Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma Samsunga S95B i sprawny pilot?

 

bo mi w ciągu roku spierdolil się już drugi raz :reggie: i znowu w taki sam sposób czyli: pilot przestał się ładować i nie można go sparować z TV, jedynie wyłączyć i włączyć TV się da.

 

zamiast zrobić porządny pilot na baterie to tworzą małe awaryjne gówno z wbudowanym akumulatorem.

 

Zrobilem drugi raz zgłoszenie reklamacyjne i wyślą mi kolejny pilot, do trzech razy sztuka.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, MaZZeo napisał:

Czy ktoś ma Samsunga S95B i sprawny pilot?

 

bo mi w ciągu roku spierdolil się już drugi raz :reggie: i znowu w taki sam sposób czyli: pilot przestał się ładować i nie można go sparować z TV, jedynie wyłączyć i włączyć TV się da.

 

zamiast zrobić porządny pilot na baterie to tworzą małe awaryjne gówno z wbudowanym akumulatorem.

 

Zrobilem drugi raz zgłoszenie reklamacyjne i wyślą mi kolejny pilot, do trzech razy sztuka.

Po kablu też nie ładuje? Ja jeszcze ani razu go nie ładowałem, a siedzi w ciemnym pokoju.

Edytowane przez mushabelly
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.02.2024 o 17:11, MaZZeo napisał:

Czy ktoś ma Samsunga S95B i sprawny pilot?

 

bo mi w ciągu roku spierdolil się już drugi raz :reggie: i znowu w taki sam sposób czyli: pilot przestał się ładować i nie można go sparować z TV, jedynie wyłączyć i włączyć TV się da.

 

zamiast zrobić porządny pilot na baterie to tworzą małe awaryjne gówno z wbudowanym akumulatorem.

 

Zrobilem drugi raz zgłoszenie reklamacyjne i wyślą mi kolejny pilot, do trzech razy sztuka.

Ja mam. Mi póki co działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.02.2024 o 09:40, mushabelly napisał:

Po kablu też nie ładuje? Ja jeszcze ani razu go nie ładowałem, a siedzi w ciemnym pokoju.


Nie ładuje po kablu.

 

Kupilem w euro RTV AGD zamiennik za 40zl i działa bez problemu, więc będę miał dodatkowy pilot w zapasie.

Odnośnik do komentarza

Zakup TV średnio-wysokiej pułki pod względem zaawansowania technologicznego konstrukcji i przeznaczenia, przedłużył się u mnie (i tak będzie jeszcze przynajmniej z 3 miesiące) do 2024 roku. Mam na oku - a przeglądałem dokładne recenzje wszystkiego, co ma 85 cali i jest co najmniej bardzo dobrze oceniane, więc to są tylko raczej te wybory - następujące telewizory o matrycy albo OLED, QLED, Min-LED, o przek. ekranu od 85-88 cali, w budżecie do 20000zł:

 

 

https://m.ceneo.pl/154011077 - LG 86QNED863RE

 

https://m.ceneo.pl/155831145 - Hisense 85UXKQ

 

https://m.ceneo.pl/156344028 - Sony Bravia XR-85X95L 

 

... Nic innego z tych jebitnych odbiorników TV, xD, do głowy mi nie przychodzi. I nie wiem, co pojawi się na jakichś targach technologicznych zapewne w połowie 2024 roku, nie wiem, co będzie można z obecnego rocznika kupić z telewizorków tak wysokiej półki w kwocie do 20 000zł. Myślałem jeszcze nad Mini-LED od Sony, też 85 cali, ale nieco tańszym niż podany wyżej model. Albo nawet o TCL 85X955 (cena obecna 20000zł), z tym że... raz kupiłem TV tej marki, no i troszku się zawiodłem, także TCL tak na ,,fifty-fifty". Co myślicie? Co doradzicie? 

Odnośnik do komentarza

A ja wam powiem, że u siebie w kantorku gdzie posiadam pokój do grania czy oglądania meczy, dysponuje telewizorem Samsung który ma już chyba ze 13 lat, i nie zamierzam go zmienić, przede wszystkim jest masywny oraz duży, a przy tym sprawny :)  obok posiadam projektor do oglądania filmów. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

LG C2 na aktualnym sofcie - zauważył ktoś, że w game mode opcja "Tryb ciemnego pokoju" ostatnio wyłącza się po odpaleniu TV i konsoli, mimo że widać ustawiony nadal lvl 2 (czyli powinno być najciemniej)? Po prostu jest dużo jaśniej niż wynika z ustawienia lvl 2 (tak jakby bylo OFF), a po przeklinaniu dostępnych opcji i ustawieniu z powrotem na lvl 2 jest poprawnie (czyli odpowiednio ciemniej).

 

 

Screenshot_20240213-204736.png.6e378057d684c3b3b599f10c61e28013.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć. Mam dylemat przy wyborze tv do PS4 Slim. Zależy mi na niskim lagu i dobrym czasie reakcji matrycy (żeby tv mocno nie smużył). Mam budżet na poziomie 1600 zł. Czytałem, oglądałem i wybrałem wstępnie takie 3 modele telewizorów. Ale ciężko mi wybrać ten jeden konkretnie. Który byście wybrali? Wszystkie mają input laga na poziomie 10 ms więc bardzo niski. Na stronie rtings.com znalazłem, takie dane odnośnie czasu reakcji. 

-LG 43UR78003, 

80% 6 ms- 100% 16,5 ms

 

-LG 43UR80003,

80% 5,3 ms- 100% 16,1 ms

 

-Hisense 43A6K, 

80% 5,8 ms- 100% 13 ms.

 

Według tego najlepszy pod tym względem wydaje się być hisense, który dodatkowo jako jedyny ma vrr. 

LG mają ostrość obrazów ruchomych na poziomie 450 linii co według testerów jest czołówką jeśli chodzi o 60 Hz matryce va. Nie znalazłem takich danych o hisense więc nie wiem jak tam ten parametr się kształtuje.

Ciężko się zdecydować dlatego proszę was o pomoc w wyborze.

 

Edytowane przez konkuter123
Uzupełnienie danych
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Square napisał:

Dziwne. Było do tego jakieś wyjaśnienie czemu nie ma u nas?

Osobiście nigdy z takim wyjaśnieniem się nie spotkałem.Podejrzewam że po drugiej stronie globu prawo konsumenta wymaga żeby takie informacje były zwyczajnie ogólno dostępne. 

Odnośnik do komentarza

No elo.

 

Panowie czas chyba pożegnać się z wysłużoną plazmą panasa <3 z sypialni. Mój pierwszy TV kupiony jakoś za czwartą wypłatę :banderas:

Przy okazji chcę zrobić sobie w sypialni drugą gralnie i miejsce do oglądania NBA. Myślę nad LG oled 65 G3. Teraz pytania:

1) coś polecacie lepszego w tej cenie (ok 10 tys)?

2) kupował ktoś tv z usługą montażu z Morele? Jak odczucia?
3) Jest duża różnica względem C3? Warto dopłacić te ok 3 tys?

4) jak z dźwiękiem polecacie jakąś belkę? Coś co nie będzie robiło opóźnienia w atmos itp. 

Odnośnik do komentarza

Co do punktu 3, to przede wszystkim większa jasność w G3, dzięki czemu HDR i oglądanie czegokolwiek w oświetlonym pomieszczeniu jest na wyższym poziomie. Do tego 5 lat gwarancji na ekran zamiast 2. G3 korzysta chyba też z nowszego panelu, ale jakie to ma przełożenie na jakość obrazu, to nie wiem.
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dahaka napisał:

Co do punktu 3, to przede wszystkim większa jasność w G3, dzięki czemu HDR i oglądanie czegokolwiek w oświetlonym pomieszczeniu jest na wyższym poziomie. Do tego 5 lat gwarancji na ekran zamiast 2

No to chyba to dość znaczne korzyści patrząc przez pryzmat oled. Thx 

Jak za bardzo nie odstraszycie to dziś/jutro chciałbym zamówić coś z tych dwóch modeli.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.02.2024 o 20:49, _Red_ napisał:

LG C2 na aktualnym sofcie - zauważył ktoś, że w game mode opcja "Tryb ciemnego pokoju" ostatnio wyłącza się po odpaleniu TV i konsoli, mimo że widać ustawiony nadal lvl 2 (czyli powinno być najciemniej)? Po prostu jest dużo jaśniej niż wynika z ustawienia lvl 2 (tak jakby bylo OFF), a po przeklinaniu dostępnych opcji i ustawieniu z powrotem na lvl 2 jest poprawnie (czyli odpowiednio ciemniej).

 

 

Screenshot_20240213-204736.png.6e378057d684c3b3b599f10c61e28013.png

 

 

 

PS wraz z nowym updejtem to się poprawiło i TV zapamiętuje ostatnie ustawienie "ciemnego pokoju". Najnowszy firmware nie wniósł żadnych defektów widocznych gołym okiem.

Odnośnik do komentarza

Balon bierz G3. Przeskok względem c3 jest wystarczająco odczuwalny i warty dopłaty.Jasne w tej cenie mógłbyś wybrać coś od qd oled samsung ale musisz liczyć się z gorzej jak dla mnie działającym systemem,aktualizacjami które potrafią nieźle pomieszać i matrycą która jeśli chodzi o czyszczenie potrafi odctawiać niezłe figle. Dodatkowo jak wspomniał Dahaka dostajesz 5 lat gwarancji na panel.U nas wisi w sypialce g2 65 z której jestem meeega zadowolony także śmiało polecam. Co do reszty, odnośnie moreli nie mam zielonego pojęcia. Natomiast jeśli chodzi o belkę to wybór jest ogromny. Popytaj może w temacie audio. Ja podpięte mam pudełeczko od lg s8ya i w takiej sypialce spełnia swoje zadanie wystarczająco dobrze. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ktoś z was w budżecie ok 10 tys przy potrzebie 65 cali do grania, filmów, seriali i NBA kupiłby coś innego jak ten G3? 
 

Biorę jeszcze pod uwagę ten model. Gdzie będzie lepszy obraz, bo jak czytam testy to ciężko stwierdzić. 
 

No i w sumie tak myślę, bo mi się nie spieszy jest szansa, że cena w trakcie roku zejdzie do ok 8+ tys? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...