozkleił, na forach nic. W sklepach nie słyszeli,w recenzjach nic. Google ni ma, po wpisaniu Samsung KS7000 body issues, problems itp.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

xD no ladny ciemnogrod tam u was na zachodzie.

Tak sobie mysle, ze te problemy z ustawieniami poszczegolnych HDMI moga tez sie brac z uszkodzonej matrycy. Albo ustawienia domyslne gdzies mi cos przestawily - dzisiaj ma dzwonic serwis to zapytam.

 

EDIT: bo chyba ARC nie ma na to zadnego wplywu, prawda ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja cały czas czekam z  zakupem i jak zwykle ciężko jest mi coś wybrać. Niestety LG 65B6 za 12.5K już mi sprzątnięto sprzed nosa jak oczekiwałem na update z HDR Game Mode (pojawił się dziś) =/ Rozważam teraz 2/3 opcje:

 

1. Samsung 65KS9500 - do grania bajka, FALD ze świetnym HDR'em, niestety zakrzywiony, ale nie sklejany na szczęście ;)

2. LG 55B6 - czerń boska, ale nie tak jasny, a tryb gry gry trochę gorszy, ale zdecydowanie tańszy od poz.1 i 3

3. LG 55C7 - tutaj niewiadomo, zaraz pojawią się recki

 

Więcej u mnie grania niż oglądania i zaczynam się skłaniać ku pierwszej opcji. Poczekam na recki i cenę C7, ale chyba wezmę KS9500. 

 

PS. Odkopię starszego posta:

 

Daj znać, bo jestem ciekaw czy przedział wpływa na widoczną różnice.

 

Wprawdzie nie testowałem XD800 ale sprawdzałem Rocket League na LG E6 gdzie jest lag na poziomie 34ms i było to dla mnie odczuwalne zdecydowanie po przesiadce z 21ms. Grać się dało i pewnie człowiek by się przyzwyczaił ale różnica jest zdecydowana.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Jak już patrzymy na najwyższą półkę, to ja bym dopłacił i wziął ZD9 (65" można już wyrwać za ok 17 tyś). Z tego co czytam, ci co kupili są zachwyceni. Tam wszystko jest doskonałe- czerń, HDR, wygląd, 3D- dwie pary okularów dostajemy w kartonie z TV! (być może ostatni dobry TV z 3D- a ja mam blisko wypożyczalnie DVD/BD i pełno nowości wychodzi w 3D), super do sportu (120hz). W parze z odtwarzaczem UHD (np. nowy Sony UBP-X800) i filmami UHD (nowości tańsze niż gry) to już w ogóle kosmos.

Tylko drogo, no ale kto ciężko pracuje ten ma :P

Odnośnik do komentarza

XE90 65cali w podobnej cenie co KS9500, a ten drugi ma lepszy local dimming, hdr i input lag, tak więc odpada. XE93 nie widziałem testów ale jest droższy i chyba nie jest to FALD.

EDIT:

Jednak sam wrzucałem test XE93 nawet :P

 

 

-6690:1 contrast ratio

-Near Z9D brightness
-76 edge lit zones
-43ms lag in game mode
-4k hdr 25ms

 

Lepszy HDR, dwa razy mniej stref przygaszania przez co często szare otoczenie zamiast czarnego w HDR, dwa razy gorszy IL w 1080p (Wii U, Switch, starsze konsole) w  w porównaniu do KS9500. Dodatkowo 3.5tysia droższy soniak. Też odpada. Cała nadzieja w LG C7 :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ins ma rację. Niestety to częsta przypadłość w KS. Z drugiej strony nie ma tez co wyolbrzymiać problemu. Mam kilku znajomych, którzy KS posiadają (i to od kilku miesięcy) i z obudową wszytko w należytym porządku jest.
Niektórzy bronią serii twierdząc, że firma poszła po kosztach, ale za to odbiło się to na cenie produktu. Niby racja, niemniej Panasonic w serii 7/8** CX/DX oferuje zbliżoną jakość wyświetlanego obrazu co KS 7/8**, cena jest podobna, a wykonanie o niebo lepsze. Poza tym wydając 6900 zł za tv. jednak oczekujesz, że nie będziesz musiał go po kilku miesiącach reklamować, bo coś tam jest z nim nie tak.

Pamiętaj jednak, że wady budowy, to często element losowy. Ja kilka miesięcy temu miałem nabyć DX900. Nie zdecydowałem się tylko dlatego, że ekran nieco odchodził od obudowy. Niby nic wielkiego, ale skoro w niższym modelu Panasa się tak nie dzieje, bądź w wieloletnim szarpie, to w flagowcu na 16 tys. tym bardziej jest to niedopuszczalne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ewidentnie matryca musiala byc krzywa, tez sie zdarza - pamietam ze jeszcze niedawno ktos tu wklejal zdjecie nowego Soniaka X93 65 cali, ktory byl ewidentnie krzywy - dziwie sie ze ludzie takich bubli po prostu nie zwracaja.

 

EDIT: czy ktos na forum ma jeszcze Panasonica DX750 ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No nie liczylem na Twoja pomoc szczerze mowiac xD - ale jak mozesz sprawdzic (w sumie wystarczy jakikolwiek model z zeszlego roku), bo zastanawiam sie czy nie mam tez uszkodzonej elektroniki. 

Chodzi mi o test trybow, bo na 90% bylem przekonany ze wcześniej pod kazdym HDMI moglem ustawic sobie dany tryb w calkowicie rozny sposob.

np. HDMI 1 - tryb Kinowy z podswietleniem 100

ale juz HDMI 2 - tryb Kinowy mial byc z podswietleniem 30.

 

a teraz zapamietuje mi na wszystkie - jak zmienie raz, to na kazdym wyjsciu mam to samo w danym trybie...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Recka Sony XE9305:

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e

 

Wygaszanie stref w tym krawędziowcu lepsze niż w FALDzie XE9005. Dodatkowo jasność na zayebistym poziomie, HDR pewnie oczy wypala :) Lag w 4K świetny (25ms), niestety w 1080p już niezbyt dobry (42ms).

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nie liczylem na Twoja pomoc szczerze mowiac xD - ale jak mozesz sprawdzic (w sumie wystarczy jakikolwiek model z zeszlego roku), bo zastanawiam sie czy nie mam tez uszkodzonej elektroniki. 

Chodzi mi o test trybow, bo na 90% bylem przekonany ze wcześniej pod kazdym HDMI moglem ustawic sobie dany tryb w calkowicie rozny sposob.

np. HDMI 1 - tryb Kinowy z podswietleniem 100

ale juz HDMI 2 - tryb Kinowy mial byc z podswietleniem 30.

 

a teraz zapamietuje mi na wszystkie - jak zmienie raz, to na kazdym wyjsciu mam to samo w danym trybie...

Kumpel sprawdzal w Saturnie na DX 710 i DSU501 - wszedzie tryby sie zapamietuja wspolnie dla wszystkich wyjsc.

Nie wierze po prostu - nie widze nigdzie opcji jak to mozna je rozdzielic, jezeli nie ma, to oficjalnie  :dynia:

 

5 trybow do 4 portow HDMI xD

Brak wsparcia dla dzwieku DTS

Coraz wiecej minusow.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

easye a nie masz czasem gdzies takiej opcji by te ustawienia kopiowały się na każde źródło sygnału? W Samsungach i LG jest coś takiego i moze po prostu masz tą opcję włączoną.

 

Dopiero tera doczytałem, że nie widzisz takiej opcji =/

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

no tez jej szukalem z 2h i nie moglem znalezc, teraz TV znowu jest w serwisie niestety, bo matryca z jaka dzisiaj przyjechali to byl BANAN. Powaznie - w 1 miejscu po prostu byla krzywa, widac to bylo najlepiej od gory. 
Chlop sam sie zdziwil jak zamontowal. Patrze na niego i mowie - no CURVED, tylko nie w ta strone co trzeba xD
Powiedzial, ze cos takiego nigdy wczesniej mu sie nie zdarzylo, przeprosil i tym razem zabral telewizor, by na poczatku przyszlego tygodnia wrocic z normalna matryca. 
Poprosilem go by z kolegami sprawdzil ta opcje, bo sam nie wiedzial do konca, zwłaszcza ze czasami nawet w menu serwisowym cos moze byc przestawione.
 
EDIT: podobno tryb 'ustawienia wlasne' jako jedyny znajomemu na DX 780 zapamietuje rozne ustawienia na roznych wyjsciach HDMI. Wciaz troche dziwne - 4 globalne ustawienia i tylko 1 do zmian ?
Na to chyba wyglada - wg instrukcji:
 
Tryby obrazu (Dynamiczny/Normalny/Kinowy itp.): wybór ulubionego trybu obrazu dla każdego wejścia.
Ustawienia własne: ręczne dostosowywanie każdej pozycji menu w celu uzyskania preferowanej jakości obrazu.
 

Ja cały czas czekam z  zakupem i jak zwykle ciężko jest mi coś wybrać. Niestety LG 65B6 za 12.5K już mi sprzątnięto sprzed nosa jak oczekiwałem na update z HDR Game Mode (pojawił się dziś) =/ Rozważam teraz 2/3 opcje:
 
1. Samsung 65KS9500 - do grania bajka, FALD ze świetnym HDR'em, niestety zakrzywiony, ale nie sklejany na szczęście ;)
2. LG 55B6 - czerń boska, ale nie tak jasny, a tryb gry gry trochę gorszy, ale zdecydowanie tańszy od poz.1 i 3
3. LG 55C7 - tutaj niewiadomo, zaraz pojawią się recki
 
Więcej u mnie grania niż oglądania i zaczynam się skłaniać ku pierwszej opcji. Poczekam na recki i cenę C7, ale chyba wezmę KS9500.

Szczerze to nie rozumiem jak mozna zastanawiac sie nad LCD a Oledem majac budzet ponad 10 tys zl. Co z tego ze Oled nie tak jasny jak czern powoduje ze kolory wygladaja 100 razy lepiej.

9500 vs LG Oled zdjecie z filmu porownawczego HDTV:

QcDQbm2.jpg

a daj pan spokoj!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Trzeba było screena wrzucić jak ktoś stoi z aparatem za telewizorem najlepiej xD Zdajesz sobie sprawę, że na wprost będzie się to zupelnie inaczej prezentować ? Oglądałem to porównanie, ale ty chyba nie. Nie chodziło w nim o wizualne pokazanie jakości obrazu tylko tłumaczyli w nim jak prezentuje się HDR na obu telewizorach, czego również nie widać na filmie. Eh easye ogarnij się. Jak chcesz się bawić w jutuba to tutaj masz lepiej to pokazane: 

 

 

KS9590 to nasz KS9500, a LG E6 ma dokładnie tak sam panel jak LG B6, jakość obrazu identyczna.

 

Teraz co do tego, że nie rozumiesz czemu mam taki dylemat. No więc więcej gram niż oglądam dlatego wybór TV nie jest taki prosty. Gdybym miał brać pod uwagę tylko filmy to OLED już by u mnie stał w domu. No ale dochodzi kwestia grania i tutaj już nie jest to takie oczywiste. Jak już nie raz pisałem miałem wcześniej OLED'a od LG i tryb gry był w nim fatalny. Jakość obrazu była gorsza od mojej plazmy Panasa GT60 i poprzedniego LCD czyli Samsunga KS7000. Mając to w pamięci poszedłem testować LG B6 pod tym względem i jest lepiej, ale nadal nie idealnie. LG B6 w trybie gry nie ma możliwości ustawienia balansu bieli i gammy, a to są cholernie ważne opcje ustawień obrazu. Tak jak normalnie nie interesuje mnie lag w trybie PC, tak w przypadku OLED'a jest to istotne bo w nim właśnie można wszystko sobie poustawiać wg uznania. Niestety B6 ma IL na poziomie 70ms w tym trybie więc tak nie poprawie obrazu. Dodatkowy minus B6 jest taki, że jak podłączy się do TV coś poprzez bluetooth'a (słuchawki, soundbar) to nie ma możliwości odpalenia trybu gry. No i oczywiście dochodzi kwestia cali czyli 65vs55, ale jest mniej istotna niż to o czym pisałem. Ostatnie dwa miesiące siedzę i non stop czytam na temat obu telewizorów, w oczekiwaniu na LG C7, które jak mam nadzieję będzie w dobrej cenie i pozbędzie się bolączek zeszłorocznej serii. 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...