Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kamil88pl napisał:

Mówimy tu o modelu 65pus8818/12 tak? A filmy w dolby vision z netflixa albk hbo nie ma takiej akcji jak czytałem na forach, że rozjaśnia co jakiś czas i strasznie to denerwuje? I jak dźwięk? Daje radę czy od razu trzeba soundbara dokupić? Już sam nie wiem co czy ten philips 65pus8818/12 czy tcl65c845. Jakbyście mieli dziś kupić to który byście wybrali. Tcl o 500 zł droższy. 

Nie, bart ma ten tv co ja, 55 oled. Jak masz budżet 5-5,5k to nie kupuj lcd, oled to aktualnie najlepsza jakość obrazu i kupowanie starej technologii troche mija się z celem. No ale jak tam chcesz :) 

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, kamil88pl said:

Mówimy tu o modelu 65pus8818/12 tak? A filmy w dolby vision z netflixa albk hbo nie ma takiej akcji jak czytałem na forach, że rozjaśnia co jakiś czas i strasznie to denerwuje? I jak dźwięk? Daje radę czy od razu trzeba soundbara dokupić? Już sam nie wiem co czy ten philips 65pus8818/12 czy tcl65c845. Jakbyście mieli dziś kupić to który byście wybrali. Tcl o 500 zł droższy. 

 

Ja mam starszy model 806, więc zakładam, że ten tym bardziej da radę ;) Ambilight robi robotę i dźwięk też.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, number_nine napisał:

Nie, bart ma ten tv co ja, 55 oled. Jak masz budżet 5-5,5k to nie kupuj lcd, oled to aktualnie najlepsza jakość obrazu i kupowanie starej technologii troche mija się z celem. No ale jak tam chcesz :) 

Oled odpada bo tv będzie w 80% czasu wykorzystywany do kablówki, młody jakieś bajki. I to większość w dzień w jasnym słonecznym salonie. Wieczorami tylko jakiś netflix. Więc zostaje albo ten philips 65pus8818/12  albo tcl65c845. Co byście wybrali? Tcl podobno lepsza jakość i kolory bo to już miniled. Podpowiedzcie koledze :)

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, kamil88pl napisał:

Oled odpada bo tv będzie w 80% czasu wykorzystywany do kablówki, młody jakieś bajki. I to większość w dzień w jasnym słonecznym salonie. Wieczorami tylko jakiś netflix. Więc zostaje albo ten philips 65pus8818/12  albo tcl65c845. Co byście wybrali? Tcl podobno lepsza jakość i kolory bo to już miniled. Podpowiedzcie koledze :)

no to tu masz prosty wybór, albo bajer w postaci ambi, albo lepsza jakość obrazu. Biorąc pod uwagę z jakiego tv się przesiadasz, to tak czy siak będziesz zadowolony :D

 

Odnośnik do komentarza

Zależy od sklepu, dwa razy zwracałem TV i w obu przypadkach to były sieciówki, które przyjmowały zwrot na miejscu (niektóre sklepy, w tym właśnie chyba xkom, uznają tylko wysyłkę kurierem, a przy dużym TV to już może być spokojnie ok. 50 zł) i nie było problemu, no ale ja nie robiłem reklamacji tylko korzystałem z prawa zwrotu zakupu internetowego do 14 dni.

 

Natomiast same TV docierały w dobrym stanie, ale zawsze warto się przygotować i chociażby porobić fotki przy odbiorze (jakieś dziury/pogięcia w pudle, które mogłyby robić problem przy ewentualnym zwrocie), niektórzy nawet nagrywają cały proces odpakowywania i w sumie nie jest to zły pomysł.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, jestem noobem i szukam telewizora. Wiadomo OLED za 25 k + bawienie się w wypalanie najlepszy

 

Ale nie tym razem, bo szukam TV do jasnego pomieszczenia. Nie mniej niż 70 cali i najlepiej do 5-6 k goldów

 

 Android TV

 

W co mogę celować i na co zwracać uwagę? Czy cokolwiek kupię to i tak nieważnie, bo nie oled?

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, gekon napisał:

Dzień dobry, jestem noobem i szukam telewizora. Wiadomo OLED za 25 k + bawienie się w wypalanie najlepszy

 

Ale nie tym razem, bo szukam TV do jasnego pomieszczenia. Nie mniej niż 70 cali i najlepiej do 5-6 k goldów

 

 Android TV

 

W co mogę celować i na co zwracać uwagę? Czy cokolwiek kupię to i tak nieważnie, bo nie oled?

 

Jeśli miałbym się na coś decydować to szukałbym okazji na 75 calowy Hisense U8K. Mega jasnosc,mega kontrast jak na tv w tym przedziale cenowym. https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u8-u8k

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie miałem tasmy led tej firmy, z reguly kupowałem znacznie taabnsze i każda miała miejsca gdzie można było ją skrócić - nawet takieza 80 zł, ale skoro tak mówiśz, że inni przylepiają 2 paski by się zmieściło, to widocznie ta za 300 nie ma. Dziwnie.

Jeże

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...