Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli szykuje sie do zmiany tv, wypadłem z tematu o telewizorach, co teraz jest dobrego i warto zainwestować pieniądze ? konieczność to niski input lag oraz dobry HDR, myśle nad LG B6 55" bo cena całkiem znośna, recenzje rownież dobre zbiera czy w tych pieniądzach moge dostać cos lepszego ?

 

Cena jakiej nie chce przekroczyć to 7000

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Czy lepszego kwestia gustu - mozesz dostac telewizor ktory jasniej swieci, ma jasniejszy HDR, moze lepszy uplyniacz, ale skolei zgasisz w nocy swiatlo i mozesz zobaczyc nierówne podsiwetlenie matrycy, clouding i inne (pipi) znane z technologii LCD. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

B6 będzie świetnym wyborem, kubson, choć o kilkaset zł przebijesz nim budżet. Spokojnie możesz swoje oczy zwrócić w kierunku niezwykle uznanego Sony XD93, który w 55" kosztuje niecałe 6900zł.
Warto zaznaczyć, że tv. zbiera świetne oceny. Pierwszy przykład z brzegu:

https://www.avforums.com/review/sony-kd-55xd9305-ultra-hd-4k-hdr-tv-review.12266

Ewentualnie od naszej ekipy:

https://hdtvpolska.com/sony-xd93-kd-65xd9305-test-uhd-4k-trilumin/

Jak nie chcesz się przebijać przez ścianę tekstu, podpowiem 9/10 - bardzo polecany.
Ewentualnie coś z nieco niższej półki, ale w 65 calach. Różnica w jakości obrazu znowu nie będzie aż tak kolosalna, a ta przekątna jest :good2: No i w siedmiu tysiącach się zmieścisz. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

kubson z tego co pamiętam mieszkasz w uk? Zeszłoroczne oledy od lg chodzą tutaj po 1500 funtów a w Currysie często jest promocja -100 funtów albo nawet -10% wtedy taki oled to wydatek rzędu 1350-1400 funtów.

http://www.hotukdeals.com/deals/lg-oled55c6v-smart-3d-4k-hdr-55-curved-oled-tv-2m-hdmi-cable-1-403-99-code-tv100a-2724674?page=2#comments

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

bylem jeszcze przed zamknieciem w sklepie i chlop nakrecal mnie na Samsunga MU6400, MU6500 lub MU7000 ale chyba juz lepiej isc w Lg nie ewentualnie samsung ks ? 

 

nie ma chyba nic gorszego niz wybor tv bo im wiecej sie czyta tym wiekszy metlik w glowie xD

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Nawet nie masz co myśleć o serii MU, jest gorsza od zeszłorocznych KS'ów. Nawet wyższy model Q7 nie jest lepszy od nich. Ja zdecydowanie polecam jednak OLEDa, ja swoim B6 jestem zachwycony. No chyba, że planujesz korzystać z TV w ostro nasłonecznionym pomieszczeniu.

 

PS. Nie licząc świetnego hdtvtest.co.uk polecam sprawdzić również rtings.com.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

bylem jeszcze przed zamknieciem w sklepie i chlop nakrecal mnie na Samsunga MU6400, MU6500 lub MU7000 ale chyba juz lepiej isc w Lg nie ewentualnie samsung ks ? 

 

nie ma chyba nic gorszego niz wybor tv bo im wiecej sie czyta tym wiekszy metlik w glowie xD

Mając takie fundusze nawet bym się Kubson nie wahał i brał tego OLEDA od LG.

Świetny telewizor z najlepszą matrycą na rynku. Dodatkowo ciągłe wsparcie LG (pokazali pat(pipi)ąc ostatnie serie i obniżając znacząco IL).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Widzę że na tapecie temat zakupu tv w uk więc się podkleję bo też szukam. Tylko w niższym pułapie, mam mały pokój i potrzebuję coś 40-43". Pytanie czy jest sens. Kolejna rzecz to czy pod taki tv warto się interesować ps4 pro czy casual. 

 

Jestem zupełnie nie w temacie aktualnie także prosiłbym o jakieś sensowne podpowiedzi bez śmieszkowania koledzy :lapka:

Odnośnik do komentarza

LG Oled B6 w wersji 65 calowej będzie dostarczony w sobotę :) dzięki Panowie za liczne odpowiedzi odnośnie samego TV i generalnie namówienie mnie nie na wersję 55 a 65 cali. Poprzedni TV sony 55 już sprzedany, opiszę wrażenia niedlugo po przetestowaniu.

 

Mam jeszcze tylko pytanie do Easy i Insa, jakie ustawienia macie żeby faktycznie dawało to po oczach i było najrozsądniejsze?

Odnośnik do komentarza

Oki, dzięki wielkie będę wdzięczny za ustawienia i czy są jakieś demka technologiczne do pobrania w pełnej jakości? Kiedyś była taka stronka ale nie pamiętam jak się nazywała :) oprócz tej: http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=lg bo tą znam

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Daruj sobie te demka technologiczne, serio piszę.

One wyglądają genialne na każdym telewizorze i nie służą za dobre porównanie. Później włączysz Netflixa 4K z 15.26 Mbps (filmy BD UHD na płytach mają średni bitrate w okolicach 60 Mbps) i się zawiedziesz mocno.

 

Najlepszy sposób sprawdzania możliwości telewizora to oglądanie takiego materiału jaki na co dzień oglądasz, czyli bliższy FHD, ewentualnie 4K ale Netflixowy / Amazonowy, chyba, że faktycznie zamierzasz w większym procencie oglądać filmy z płyt BD UHD.

 

Mogę włączyć na YT szereg dem i wyglądają cudownie i na Philipsie rodziców, którego akurat największemu wrogowi bym nie polecił i na swoim Samsungu KSie, tylko nic z tego nie wynika właśnie, bo tak naprawdę inne materiały się ogląda.

Edytowane przez Qkulka
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś już zaktualizował KS7500 do nowej wersji (1180) ?

TV wykrywa mi nowy firmware przez autoupdate ale po chwili od rozpoczęcia pobierania pojawia się komunikat o błędzie CURL28 (radzą skontaktować się z dostawcą internetu).

 

W downloadcenter samsunga nie ma w ogóle serii 7 z 2016. Wyszukiwanie po numerze modelu też nic nie daje. 

Da się jakoś z tym poradzić czy samsung ma burdel u siebie? ;-)

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś już zaktualizował KS7500 do nowej wersji (1180) ?

TV wykrywa mi nowy firmware przez autoupdate ale po chwili od rozpoczęcia pobierania pojawia się komunikat o błędzie CURL28 (radzą skontaktować się z dostawcą internetu).

 

W downloadcenter samsunga nie ma w ogóle serii 7 z 2016. Wyszukiwanie po numerze modelu też nic nie daje. 

Da się jakoś z tym poradzić czy samsung ma burdel u siebie? ;-)

 

http://www.samsung.com/pl/support/model/UE55KS7500SXXH

Odnośnik do komentarza

A  tak z ciekawości jeżeli ktoś sie w ogóle orientuje:

 

4k hdr przynajmniej na średnim poziomie w miarę przystępnej cenie. Sony z zeszłego roku to warte zastanowienia się zaczynają od serii XD800 i dalej. Samsungi seria Ks, Panasonic-dx750 i wyżej. A jak z pozostałymi producentami? Philips? Lg (nie licze oleda)?, Sharp? mają coś ze średniej półki odpowiadającej tym modelom, które wymieniłem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...