Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest tak, że obraz jest nieczytelny. Jak najbardziej można ustawić a nawet powinno się gammę i jasność, włączyć kontrast dynamiczny na niski/średni i jest całkiem OK. To wciąż OLED z pięknymi czerniami i kolorami bez jakiegokolwiek wylewania się podświetlenia. Po prostu jak się przełącza na standard czy vivid to widać ile matryca więcej potrafi i szkoda, że game jest przyciemniony w porównaniu z nimi. Słabe to jest.

 

A co do tego YT Ins to nie wiem, czy update appki naprawiał tamten problem. Ludzie czekali na update oprogramowania i po nim pisali, że się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Ins napisał:

Jakiś czas temu pisałem tutaj by nie robić update'ów w OLEDach. Ja u siebie siedzę na starym sofcie bo wiem, że nowy ma gorszą czerń jakimś cudem. Na innych modelach właśnie podobno przyciemniło HDR w trybie gry.

 

Mam najnowszy soft w b6 nie zauważyłem by coś się zmieniło... 

 

Tomek, na pewno HDR na LCD zrobi większe wrażenie, gorzej jak wrócisz z nim do domu i w nocy jednak okaże się że trafiłeś na matrycę z bardzo widocznym cloudingiem. Wtedy to już w ogóle jest mogiła. Seria 6 też przy włączonym HDR Gra ma na stałe włączone oszczędzanie energii na minimum. Pisałem o tym. Próbowałeś Raven_raven ten dynamiczny kontrast ustawić? 

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

aż odpaliłem wczoraj jakąś grę aby spojrzeć o co ta afera. Imo, może delikatnie ciemniej, ale na pierwszy rzut oka tego nie zauważyłem, raczej poczułem, bo paru minutach grania tak mnie oczy nie bolały jak wcześniej, może to być też również wyniki sugestii albo mój wzrok już przywykł. W każdym razie, jakbym nie przeczytał o tym to bym nie zauważył. Raven musi być ostro przeczulony i chyba lubi grać w okularach przeciwsłonecznych. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Tomek P. napisał:

Ja się wstrzymałem z zakupem do niedzieli. Pójdę i jeszcze raz pobawie się soniakiem. Zobacze te ustawienia co pisał bloody_gipsy i wtedy podejmę decyzję

 

Daj znać jak poszło. Przewertowałem internety i faktycznie nowy update obniżył jasność przy hdr w trybie gry. Teraz pytanie na jakim firmware stoi oled w sklepie,  bo moze sie okazac,  ze na starym i bedzie roznica miedzy sprzetem w domu,  a tym w sklepie. Bullshit straszny,  ewentualnie można pokombinować z downgradem do starego fw. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.12.2017 o 20:22, Tomek P. napisał:

Boję się tylko, żeby przy 65 kablówka mi paćki z mózgu nie zrobiłaemoji5.png

To  jest najzabawniejsze w tym deblizmie 4K :D

 

4K zdecydowanie pogarsza jakość obrazu, bo siedząc we właściwej odległości dla 4K siedzi się za blisko dla 1080p i drastycznie za blisko dla SD więc większość oglądania wygląda dennie (tak jak youtube 360p nie warto oglądać na pełnym ekranie tuż przy nim, gdy w małym okienku jest OK). Ciekawe czy znajdą się szaleńcy siadający we właściwej odległości :) czyli ciągle przesiadający się. Bo tych co siądą (na stałe) w odległości właściwej dla SD będzie ogromna większość (ot mało kto chce mieć TV na środku pokoju).

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
Godzinę temu, Arek_ napisał:

Ciekawe czy znajdą się szaleńcy siadający we właściwej odległości :) czyli ciągle przesiadający się. Bo tych co siądą (na stałe) w odległości właściwej dla SD będzie ogromna większość (ot mało kto chce mieć TV na środku pokoju).

Jest tutaj kilka takich osob. Jeden to sie nawet do 4K musi przesiadac.

Przykro mi, ale to znawcy tematu.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Tomek P. napisał:

Ja się wstrzymałem z zakupem do niedzieli. Pójdę i jeszcze raz pobawie się soniakiem. Zobacze te ustawienia co pisał bloody_gipsy i wtedy podejmę decyzję

Zobacz też temperaturę barw bo czasem te tv mają w trybie gry dziwne ustawienia. Ja tam gram na neutralnej ale może ty wolisz jakieś inne ustawienia.

Odnośnik do komentarza

Ok, faktycznie tryb gra w hdr jest wyraźnie ciemniejszy od innych trybów, mocno dziwne to. Niezauważylem, bo po updatecie zmienił mi się tryb na standardowy który świeci mocno, i generalnie teraz na tym trybie zostaje bo obraz wygląda w nim najlepiej, jest jasno, soczyście, nie mam jak zmierzyć input laga, ale go nie odczułem więc jest ok.

 

pewnie coś zwalili i w kolejnej aktualizacji może to zmienią. Co za czasy, po co zmieniać coś co było bardzo dobre? 

Odnośnik do komentarza

Tryb standard ma coś koło 60ms input laga, no nie po to się kupuje TV z rzekomo niskim lagiem, żeby go potem sobie do takich kosmicznych wartości podbijać :). Zobaczę, może da się tak grać, ale IMO to jest półśrodek.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy aktualnie wybór w cenie

2-3k : Sony Xe7005

3-4 k : Samsung mu7002 (może mieć różne oznaczenia na polskim rynku 7042/7052/7072)

5-6 Sony Xe 9005

i trochę ponad 6k jeden z najlepszych tv 2017 roku. 55xe9305. Na pewno lepszy dla graczy niż jakikolwiek OLED.

Odnośnik do komentarza

Taaa XE90 (mam na myśli 49') w komplecie z vertical bandingiem ... Nie słuchajcie takich bzdur, JA tak zrobiłem słuchając zwykłych leszczy na kilku forach i miałem jazdę ze zwrotami i czekaniem na kasę.

Bierzcie przez neta i testujcie, każdy aspekt, coś nie tak = zwrot. To jedyna szansa na bycie zadowolonym z zakupu.

Odnośnik do komentarza

Panocki potrzebna pomoc. Potrzebuje zakupić 32" Full HDka i padło na 4 opcje - 3 TV i 1 Monitor z funkcją tv. TVik/Monitor ma spełniać dwie funkcję: 90% gry, 10% filmy. 

 

Samsung 32K5600 lub Samsung UE32M5602

 

Sony KDL-32WD750

 

Philips 32PFS6402/12

 

Monitor SAMSUNG Curved LV32F390FEWXEN

 

Czy ktoś posiada lub posiadał jeden z tych produktów i jest w stanie co nieco więcej powiedzieć niż co czytam na necie? Wiadomo, w marketach znajdę większość z nich ale przez te pseudo dema lecące 24/7 nie za bardzo sprawdzę adekwatność obrazu do tego co będzie na chacie. Najbardziej zastanawia mnie tutaj Soniacz (choć szkoda, że już nie mogę nigdzie znaleźć W705C). 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...