Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, _Be_ napisał:

Nie no serio jestem w szoku jak czasem hejtowane HBO GO dobrze wygląda, ogladam teraz Raya Donovana czy The Duece i wygladają zdecydowanie lepiej niż wiele seriali na Netflixie w 4K, które maja takie ziarno, że ja prdl. Może masz coś z połączeniem? Ja mam konsole kablem podpiętą do routera i HBO ani nie buferuje ani nie wyświetla pixeli, może też kwestia, że te seriale HBO są nakręcone technicznie lepiej i tak wygladają, bo nawet taki ostatni sezon The Sopranos wygladał dobrze na TV 4K z 1,5m. 

 

No to kwestia contentu, a nie połączenia czy apki. U mnie też niektóre rzeczy dobrze wyglądają na HBO GO vide Castel Rock czy choćby ostatnie SZTYWNIUTKO. Co do buforowania to też nie uświadczyłem na HBO GO

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

 

@Shagohad tutaj masz kalkulator odległości z widełkami. Spokojnie się łapiesz.

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

 

Tak, widziałem ten kalkulator wczoraj i wyszło mi, że do 4K optymalnie to powinienem mieć 90" ;). Nie mniej dam sobie czas do końca tygodnia i podejmę decyzję, przy okazji odwiedzając Media Markt i sprawdzając na żywo jak oba TV wyglądają.

A co do HBO, to przez weekend oglądałem film przez PS3 i jakość obrazu była naprawdę dobra, brak zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Shagohad napisał:

Nie mam pojęcia jak to jest możliwe... Obecnie mam 32" i z 1,5m gra mi się bardzo dobrze siedząc na fotelu :pawel:, więc po prostu z obecnej perspektywy brzmi dla mnie nieco abstrakcyjnie to co podajecie..

No spoczko, też wiele lat grałem na 32 i było okej, aż wziąlem nowy TV i na początku jesteś w szoku jaka kobyła to jest i cięzko ogarnąć pełny ekran oczami i latasz po nim jak samoloty w Korei ale jak już przejdzie ta faza to będzie spoko. Kumpel wziął jakąś Bravie 49' i mają ustawioną od kanapy z ponad 2m i dla mnie to zdecydowanie jest za mały ekran do takiej odległości. Każdy tutaj w temacie ci to powie, nie ma czegoś takiego jak za duży telewizor (chyba, że mieszkasz na poddaszu lub twoja mebloscianka nie ogarnie większego niż 43") ludzie kupują po 65", projektory 120" byle mieć więcej bo po prostu tak to działa. 

Odnośnik do komentarza

Shagohad bez urazy ale 6cali to UJ nie różnica, rozumiem jakbyś się nad 65" zastanawiał.

Za pół roku i tak będzie za mały więc bierz ta 49/55 i ciesz się tvkiem.

 

Ja swojego już wysuwam na komodzie żeby był chociaż 20cm blizej, to pewnie z 1.5m max będzie.

Jeszcze telewizja to pół biedy mogę z 3m oglądać ale gierki to 1.5m i tylko wtedy się wkręcam.

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

W 2016 to była czołówka TVków i kosztował wówczas 20 tysięcy cebulionów.

 

No ale Rtings jest jednoznaczne w tej kategorii: tylko OLED.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/65-inch#recommendation_39895

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Welna napisał:

To ja zapytam tak

70+ do salonu - przeznaczenie sport i filmy

55/65 do Grania w mniejszym pokoju ( tu pewnie Oled)

 

Jaki tv do salonu, taki naprawde duzy i dajacy najwiecej frajdy w Netflix , sporcie  i TV? Salon 38m2

 

Wszystko zależy od budżetu, 70+ nawet w średnich tv robi już cenę co do mniejszego to też przydało by się rzucić cenę ile możesz wydać.

Odnośnik do komentarza

12k za salon

 

Koncze budowac dom i bedzie to jedyna okazja na ukrycie kosztow zakupu takiego tv jak i innych sprzetow, ktore zawsze chcialem, przed zona ;)

 

Takze tylko o salonie w sumie temat. Bo jestem zdecydowany na oleda do grania

 

W tym konkretnym przypadku rozmiar ma znaczenie. Inne rzeczy tez, ale umowmy sie do netflixa i filmow poza dobrym hdr inne rzeczy sa sprawa drugorzedna

 

 

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

@Welna do salonu jak tylko filmy, Netflix, sport to tez oled jak znalazł. Może mniejszy ale oled? No chyba ze wypoczynek będziesz miał gdzieś bardzo daleko od TV (przeciwległe ściany). Ja np w salonie 50 m kw mam strefę  TV z wypoczynkiem tak w połowie w jednej części salonu i 60 cali styka. Początkowo miałem mieć na przeciwległych ścianach salonu (narożnik i TV) to i 80 cali było mało, więc zmieniłem koncepcję salonu prawie nam sam koniec przez TV. Małżonka nie była happy :obama:

 

Ja widzę to tak do salonu oled 60, a na górę ZD9 :)

Odnośnik do komentarza

w ten sposob nie myslalem @balon

 

Tak teraz na oko, jakies 4m od sciany z TV będą stały kanapy. I teraz to jest kwestia pewnie taka jak 75 LCD czy 65 Oled

 

@mozi

Małzenstwo to sztuka kompromisow, i nawet jesli sie nie boje informacji ile co kosztowalo, to nie jest mi potrzebne starcie w tak mało istotnej sprawie. Na koniec i tak bym powiedział " Bo moge" ale wszystko co przed nie jest mi do niczego nie potrzebne. ( w koncu to ja zarabiam zdecydowana większość budżetu tego domu)

 

Uwierz mi, przerabiałem juz to.

Edytowane przez Welna
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Welna napisał:

Tak teraz na oko, jakies 4m od sciany z TV będą stały kanapy. I teraz to jest kwestia pewnie taka jak 75 LCD czy 65 Oled

 

No miałem podobnie nawet z 5 m przy węższym boku z tym że jak urządzałem 7 lat temu dom to 70+ to już w ogóle była jakaś abstrakcja.

Nie wiem jakie masz opcje ale dla mnie wariant kącika TV w salonie jest dużo lepszy. Choćby przez to że ci dzieci nie będą przebiegać pomiędzy TV, a wypoczynkiem. U mnie mają teraz z tylu swoje królestwo, za wypoczynkiem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...