Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, _Red_ napisał:

Jestem w euro i niby fabrycznie zgrzany i zamknięty C1 55" za te 3999 :O

 

Jak się sprawdza potem czy już był na chodzie?

Zoba czy są folie na matrycy z jednej i drugiej strony. Tylko tą z tyłu ciężko dostrzec na pierwszy rzut oka, więc się dokładnie przyjrzyj. 

 

Co do sprawdzania chodu, to chyba tylko service menu, ale do niego nie wejdziesz bez specjalnego pilota. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, WisnieR napisał:

Aż nabrałem ochoty na nowy TV i sobie myślę, a wezmę sobie OLEDa na raty, ale te ceny za 65" to jakiś rozbój jest xD

W tamtym roku, w listopadzie, brałem 65C1, z ciekawości sprawdziłem obecna cenę, teraz 500zl drożej. Wówczas płaciłem 7777zl, ale była promocja, sklep płacił 3 pierwsze raty, wyszło mnie 7tys.

Odnośnik do komentarza

No to kupiony. Miał fabryczne taśmy na kartonie, folia na ekranie (otworzyliśmy). 3999 zł 3km od domu, a wczoraj sprzedany Samsung, więc wszystko poukładane :)

 

Wziąłem na próbę ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych za 25 zł/mc, najwyżej anuluje za jakiś czas jak dzieci podrosną, bo młodszy faktycznie dużo koło szafy RTV chodzi ostatnio xd

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Akurat o 12:30 wystartował ten za 4399 zł na Allegro więc spina szybka z podłączeniem czy nie trzeba będzie robić zwrotu i załapać się na ten wysyłkowy xd

Jakie to kurewsko niewygodne w montażu - ciężka stopa, chudziutki ekran, ciągła stresówa czy nie wymknie się szkłem do dołu albo coś.

Dzieciak ryczy i podbiega patrzeć co to za fajne szkło do rozbijania (ubezpieczenie :fsg:), żona skręca podstawkę na te 4 czy tam 7 śrubek, ja trzymam TV na dywanie między klockami Lego i puzzlami, tak by nie przewrócił się xD No cyrk. W samsungu props za to, że kładziesz bydlaka ekranem na kanapie, potem tylko wsuwasz dwie stópki i koniec roboty.

No ale dobra, to się robi raz - podłączony, odpalam Metro Exodus na PS5 bo tam od razu atakują mnie ciemne tunele no i nie no, jest ewidentna różnica w odpalaniu latarki w totalnej ciemnej dupie. Dookoła idealnie czarno, a pośrodku kółeczko oświetlenia.  I na ten moment poobracałem szybko kamerką i zero smużenia / ghostingu, co w LCDkach jest nagminne. W Q70R oraz w starszej Toshibie niestety ciemne elementy potrafiły się pogrubiać i zmieniać swoje nasycenie w ruchu. Mocno irytujące jak masz np. FPP i ruszasz się w jakichś krzaczkach, pełno gałęzi, trawy, a ona smuży podczas ruchu. Poćwiczę jeszcze na przykładzie Spidermana, bo tam te wszystkie cienkie elementy w 4K mocno ghostowały wcześniej, podobnie w Wildlands, gdy tylko wyszedłem na pustynię pełną krzaczków i gałęzi.

Dobra, to chyba mogę zdejmować folię <3

edit:
Aha, na jasnych i szarych planszach ekran wydaje się równomiernie pokryty bez pasów czy smug. Leci update softu, zobaczymy czy coś wybuchnie

edit 2:
balon śmiał się, że sprzedam stary TV żeby dołożyć tylko 3 koła i mieć nowy OLED. Rzucam wiadro cebul, gdyż upgrade wyszedł 2 koła :Cell:

Odnośnik do komentarza

Zwykłe plansze jenokolorowe z YT. 
Nie chce mi się kompletnie tego zwracać, rozmontowywać. Ale wiszę na infolinii LG, wysłałem zdjęcia i mają wysłać technika. Wolę by wymienił matrycę jak coś na miejscu i mam spokój, a nie ciągła loteria z zamawianiem nowych kobył.

To odpalcie, najwyżej zepsuję Wam dzień xD

Odnośnik do komentarza
Puściłem planszę na YT z różnymi kolorami no i kurde tak w narożnikach jest pogaszone trochę w skupisku, no i przy krawędziach pojedyncze. Nie wiem, chyba by mnie w(pipi)iało docelowo i rozważę zwrot  Bo gwarancja pewnie nic nie da tu?

Przykładowe foto

Narożnik lewy górny
image.png.92ec8d841cab9685a8c7c26e31204a0b.png

Narożnik prawy górny

image.png.f963c403368c37b75c915abe60a55ce5.png
 
 
Prawy bok
image.png.cd866be8e7782e68867ad8411f226893.png
Ale co Ty chcesz kombinować? Masz od za(pipi)ania martwych pikseli. Matryca jest na śmietnik.
Odnośnik do komentarza

Ten typ miał gorzej xd https://www.avforums.com/threads/hundreds-of-dead-pixels-on-lg-b8.2390039/

Z tego co piszą w necie, to niby skupiska martwych to norma w OLED. Jak to norma, to ja to pierdzielę. Podjadę dziś do Euro.

No albo opcja z czekaniem na technika, tylko przylezie i oceni, że to nie błąd, a ficzer i jestem w dupie. Jakieś tipy z praktyki?

Odnośnik do komentarza

Tyle kurwa z oledami, porcelanowe telewizorki jego mać xD Rozkręce to gówno i zawiozę zatem, żona mnie zabije. Euro niby ma jakąś opcję na zwroty.

 

Czy można zwrócić towar zakupiony w sklepie stacjonarnym?
Towar, który został zakupiony w sklepie stacjonarnym, zgodnie z obowiązującym prawem nie podlega odstąpieniu od umowy z tytułu zakupu na odległość.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy program zwrotu towarów pełnowartościowych „Zakupy bez obaw”.
Pełna treść regulaminu dostępna jest na stronie https://www.euro.com.pl/cms/zakupy-bez-obaw.bhtml.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...