Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Też się zgadzam z tą opinią jak masz brać to najlepsza okazja właśnie teraz puki LG zwraca 200 zł . Z tym czarnym piątkiem jest tak że nieraz ceny są wyższe a prawdziwe jakieś tam zniżki dopiero w styczniu jak sprzedawcy chce jeszcze coś sprzedać po tym całym szaleństwie zakupowy.

Odnośnik do komentarza

Siemanko, jako iż moja 4 letnia 50"   pełna powidoków i wypaleń wyzionęła ducha zwracam się do najlepszych ekspertów w pomocy przy wyborze TV pod PS4 Pro i netflixa.

Telewizor świeciłby na mnie z mniej więcej 2,5 -2,6 m.

Poczytałem trochę i mój wybór zacieśliłem do :

LG 55" OLED B7 albo B8

Samsung 65" NU8002

Za  LG przemawia  matryca, na minus podobno większy inputlag, wypalenia, i mniejsza jasność.

Za samsungiem dobry lag, większa przekątna ekranu , specjalne tryby do gier, na minus jakość obrazu.

I teraz pytanie czy pójść w " wielkość " czy jakość ...

Nie ukrywam,że 50" które mam jest już dla mnie za małe, 55" pewnie wiele nie zmieni.

 

Pomocy mistrzowie ;)

Odnośnik do komentarza

Przymieżałem się do b8 ale pomyślałem trochę i se myślę a co mi tam?

Kupiłem c8pla, testuję od piątku i teraz wiem co tracilem ostatnie parę lat grania. Różnica w grafice względem zwykłego lcdka (30") to jakaś przepaść bez dna. Pograłem na zwykłej Czwórce w Zaginione Dziedzictwo i to co tam się dzieje na ekranie to czysta bajka. Przez pół godziny tylko latałem i sprawdzałem jak paprocie wyglądają.

A ile tam ustawień obrazu?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja chyba w B7 mam podobnie. Dlatego jasność mam na 50%. Natomiast podświetlenie OLED na 100% i jest milutko.

Wkurza mnie tylko że niezależnie od moich preferencji zmienia sie sama czerń. Jak się ustawi na Nisko to jest bomba. Jednak TV sam czasem zmienia na Auto (nie ma innej opcji) i wówczas jest mleko na ekranie.

Trochę bez sensu. Jak zauważę to zmienię z powrotem ale mam wrażenie że na stałe się nie da tego ustawić a to jedna z niewielu opcji ekranu która działa jednocześnie na wszystkie tryby obrazu i porty HDMI.

Odnośnik do komentarza
Orientuje się ktoś czy w tym tv jest matowa matryca czy tak jak w oledach od lg lustro ?
The reflection handling of the Sony X900F is great. The semi-gloss finish does diffuse reflections slightly, but not as much as more hazy TVs such as the Samsung MU8000. The anti-reflective coating works well to reduce the total reflections and provides very similar performance to last year's X900E. This should be fine for most rooms, but reflections may be distracting in a very bright room or if sunlight falls directly on the TV.
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie , stoję przed zakupem nowego Tv, odległość 2,5m.

Byłem w sklepie obejrzeć TV i wiecie co, tajemnicza magia niekończącej sie czerni oraz głebokiego kontrakstu opanowałą mój umysł, dodala B8 do koszyka z odbiorem jutro w sklepie, ale wróciłem do domu  zacząłem czytać , analizować, dostałem nawet PW od jednego usera,żebym olał Oleda do gier bo sie wypalają.... I wiecie co w sumie racja, nie mogłem przeboleć tego , żę w mojej plazmie już po kilku miechach miałem powidoki, nie potrafię sobie wyobrazić tego że z tym TV możę być podobnie przecież to odbiera całą radość z użytowania TV , zapomniałem już o tym i zastanawiam się , czy to wypalanie nie jest zbyt nagłośnione , bo tutaj koledzy z forum o ps4 gdzie większość długie godziny spędza przy tv OLEDY są najbardziej polecane. Tak więc sam już nie wiem co wybrać, myślę nad Samsungiem UE65Nu8002 lub b8. Powiedzcie mi proszę czy 55  to nie będzie zbyt mały rozmiar telewizora i czy da się na tym komfortowo grać :)

Krótko, 55 OLED czy 65 LCD :)

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza

Po ponad roku korzystania z Oleda zauwazylem ostatnio banding - na planszach jednokolorowych widac go wyraznie. Wpisalem w google zatem czy podlega to gwarancji i trochę się zdziwiłem wynikami:https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?page=113

Jak popatrzylem jakie matryce maja niektorzy uzytkownicy, to bylem w szoku, na dodatek LG nie uznaje tego jako usterke xD

Tak jak wczesniej pialem o LCD i chmurach, tak banding w niektorych przypadkach to lekki szok, zwlaszcza ze niekorych te telewizory przy premierze kosztowaly parenascie tys. zl.

Odnośnik do komentarza

No ja szczerze mówiąc nie wiedziałem, ze w niektórych przypadkach aż tak to wygląda. U mnie tego nie widać, ale miałem jasne żółte tło przez moment ostatnio i zobaczyłem sporo pionowych lini. Fakt, że ta matryca co parędziesiąt godzin może wyglądać inaczej, ale w takim razie cofam to co pisałem kiedyś o chmurach w LCD. Tu i tu jest możliwość,że jednak jakieś niedoskonałości będą się przebijać przez ekran.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ehh chyba odpuszczę Oleda banding, wypalanie , zostaje zostać na dość przeciętnym LCD, chociaż tam tez loteria z podświetleniem.

co ciekawe mam znajomka który robi w dużej firmie RTV na kontroli jakości i mówi , ze wszystko co w Europie nie przechodzi testu jakości , trafia na PL, wiec nie zdziwiłbym się jak Niemcy maja idealne Oledy, ale kobiety maja Smocze  wiec już wole być  Cebulakiem ze zbandingowanym telewizorem ;D

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, II KoBik II napisał:

Czekam na kolejne wiesci :ragus: no ale oledy to tylko JAKOŚĆ :reggie: jakość LG. 

Ja czekam jak czerń na twoim paździerzu będzie więcej niż szara xD Jakość LCD. 

 

Banding na OLEDach jest normą. Pisałem o tym nie raz. Ważne jest czy jest to widoczne przy normalnym użytkowaniu. Na moim poprzednim B6 nie było tego widać nawet na planszach testowych. Na obecnym B7 na planszach widoczne, w użytkowaniu w ogóle. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...