Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, KOŁD napisał:

Tak dokladnie chodziło o korzystanie z gwary przy C3 sorry za skrócik myślowy.

 

A z B8 to opchnij na OLX może znajdzie sie koneser  :potter:

Stabilizacja czerni i bieli jak dać? Tv będzie tylko i wyłącznie do grania. Jakieś ustawienia polecisz?

20231124_125148.jpg

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Co myślicie lub może ktoś ma Samsungga qe65qn91b na mini ledach jako zastępstwo za Oleda? Model z zeszłego roku gdzie na premierę był za 12tysi. Czerń podobno bardzo dóbra, wiadomo ze nie to samo co oled plus do tego 1400 nitów. Jakbym grał tylko w nocy to oled, ale gram także za dnia. Nie chce wydawać więcej niż 6tysi i czekam bo może wpadnie b3 do tej kwoty. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Donatello1991 napisał:

A lepiej używać w grach Hgig czy dynamicznie mapowanie tonów?

https://www.patreon.com/posts/dynamic-tone-dtm-68309490                 W skrócie co kto woli. Ja tam jadę na ustawieniach właśnie od Paolo tj.ustawiasz kalibrację hdr w ps5 z włączonym Dtm i dajesz bodajże +25 klikow czyli docelowe 4000 nits tone mapping.Tak pozatym to w game optimeser lubię grać na profilu RPG gdzie obie stabilizację tj bieli i czerni mam na 10.

 

https://www.patreon.com/posts/63780325

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Rash napisał:

https://www.patreon.com/posts/dynamic-tone-dtm-68309490                 W skrócie co kto woli. Ja tam jadę na ustawieniach właśnie od Paolo tj.ustawiasz kalibrację hdr w ps5 z włączonym Dtm i dajesz bodajże +25 klikow czyli docelowe 4000 nits tone mapping.Tak pozatym to w game optimeser lubię grać na profilu RPG gdzie obie stabilizację tj bieli i czerni mam na 10.

Filmmaker mode zamiast standard w grach? Sorry ze tyle pytań, ale wolę się upewnić. 

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Rash napisał:

Sproboj moze na początek tych ustawien z linku powyżej z patrona.Tzn ustaw ps5 z włączonym Dtm pierwsze dwie plansze +25 klikow, ostatnia maksymalnie w dół. Do tego sproboj sobie ten profil RPG w game optimizer.

Zrobiłem to właśnie i ustawiłem filmmaker no i jest miazga obraz. Z tym zostanę. Na xboxie też poustawiałem filmmaker i dmt i FM całkiem inna gra. Kurde jest moc.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Donatello1991 napisał:

Zrobiłem to właśnie i ustawiłem filmmaker no i jest miazga obraz. Z tym zostanę. Na xboxie też poustawiałem filmmaker i dmt i FM całkiem inna gra. Kurde jest moc.

Pamiętaj że panel oled nabiera że tak powiem mocy przez pierwsze około 200h także będzie świecić jeszcze ładniej :cool2: jeśli chodzi o przeskok jakościowy to na pewno zauważysz poprawę jeśli chodzi o motion clarity w filmach i upscaling. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Schranz1985 napisał:

Nie no na filmmaker to chyba noe może być miazga.
Nie nawidze tego trybu.

Filmmaker poprawił się znacząco od modeli 2022+. Tj ja np i tak chyba nie przywyknę do warm 50 ale jadę na warm 30 i jest ok. Donek nie przestrasz się wogole jak po paru godzinach zgasisz pudło i po paru minutach Ci blysnie na sekunde dolna część telewizora. To tylko czyszczenie matrycy:D W starych modelach tego nie było hah. 

Edytowane przez Rash
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Hdmi 2.1 to faktycznie gamechanger. W takim CoD w końcu gra się jak należy 4k/120fps, a nie rozciapkane jak w 1080/120.

Dtm jednak mi najlepiej pasuje wszędzie. 

 

Co do dźwięku to też widzę bardzo duża poprawę względem b8. Jednak 5 lat różnicy robi różnicę ogromną. 

 

Poustawiałem już tv i konsole ostatecznie i obraz wyżera oczy.

C3<3

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Jakim napisał:

Masz na mysli dźwięk z glośnikow w tv? Taki pro gracz a gra na glosnikach z tv? Szaleństwo:)

 

A tak serio polecam jakiekolwiek soundbar z suboferem. Sam jestem ogolem głuchy ale jakie by glośniki w tv fajne nie byly tak nie zastąpią osobnego sprzętu. Nawet jeśli jest to tylko soundbar.

Za dnia często gram bez słuchawek. Normalnie CoD I inne wiadomo, że słuchawki. Po testowaniu dźwięku mam takie zdanie. Słychać ogromną różnice w porównaniu do b8.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...