Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Blantman, masz gdzieś gotową paczkę na te testy pod względem bad pixeli?

Bo nie wiem, czy mi się chce jeszcze w Paintcie robić.

 

Aktywowałem pakiet UHD w tvn playerze. Ale nie działa :)

Przy próbie odpalenia czegoś w 4K, mam czarny ekran i wczytuje się w nieskończoność. Support apki karze mi zrobić update, podczas gdy mam nowszą wersję niż zalecają.

Szybko chodzą te menusy, szybciej niż w starym TV, ale coś czasem się nie chce odpalić w tym playerze.

 

Chyba pora nakręcić filmik na YT, jak młotkiem napier.dalam w ekran.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

No w sumie, już zrobiłem :)

---

JAk zapuściłem czarny obrazek, to faktycznie jakbym wyłączył telewizor.

Kolory naprawdę bardzo soczyste, nigdy wcześniej nie widziałem tak dobrego obrazu. Tylko ta obudowa to chyba z chin, mimo, że na pudełku widnieje "Made in Slovakia".

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Na to wygląda, w sumie się zdziwiłem jak Ty piszesz o tych bad pixelach. Ostatnie bad pixele widziałem w PSP.

A przy okazji ustawiłem sobie jeden tryb filmowy wg. tego filmiku:

 

W ogóle to są ludzie, którzy za odpowiednią kasę (ok. 300 zł), kalibrują Ci telewizor, za pomocą specjalistycznego sprzętu. Ja bym zapłacił, żeby ktoś mi tak dobrze skonfigurował amplituner, bo coś kapryśny jest i nie chce puszczać dźwięku z TV (z pleja puszcza normalnie). Tylko to w większych miastach takie usługi :/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

ano w olsztynie tego nie robią więc samemu trzeba. Czyli brak bad pixeli a ja mam pecha :D albo na ks 9000 w (pipi)owej serii trafiłem :)

O ile mnie pamięć nie myli to robią, niejaki Kiki z portalu i forum hdtv. Współwłaściciel sklepu Loco przy ulicy Piłsudskiego.

 

Możesz u niego zamówić prezentację kilku wybranych modeli do domu.

Edytowane przez adasiulko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Kolo podobno konkretny tylko za dojazd trzeba dopłacić

 

http://skalibrujtv.pl/dojazd-do-klienta

a właśnie że nie cała bo warmińsko mazurskiego nie uwzględnia :D

 

 

 

Świadczymy usługi na terenie całej Polski. Wyjazdy do odległych miejscowości realizowane są najczęściej w weekendy, po uprzednim zebraniu odpowiedniej ilości klientów.

Odnośnik do komentarza

ano w olsztynie tego nie robią więc samemu trzeba. Czyli brak bad pixeli a ja mam pecha :D  albo na ks 9000 w (pipi)owej serii trafiłem :)

Sklep nazywa się Loco . Kupowałem u nich moje kolumny Monitor Audio MR4 z odbiorem osobistym bo kolega był córki na studiach odwiedzić :) Masz pod nosem całkiem fajny sklepik który często ma niezłe ceny na sprzęt rtv . Kalibracje też proponują na HDForum - zagadaj tam z Kiki i Blackninja . Miesiąc temu kupiłem sobie Sony 48W705c , pytałem o cenę to odpisali mi ze mają 50W805c za 2999 zł . Wolałem ten pierwszy bo bez 3D i nie ma androida na którego jestem uczulony .

Odnośnik do komentarza

Mam od kilku godzin 60KS7000 i do grania jest boski. Obraz w trybie gry niszczy ten z OLEDa  co oddałem i do tego lag prawie dwa razy mniejszy. Szkoda mi tej idealnej czerni i ogólnie cudownego TV do filmów, ale więcej gram niż oglądam tak więc jakoś to przeżyje :) Teraz trzeba kupić HDMI 2.0 10m i będę mógł sprawdzić jak się gra w 4k/60fps :) 

PS. Nie mam zamiaru sprawdzać bad pixeli, nie widzę ich i jest mi z tym dobrze =]

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem, w trybie gry jest sporo lepszy, ten z OLEDa jest po prostu słabiutki. Co innego zwykły tryb kinowy, tutaj OLED nie ma sobie równych. Nie wiem czemu w OLEDZie jest tak słabo ale kolory są gorsze, kontrast też słabszy, nic nie można prawie regulować jeżeli chodzi o gamme i balans bieli. Płynność też pozostawia sporo do życzenia, a tutaj jest po prostu tak jak powinno być.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No właśnie Ins, na ścianie go powiesiłeś? Zastosowałeś te podkładki z zestawu?
Odpal telewizor, zasłoń rolety i zobacz, czy nie prześwituje gdzieś światło.
--
Fanek: Nom, sprawdziłem i nie widzę. Może ta rozdzielczość 4K taka wielka że nie widać jednej małej kropki. No mam nadzieję, że chociaż pod tym względem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

KS9000 zakupiony za 5 razem się udało. Nadal miał bad pixela ale jednego i w rogu taki malutki widoczny tylko na niebieskim i zielonym. Stwierdziłem (pipi) z tym mam 5 letnią gwarancje a chcę już na mecz z Niemcami mieć własny tv. Wtorek meble, środa tv przyjeżdża i koniec remontu. Piękny akcent na zakończenie bo ja już wykończony jestem. Ten weekend zapieprzałem od 8 do 23 wczoraj a dziś z przerwą na mecz dalej dłubie. 

 

 

Obudowa ks9000 sprawdzona, nic też nie prześwituje ani nie ma jaśniejszych pasów. W środe mam zamówiony transport z podłączeniem (czyli podwieszeniem na ścianie. Płacę dopiero po sprawdzeniu bo grzybiarz nastraszył.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...