Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, teddy napisał:

Tylko 100 cali lub wiecej bo inaczej nie ma roznicy pomiedzy 1080p a 4k

 

No przeciez, ze wystarczy

 

Nie wiem, ja  zawsze na monitorach cisnąłem, a w necie i na różnych forach piszą ,że  do 4k to minimum 65 cali, nawet   w Media czy RTV mi mówili,że do takiej rozdzielczośći to 65 minimum bo inaczej oko nie zobaczy z 2,5m 4k.

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza

No wiadomo, czym bliżej tym więcej szczegółów zobaczymy, nikt normalny chyba nie gra z 1 metra na TV 55" :D

Ale dzięki za rady, zamawiam B8 ;)

Tym bardziej, że w sklepie nawet najdroższe LCD w ogóle nie robiły na mnie wrażenia, nawet topowy model od SONY.  
Zawsze można przysunąć kanapę  jakby  ekran wydawał się mały :D

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Belusia3d napisał:

Ehh chyba odpuszczę Oleda banding, wypalanie , zostaje zostać na dość przeciętnym LCD, chociaż tam tez loteria z podświetleniem.

co ciekawe mam znajomka który robi w dużej firmie RTV na kontroli jakości i mówi , ze wszystko co w Europie nie przechodzi testu jakości , trafia na PL, wiec nie zdziwiłbym się jak Niemcy maja idealne Oledy, ale kobiety maja Smocze  wiec już wole być  Cebulakiem ze zbandingowanym telewizorem ;D

Najlepiej kup CRT albo jakiś monitor do 1000 zł. Tam nie ma takich "problemów" :)

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Belusia3d napisał:

co ciekawe mam znajomka który robi w dużej firmie RTV na kontroli jakości i mówi , ze wszystko co w Europie nie przechodzi testu jakości , trafia na PL, wiec nie zdziwiłbym się jak Niemcy maja idealne Oledy, ale kobiety maja Smocze  wiec już wole być  Cebulakiem ze zbandingowanym telewizorem ;D

 

OLEDy LG dla Europy są produkowane w Polsce (Mława) ;)

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, mushabelly napisał:

Czytając opinie o OLEDach natknąłem się na informacje że w LG C8, przy zwiększaniu jasności, rozjaśnia się również czerń. Mógłby ktoś potwierdzić, zanegować?

Ponoc pojawil sie nowy firmware, ktory to mocno poprawil.

 

PS. Dzieki promo w euro agd 25% upustu na drugi produkt, mozna wylapac 55B8 za 5005 :obama:

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

Po ponad roku korzystania z Oleda zauwazylem ostatnio banding

 

lol, faktycznie musi to być strasznie dokuczliwe, jeśli coś będące tam od początku dostrzegłeś dopiero po roku xD

Odnośnik do komentarza

Morda Kobik.

 

@easye


Będzie to chyba pierwszy przypadek w historii gdy banding pojawił się z czasem ;] Moim zdaniem wcześniej testowałeś na innych ustawieniach obrazu i po prostu tego nie widziałeś. Banding jest od początku, a z czasem może zmaleć, nie odwrotnie.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Nie ma mozliwosci by pojawil sie z czasem? To dziwne, ze na forach pisza, ze ich matryce co jakis czas wygladaja inaczej, no i jak przyszedl mi TV to testowalem wszytskie plansze statyczne, teraz po dluzszym czasie zrobilem te testy raz jeszcze i uwierz Ins, banding jest obecnie znacznie bardziej widoczny.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Taki sam banding mam od samego początku, przecież to nie jest żadna tajemnica. Bardzo uciążliwe przy oglądaniu jednolitych, słabo podświetlonych szarych plansz. Współczuję, że coś ci odbiera przyjemność z tej czynności :/Na szczęście reszta mniej potrzebnych zastosowań tv jak granie i oglądanie seriali/filmów niezbyt przez to cierpi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

U mnie pojawila sie jedna pionowa linia, którą nawet podczas normalnego grania widac jak się dobrze przyjrzysz - niefart ze leci przez sam srodek ekranu, a jak zacząłem googlowac i zobaczyłem jakie ludzie maja matryce to lekki zonk - no (pipi) jakis czas temu pisalem o Cloudingu w LCD, a tu niektorzy ogladaja filmy na Oledach z widocznymi pasami. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

U mnie pojawila sie jedna pionowa linia, którą nawet podczas normalnego grania widac jak się dobrze przyjrzysz - niefart ze leci przez sam srodek ekranu

 

Jesteś pewny, że to jest banding, a nie jakaś usterka matrycy ? 

 

8 minut temu, Metoda napisał:

To ten Oled, to mesjasz czy nie, bo jadę po robocie po B8 i jeszcze mogę się wycofać :reggie:

 

Nic lepszego nie kupisz, jedynie ZD9 albo Q9FN mogą konkurować, tak więc będzie pan zadowolony :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Metoda napisał:

To ten Oled, to mesjasz czy nie, bo jadę po robocie po B8 i jeszcze mogę się wycofać :reggie:

 

Zależy. Ja np. sikam na Oleda, ponieważ podłączam tv do kompa, wyłączam go ciągle z prądu zaraz po zakończonej partyjce, nie wyobrażam sobie gry bez samsungowego upłynniacza oraz setek godzin na jednej statycznej planszy.

Odnośnik do komentarza

No ja mam oleda, podniecałm się bardzo długo, zobaczyłem ostatnio jak gierki wyglądają i, przede wszystkim, ruszają się na NU8042. Oled ma minimalnie lepszą czerń. Samsung ma moim zdaniem lepszy HDR, jasność, większy vertical banding (to jest wada, ale poza szarymi planszami tego nie widać), identyczny jeśli chodzi o responsywność system, ma przede wszystkim uplynniacz 20ms w grach, co jeśli chodzi o granie na konsoli jest zbawieniem i widząc jak to działa (RDR2, Forza 4 w 4k, Bloodborne), ciężko wrócić do surowych 30 klatek. Kupiłem oleda jak tego TV jeszcze nie było, teraz brałbym tylko Samsunga. No i Samsung się nie wypala jeśli to kogoś obchodzi w ogóle, bo mój oled wypalenia omijają. A ten NU8042 to nawet nie jest flagowiec. Raczej sprzedam oleda i następnym moim TV będzie Q9FN w 65 calach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...