Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady, telewizor dla rodziców, budżet ok 6k

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55c37la

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qe55s90c-55-oled-4k-144hz-tizen-tv-dolby-atmos-hdmi-2-1

ja osobiście mam LG serie CX i jestem zadowolony

Byliśmy o krok od zakupu samsunga, już zapłaciliśmy ale nie mogli zamówić z magazynu, a nie z wystawki, to poprosiliśmy o zwrot kasy.

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór. Jeśli koniecznie 55 cali to zamiast s90c lepiej s92c - tańszy, a to samo, głośniki chyba nawet lepsze.

 

Długo drapałem się po głowie, zastanawiałem co wybrać - s90c czy C3. Stanęło na bydlaku 77 s90c. Cóż, był przede wszystkim tańszy. Jeżeli dostanę jeszcze cashback to w ogóle wyjdzie za fajne pieniądze ( 9,2k). Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Obraz bardzo ładny. Nadmienię, że przesiadłem się z 48 calowego H6400 Samsunga. Telewizja naziemna spoko(myślałem, że będzie dużo gorzej, w testach C3 było lepsze pod tym względem). Netlix, Disney+, Amazon - tv zaczyna pokazywać pazur. Rzeczywiście bardzo jasny. Wszystko byłoby po przesiadce z H6400, hehe :) Co do grania na konsoli za bardzo się nie wypowiem.Przy PS4 taki tv to się marnuje. W tym roku (mam nadzieję) może prosiak wjedzie. Powtarzając się - jestem bardzo zadowolony. Rozmiar robi wrażenie. Jak wjeżdża cała czarna plansze tv wygląda jakby był wyłączony. Przy zgaszonym świetle jest jeszcze lepiej. (taki urok matrycy co to nie przepada za światłem - ale spoko, biedy żadnej nie ma).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, polak899 napisał:

Potrzebuje porady, telewizor dla rodziców, budżet ok 6k

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-55c37la

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qe55s90c-55-oled-4k-144hz-tizen-tv-dolby-atmos-hdmi-2-1

ja osobiście mam LG serie CX i jestem zadowolony

Byliśmy o krok od zakupu samsunga, już zapłaciliśmy ale nie mogli zamówić z magazynu, a nie z wystawki, to poprosiliśmy o zwrot kasy.

Proszę o poradę


Ja bym sobie zadał pytanie, czy rodzicom faktycznie potrzebny jest do szczęścia OLED. Taki panel to ma głównie sens jak celujesz w najwyższa jakość obrazu i grasz na konsoli/high-end PC albo oglądasz rzeczy 4k hdr. Jak rodzice mają oglądać tylko polsaty albo netflixa w full hd, no to bez sensu, zwłaszcza, że awaryjność większa niż inne typy matrycy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie z zupełnie innej beczki, ktoś może polecić coś budżetowego z przeznaczeniem dla rodziców?

Czyli 100% czasu to oglądanie TV - informacje, seriale, filmy, bardzo rzadko sport. Szerokość 55, żadne wodotryski nie są potrzebne, budżet do 2k.

 

Zastanawiam się między TCL 55P635, TCL 55C635 albo Xiaomi L55M7, ale z żadnym nie miałem styczności, a na papierze wyglądają w tej klasie w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
22 hours ago, Rudiok said:

Pytanie z zupełnie innej beczki, ktoś może polecić coś budżetowego z przeznaczeniem dla rodziców?

Czyli 100% czasu to oglądanie TV - informacje, seriale, filmy, bardzo rzadko sport. Szerokość 55, żadne wodotryski nie są potrzebne, budżet do 2k.

 

Zastanawiam się między TCL 55P635, TCL 55C635 albo Xiaomi L55M7, ale z żadnym nie miałem styczności, a na papierze wyglądają w tej klasie w miarę ok.

 

Też miałem ten dylemat dla mamy, miał być tcl, ale poczytalem opinie o tych tanich tclach, ze obraz super, ale system dramat i potrafi sie zwiesic albo wyjebac w dowolnym momencie i sa kombinacje z przywracaniem. Mama miala z 13 lat Samsunga więc tez poszedl Samsung,  UE55CU7192U, na razie bardzo zadowolona i ogarnia Tizena bez problemu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze dziękuje za wszystkie porady odnośnie mojego zapytania o TV dla rodziców

Ostatecznie został zakupiony Samsung S90C 55 cali.

Obraz bardzo dobry , głośniki kiepskie, zobaczymy ile ta matryca wytrzyma.

Ale po zakupie TV pojawił się problem, a mianowicie, rodzice mają dekoder Polsat Box HD5000

i on zaczął się zawieszać gdy jest wyłączony (TV i dekoder). Czas się zawiesza się po losowym czasie, 3 min. 1 godz. 3 godz. i dekoder trzeba wyłączyć z prądu aby dał obraz.

Zaznaczę, że wyłączyłem HDMI-CEC w obu urządzeniach. Kabel i gniazda także były wymieniane.

Czy ktoś miał podobny przypadek ?

 

Edit: Dekoder został zmieniony na nowy model i jak na razie, problem ustąpił

Edytowane przez polak899
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dahaka napisał:

wymienili mi tego oleda dziś, ustawiłem wszystko tak jak w poprzednim i kurde jakiś inny ten obraz jest mam wrażenie xD czy mi się w głowie jebie już czy się tv po prostu musi „rozgrzać”?

Matryca potrzebuje 100+ h żeby wejść na właściwe obroty także spokojnie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, vip77 napisał:

Aktualizacja na C2. @Rash jak będziesz coś wiedział o niej więcej to daj znać.

Aktualka zainstalowana. Wszystko ok.Poniżej lista zmian.Swoją drogą niedługo na modelach z 2022 roku wchodzi Webos 23 i możemy oczekiwać jeszcze aktualek tego systemu do 2026 roku.                        04.40.90 updated Dolby Vision to v32.12. (Was 32.09 from 03.33.15 update.)
04.40.90 webOS version is 7.4.0-19 (was 7.3.1-44 with 03.33.90 firmware).
04.40.90 also added "Screensaver Promotion" in System -> Additional Settings
and "Content Recommendation" in System -> Additional Settings -> Home Settings.
(I'd turn both of them OFF.)

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...