Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No i dobrze blantman, byś się potem wkur.wiał z odsyłaniem i czekaniem. Typom zapłacisz i przynajmniej w razie czego, nie będą Cię posądzać, że to z Twojej winy się zepsuło. Sprawdź wszystko dobrze, bo może po prostu ja trafiłem na wadliwą sztukę, która już gdzieś wcześniej stała (chociaż niby przyjechała na zamówienie z magazynu).

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

KS9000 zakupiony za 5 razem się udało. Nadal miał bad pixela ale jednego i w rogu taki malutki widoczny tylko na niebieskim i zielonym. Stwierdziłem (pipi) z tym mam 5 letnią gwarancje a chcę już na mecz z Niemcami mieć własny tv. Wtorek meble, środa tv przyjeżdża i koniec remontu. Piękny akcent na zakończenie bo ja już wykończony jestem. Ten weekend zapieprzałem od 8 do 23 wczoraj a dziś z przerwą na mecz dalej dłubie. 

 

 

Obudowa ks9000 sprawdzona, nic też nie prześwituje ani nie ma jaśniejszych pasów. W środe mam zamówiony transport z podłączeniem (czyli podwieszeniem na ścianie. Płacę dopiero po sprawdzeniu bo grzybiarz nastraszył.

 

Po tym co pisałeś na forum to sądziłem że nie kupisz TV jeszcze przez jakieś dwa tygodnie tak wybrzydzałeś. 

 

Ja mam ochotę na coś więcej niż 55 cali i coś nowszego. W grudniu szarpnę się na coś co będzie w zasięgu ręki, niby dziś za 8000 pln można już kupić 65 cali od Sony i Samsunga ale cierpliwie poczekam. 

Odnośnik do komentarza

Za 6500zł można kupić Sony 65" W855b ale trzeba już iść w 4K, bo niewiadomo co przyniosą nowe konsole i za 2lata będzie jednak sie żałować, że wzieło "tylko" full hd.

 

W tej chwili mam Sony W8 50" i jednak poczekam na nowe konsole i może nowe tv sie pojawią do tego czasu

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, że koniecznie trzeba się rzucić na 4k tylko pod nowe konsole. Ja mam Panasa 4k podłączonego do PS4/XO i spisuje się znakomicie jako tv do grania. Zastrzeżeń do jakości wykonania, reprodukcji obrazu nie sposób mieć, a jak się gra w przykładowo w takiego Raczeta i Klanka, to nic tylko się zachwycać tym co się widzi.

Inna sprawa, że nie nastawiałbym się na taką rozdzielczość na Neo/Scorpio, (chyba, że prostszych graficznie grach). Każdy kto ma MR, wie jak takie ustawienia obciążają sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Na gry wyciskające soki z nowych konsol i tak trzeba będzie poczekać ze dwa lata więc w 2019 dopiero jak będziemy ogrywać Uncharted 5 gałki oczne powinny wypłynąć. A na chwilę obecną chcę coś większego :D No i żeby w Rise of Tomb Raider zagrać z zachwytem :hi:

 

A tak w ogóle to po 5 latach od zakupu KDL-55EX500 nie mam ani jednego bad pixela  :thanks:

Edytowane przez u55r
Odnośnik do komentarza

Tv dIsiaj testowo odpaliłem z mad maxem 4k i guardians of the galaxy. Ale to wygląda i to bez kalibracji. Ja (pipi)ie piękna sprawa. Za 2 dni potestuje gry bo obecnie bez szafki rtv nie za bardzo mam jak konsole podłączyć.

 

Obraz ostry jak żyleta. Odwzorowanie kolorów najlepsze jakie widziałem i ten hdr też robi swoje. Test zwykłej tv na meczu polska Niemcy w czwartek. 2 minusy jakie napotkałem w ks 9000 to ten bad pixel. Wiem że gdzieś jest ale zapomniałem już gdzie i nie sprawdzam;). Drugi minus to lekko za mocno podświetlona górna część jak są czarne pasy w filmie to widać. Nic strasznego ale jednak. Jak obraz jest na całości nie widać. No i odpaliłem netflixa w 4k. Ja (pipi)ie już nigdy seriali takich jak daredevil czy house of cards nie będę oglądał w full hd. Piękna sprawa że hdr sam się uruchamia jak zapuszcam coś w 4k nawet z dysku usb:)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Witam zgromadzonych tu gości i zapytuję...

 

Pokój 4 na 2 metry. Odległość od telewizora między 1 a 2 metry. Posiadam stary 32 calowy Samsung B650 i chciałbym go wymienić na coś co pozwoli w miarę komfortowo pograć na PS4.

 

Oczywiście mógłbym kupić jeden z polecanych na ostatnich stronach i wydać na niego kilka dobrych tysięcy, ale wolę jednak pakować kasę w inne hobby, czyli fotografię, a to jak wiadomo jest szalenie obciążające kieszeń. Chciałbym poradzić się Was, co uważacie za najlepszy wybór do około 2500 (naturalnie im mniej tym lepiej). Jaka będzie optymalna wielkość telewizora, biorąc pod uwagę mój dość mały pokój?

 

Sprawa druga, jeśli chodzi o wszelakie gadżety typu 3D, Smarty i inne cuda wianki... to zbyt mocno mi na tym nie zależy, chociaż wiadomo, jeśli jest to ok. Telewizji zbyt wiele nie oglądam, czasem włączę sobie jakiś film, także jakość obrazu jest ważna, lecz nie kluczowa. Priorytetem raczej jest komfortowe granie.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza

Witam zgromadzonych tu gości i zapytuję...

 

Pokój 4 na 2 metry. Odległość od telewizora między 1 a 2 metry. Posiadam stary 32 calowy Samsung B650 i chciałbym go wymienić na coś co pozwoli w miarę komfortowo pograć na PS4.

 

Oczywiście mógłbym kupić jeden z polecanych na ostatnich stronach i wydać na niego kilka dobrych tysięcy, ale wolę jednak pakować kasę w inne hobby, czyli fotografię, a to jak wiadomo jest szalenie obciążające kieszeń. Chciałbym poradzić się Was, co uważacie za najlepszy wybór do około 2500 (naturalnie im mniej tym lepiej). Jaka będzie optymalna wielkość telewizora, biorąc pod uwagę mój dość mały pokój?

 

Sprawa druga, jeśli chodzi o wszelakie gadżety typu 3D, Smarty i inne cuda wianki... to zbyt mocno mi na tym nie zależy, chociaż wiadomo, jeśli jest to ok. Telewizji zbyt wiele nie oglądam, czasem włączę sobie jakiś film, także jakość obrazu jest ważna, lecz nie kluczowa. Priorytetem raczej jest komfortowe granie.

 

Pomożecie?

 

Sony w705 albo tegoroczne wd750. Samsunga lepiej odpuść bo to co się czyta w tym temacie o ich premium szkiełkach to wole nie wiedzieć jaką kichą są budżetówki. 

Odnośnik do komentarza

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2016/25/flocker-ransomware-ktory-atakuje-tez-telewizory-z-android-tv.aspx

FLocker: ransomware, który atakuje też telewizory z Android TV

Jeśli macie telewizor marki Sharp lub Philips z systemem Android TV, to możecie być narażeni na ataki ze strony FLocker - ransomware, który robi zdjęcia i publikuje je w internecie.

:obama:

Odnośnik do komentarza

Do 4k wystarczy HDMI 1.4C

(A i B nie pociągną z tego co pamiętam)

 

Jest w ogóle coś takiego jak HDMI 1.4C ? xD

 

Tak czy inaczej sprawdziłem 1.4 i przy 4K 60fps kabel niedomaga niezależnie od długości. Obraz co chwilkę ma delikatne zrywy, widocznie za mały przesył. Nie obsługuje on również 4:4:4 w 4K no ale wątpię bym w ogóle zauważył różnicę w kolorze. Tak czy inaczej muszę kupić po prostu kabelek HDMI 2.0.

Odnośnik do komentarza

Ok zrobiłem większe testy wczoraj wieczorem. 4k z dysku i płyty smiga bez problemu. HDR sam sie uruchamia.

 

Materiały 1080 p i 720 p działają spoko. I N'ka i z dysku obraz żyleta. Nie ma smużenia. Problem napotkałem przy transmisji meczu ale zakładam że trzeba skalibrować bo ja cały czas na jednych ustawieniach jadę. Tylko przy 4 k uruchamia się specjalne ustawienie tv z hdr.  Obraz podczas meczu ok ale są momenty powtórek kiedy jest jakby takie lekkie opóźnienie i obraz skacze. Dzisiaj sprawdzę tryb sport bo teraz odkryłem że taki w tv mam :P

 

 

Grać nie grałem w nic na konsoli ale udało mi sie wieczorem Wiedźmina 3 włączyć z PC. Super w 1080  p bez laga a jak zapuściłem 4k to .... mój komp nie wyrobił i było 15-20 klatek ale cycki w burdelu :obama: .

 

Co do kabli to polecam na allegro kupić sam za niecąłe 20 zł kupiłem hdmi 2.0  2 i 3 metrowe

Odnośnik do komentarza

Podasz jakie kupiłeś? Dziś zamówiłem sony 4k i zastanawiam się czy w swoim miasteczko dorwę gdzieś hdmi 2.0, muszą być koniecznie jakieś droższe? Czy budżetówki też dadzą radę?

 

Btw. Mogę gdzieś w tv sprawdzić jaki mam kabel hdmi? Bo na kablu zapewne nie będzie opisu a już nie pamiętam jakiego kupowałem wcześniej.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Było już milion raz: nie ma różnicy na kablu HDMI, czy płacisz 10 0000 zł za metr, czy 10 zł. Różnice w jakości mogą się pojawić, jak potrzebujesz kilkanaście i więcej metrów. Ale tak na domowe warunki, to nie ma sensu przepłacać.

Blantman, a jak masz podłączone? Pod tv ten hdmi 2.0 i pod amplituner, a z amplitunera hdmi na pleja?

Ja mam u siebie niby funkcje ARc, ale nie wiem, jak mieć dźwięk na głośnikach z tv :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...