Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Motionflow to sam jestem zszokowany jak mocno to psuje czasy w Driveclubie. Dopiero pod koniec naszej rywalizacji gdy zacząłem grać na 705C (13 ms) a mój EX500 (66 ms) poczułem te kolosalną różnicę. 

 

Najlepszy do gier jest jednak tryb gry w TV.

 

MotionFlow podoba mi się tylko gdy oglądam Filmy. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Po testowałem dzisiaj ks9000 z doomem na konsoli. Ale to wygląda i się rusza. Piękna sprawa. Po tygodniu użytkowania stwierdzam że zakup sie udał. Troszkę skalibrowałem na ustawieniach z neta tv ale myślę o zatrudnieniu profesjonalisty w lipcu. Tryb gra w tym tv to mistrzostwo nawet nie wiedziałem że mi coś przeszkadzało na starym tv a teraz nie dałbym rady wrócić do innego telewizora. Zero smużenia czy problemów w ruchu.

Odnośnik do komentarza

No do grania seria KS jest świetna. Wszystko można regulować jak się podoba a lag nadal na poziomie 20ms :) Jedyne czego brakuje to w balansie bieli 10-punktowego ustawiania ale i tak więcej opcji niż w OLEDzie, w którym tryb gry wyglądał koszmarnie. Dodatkowo z płynnością też o niebo lepiej więc do grania i sportu bajka.

 

No ale nie jest idealnie, wiadomo. Nie sądziłem, że kąty będą tak mnie irytować. Wprawdzie oglądam i gram na wprost ale dla człowieka, który miał wcześniej plazmę i OLED'a (przez miesiąc) jest to wręcz przykre. Czerń w normalnych scenach świetna ale jak już mamy sceny np. z samym kosmosem w Interstellarze to troszkę słabo to wygląda.

 

OLED 4K z płynnością i trybem gry takim jak w KS'ach to będzie dla mnie idealny TV. Mam nadzieję, że za 3/4 lata będzie można już coś takiego kupić.

 

PS. Przyszły mi bony do Decathlona za zakup TV (400zł) i soundbara (200zł) :) Całkiem fajna promocja, pewnie blant i grzybiarz też się załapaliście :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Po testowałem dzisiaj ks9000 z doomem na konsoli. Ale to wygląda i się rusza. Piękna sprawa. Po tygodniu użytkowania stwierdzam że zakup sie udał. Troszkę skalibrowałem na ustawieniach z neta tv ale myślę o zatrudnieniu profesjonalisty w lipcu. Tryb gra w tym tv to mistrzostwo nawet nie wiedziałem że mi coś przeszkadzało na starym tv a teraz nie dałbym rady wrócić do innego telewizora. Zero smużenia czy problemów w ruchu.

To jest marketing i nic więcej ,obraz ma sie podobać tobie a nie typowi z firmy czy ogólnie przyjętym wartością , ale jak masz potrzebę być lżejszym o pare plnow to polecam !
Odnośnik do komentarza

Ins: ja brałem u znajomka w Neonecie, jeszcze chyba przed premierą, więc nie załapałem się na żadne bony. W sumie w du.pie mam te ich bony i ten cały neonet. Może jakbym brał u kogoś obcego, to byłoby inaczej. A tak dawny znajomy, nawet mi odradzał kupno 4K, że nie zobaczę różnicy między FullHD i chciał wcisnąć jakiegoś szrota, jaki mu nie zszedł. Chyba jakiś z serii JU.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Bałem się tego curved w ekranie. Myślałem że będzie przeszkadzać ale zakrzywienie jest małe w porównaniu do tv sprzed roku czy 2. Nie ma tego efektu świecenia o jakim czytałem na forach.

 

Co do 3d to dobrze że umiera . Niepotrzebny bajer ja tam bez 3d tv kupiłem i widać że producenci powoli od 3d odchodzą. 3d nigdy na tv na mnie wrażenia nie robiło za to 4k z dobrym hdr'em  to dopiero efekt wow.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o zakrzywiony ekran to ma to sens chyba jedynie przy LCDkach by słabe kąty tak nie irytowały. Samo w sobie nie podoba mi się, zdecydowanie wolę płaskie ekrany.

Też naczytałem się o tzw. light bleed i na szczęście u mnie również nie występuje, a nie jest to rzadki problem.

 

No i 3D niech zdycha i nie wraca.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Wesker kupił teraz właśnie Bravię 4k i tam o dziwo Sony jeszcze dodało 3d. Ja na swojej tego bajeru nie mam. W sumie lepiej bo mniej zapłaciłem jakby nie patrzeć. No i ja mam jeszcze fullHD a nie Ultra. 

 

Serio lubicie te zakrzywione ekrany? A jak to się ma np. do oglądania TV pod innym kątem? Z tego co widzę to Samsung ma chyba najwięcej tych curved TV. 

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Kupiłem tego Philipsa 48PFH5500 i wszystko spoko gdyby nie to, że s(pipi)esyn nie chce zapisać ustawień co do kontrastu dynamicznego, przez co każde wyłączenie czy zmiana źródła to maksymalny kontrast a nie wyłączony jak wybrałem wcześniej. (pipi)icy idzie dostać, jutro chyba robię zwrot i zamieniam na Sony w705c.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...